Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanár kollégák meddig, a...

Tanár kollégák meddig, a terhesség hanyadik hetéig dolgoztatok?

Figyelt kérdés
Egyházi gimnáziumban, kislétszámú osztályokat tanítok. 16 órám van egy héten, amely arányosan oszlik meg hétfő és csütörtök között. Úgy tervezném, hogy a 35-36. hétig tanítanék.
2015. szept. 22. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm 35. hétig dolgozott, végig vitte az évet. Jól bírta, ő gimnáziumban tanított.
2015. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

En napi 13 oras muszakban dolgoztam korhazban plusz 3 ora utazas a 30. hetig.

A terhesseg nem betegseg.

2015. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Valóban nem, második. Viszont aki gyerekekkel dolgozik, annak figyelembe kell vennie a fertőző gyermekbetegsegeket amik bizony veszélyesek lehetnek a kismamara. Kérdezd az orvosodat
2015. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan érzésem, 2es válaszolo, hogy Angliában élsz :D


Kérdezö, én is dolgoznék a terhesség 36. hetéig. Heti 4x4 óra szerintem nem megterhelö. Illetve én ugye én csak saját magambol tudok kiindulni, nekem nem volt megterhelö. 31-37. hétig én is már csak ennyit dolgoztam, vagy még kevesebbet. Jo érzés volt kimozdulni kicsit meg emberek között lenni. Késöbb szüleett a fiam, mint vártuk, igy én 4 teljes hetet otthon töltöttem a szülés elött. Az kegyetlen volt.. vagy 2 évnek tünt, olyan lassan telt.

2015. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én rendesen teljes állásban dolgoztam, úgy, hogy kollégiumban is voltam a gyerekekkel a tanitáson kivül, ahol éjjel is voltam ügyeletes.

Valójában nem lett volna gond, csinálni akartam amig birom, ha nem szól közbe egy vérezgetés a 12. héten, amikor is nagyon megijedtem, és bár szerencsére nem lett semmi gond, táppénzre mentem.

Hozzáteszem, messze dolgoztam az otthonomtól, de hétvégére hazajártam mindig, a 3 órás vonatozás, átszállás, buszozás miatt végül is nem bántam meg, hogy itthon maradtam, de azért hiányzott. :)

2015. szept. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
38. hétig dolgoztam, felsőoktatásban. A szemeszter vége volt a határ. De azért előre lebeszéltem, hogy ha gond lenne legyen helyettes.
2015. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

31. hétig dolgoztam egy szakiskolában. Ha ismét babát várnék, hamarabb elmennék táppénzre. Azért mert folyton vigyáznom kellett,h nehogy nekem vágják az ajtót, vagy nehogy fellökjenek a folyosón.

Nálad ez nem esélyes, így reális lehet a 35-36 hét. Igaz a fertőzés sem elhanyagolható kockázat.

2015. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még csak a hatodik héten tartok, és egyelőre nem tudom elképzelni, milyen lesz az élet nagy pocakkal :) de gondolom, ha folyamatosan szinten tartom magam, és nem lép közbe semmi bonyodalom, úgy nem okoz gondot majd ez a heti néhány óra.
2015. szept. 23. 08:29
 9/9 anonim ***** válasza:
37 héten jöttem el, általánosban dolgoztam alsó tagozaton.A végefelé azért nehéz volt már a lépcsőzés, a gyerekek is folyton ölelgettek amit imádtam de figyelmem kellett nehogy erősebben tegyék. Visszagondolva ha a 30. hét magasságában eljöttem volna jobb lett volna. 39héten jött a fiam, 0 pihenés volt elötte.
2015. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!