Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon aggodom. Kerlek adjatok...

Nagyon aggodom. Kerlek adjatok valami tanacsot mit lehet ilyenkor csinalni, vagy hogy volt e mar valakinek ilyen hogy nem erezte a babat?

Figyelt kérdés
25hetes terhes vagyok, kb egy hete nem erzem mozogni ugy a babat ahogy szokott.. a 20het korul kezdett el elosszor mozogni ejszakankent elegge aktiv volt. Egy hete kb alig erzem hogy mozog. Vannak kis mocorgasok de nem olyan eroteljesek. Bementem a korhazba szerettem volna ha meg ultrahangoznak de csak a szivhangjat hallgattak ami jo volt. Azt mondta az orvos hogy ne aggodjak biztos csak ugy fordult hogy most mas iranyba rugdos es nem erzem. Mondta hogy erre terapias eljaras nincsen hogy nem mozog,es majdnem ugy jott le hogy ha ne adj isten valami baj lenne akkkor sem tudna mit csinalni mivel annyira picike hogy megszulni meg nem lehet.. Hat nem is megszulni akartam csak egy ultrahangot hogy meg nyugodjak minden rendben van vele. Egyaltalan nem nyugtatott meg amit mondott. Szedjem tovabbra is a terhes vitamint hat koszonom.. Mar azon vagyok hogy inkabb kitalalok valamit pl hogy gorcsol a hasam es bemegyek a surgossegire hatha csinalnak ugy egy ultrahangot,mert igy tiszta stresszes vagyok.. Az ekezetekert elnezeset telorol irok. A valaszokat pedig koszonom
2015. szept. 20. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Jó a szívverése akkor mi baja lenne? Gondolkozz már!


Amúgy meg még bőven van helye mozogni, forogni. Sokat alsznak. Érzed h mocorog csak gyengébb akkor parázz ha egyáltalán nem érzed mozogni napokig na akkor lehet baj.

Te minde egyes nap ugyanolyan aktív vagy? Sose van h napokat többet pihensz? Tőle miért várod ezt?

2015. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
volt hogy napokig nem ereztem mozogni azert is mentem be a korhazba.. Nem vagyok mindennap ugyan olyan aktiv de a szuleszno azt mondta hogy orankent azert erezenm kellene hogy mozog. ezert aggodom nincs e valami baj
2015. szept. 20. 11:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor rengeteget alszanak. A gond az, hogy sok-sok rémtörténetet hallanak az anyukák olyan esetekről ahol hetek múlva egy vizsgálaton derült ki hogy már hetek óta halott babát hordanak a pocakukban. Ettől a legtöbben aggódnak. Ha te is ilyen aggódós vagy, érdemes beszerezni egy magzati szívhang figyelőt. Hét éve én 14 ezerét vettem. Ha aggódsz, akkor egyerűen csak megkeresed a pocidon azt a pontot ahol a legjobban lehet hallani a pici szívverését. Hidd el, sok fölösleges idegességtől és feszültségtől mentesít ez az okos kis készülék.
2015. szept. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen igen pont ilyenekrol olvastam amiket irtal is hogy csak hetekkel kesobb derult ki.. Tudom hogy tul aggodom de az elso babam es nagyon tapasztalatlan vagyok
2015. szept. 20. 11:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A baba teljesen egészségét elmondja a szívhangja.

Késöbb is ezért kell rendszeresen ctg-re menni, és nem Uh*ra mert az UH-n csak azt látják, hogy ver a szive, és mekkora a méretei. De azt nem látják, hogy a mozgásokra hogyan reagál a szívverése. Ha oxigén hiánya van vagy akár mi más a szívhang rögtön rendelenes lesz.


Ok csinálnak UH-t és te látod a képen, de akkor is mit lehetne tenni, hogy jobban mozogjon? Adjanak neked valamit ami a gyereket felturbozza? Ha nagy baj lenne, és a szívhangja rossz lenne, sem tudnának túl sokat tenni, mert ha megszülöd, a túlélése sokkal kevesebb mint bent a méhben.

Jól teszed, ha elmész az orvoshoz ha úgy érzed, de bíz benne, mert ök kicsit jobban értenek hozzá mint te. Vagy keress olyan orvost akiben megbízol.

2015. szept. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy jobban ertenek hozza es elnezest nem meltatlankodni akartam itt,csak aggodok hogy minden rendben legyen.
2015. szept. 20. 11:32
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Nyugodj meg kérdező.. ilyenkor az, hogy milyen erősen érzed a babát nagyon függ a helyezkedésétől. Ráadásul később is fogod tapasztalni még jobban, hogy vannak ilyen meg olyan időszakai a babáknak. Van amikor napokig fájdalmas a mozgása, máskor meg csak gyenge fészkelődés észlelhető. Aggódtál, bementél a kórházba, ott tudják mit kell tenni. A szivhang lenne a lényeg uh-n is, szóval többet az sem mutatna, jól van a babád.

Én is volt hogy napokig nem igazán éreztem csak gyengébben, tényleg normális.

2015. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
koszonom szepen mindenkinek a valaszokat
2015. szept. 20. 11:43
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, minden rendben lesz.

A szívhangja rendben, az a fontos.

Ugyanilyen voltam én is, egyértelmű, hogy egy anyuka aggódik a babájáért.

Pár hét és akárhogy fordul mindenhogy érezni fogod. :)

2015. szept. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2015. szept. 20. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!