Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes 5 napos terhes vagyok....

8 hetes 5 napos terhes vagyok. Tényleg nagyon pici a babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első gyermekemet várom, tegnap voltam orvosnál. Készítettek képet a babáról, papírra azt írták a baba 8 hetes 5 napos, és 1,9 cm.


Barátnőm (háromgyermekes) meglátta a papírt és aggodalmaskodva rögtön megjegyezte, hogy szerinte a 9. héten egy nagyon pici méret. De az orvos csak szólt volna, ha valami baj van, nem??


2015. szept. 20. 05:11
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

3 mm-vel kellene nagyobb legyen, de ez csak annyit jelent hogy 3 nappal később fogant. Az enyém is kisebb 4 mm-vel a heteinél, de azért mert később volt ovum és és később fogant. Nyugi!

2015. szept. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem nincs miért aggódnod. Nálunk 8 hét 1 napos korában az ultrahang szerint 1,7 cm volt a pici. Tegnap pedig meg is született! 3150 gramm, 52 cm és teljesen egészséges! :)
2015. szept. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Sajnos egyelőre mindenre ráparázok, első baba, és amúgy is szorongós vagyok. Megpróbálok ezen kicsit változtatni, mert tudom, hogy innentől úgyis mindig félteni fogom valami miatt... :)
2015. szept. 20. 07:09
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és 2-es, gratulálok a babához, minden jót Nektek. :))
2015. szept. 20. 07:20
 5/6 anonim ***** válasza:

A 19mm-es crl 7+6-9+1- nek felel meg, a többségnek ilyenkor 8+3 idős a terhessége: [link] (164. oldal, jobb oldali táblázat)


Szóval ne aggódj, teljesen normális.

2015. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit jelent, hogy még nem szoktál hozzá, hogy amint gyereked lesz, mindenki mindent jobban tud, és ki akar oktatni. Semmi nem lesz elég jó, amit csinálsz vagy mondasz.


Amúgy ne aggódj, teljesen jó méretű a baba.

2015. szept. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!