Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császárosok, terhesség vagy...

Császárosok, terhesség vagy szülés alatt tényleg szétnyílhat a méhen ejtett anno-császáros seb?

Figyelt kérdés

2015. szept. 25. 20:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok, én mondtam a dokinak, hogy szeretném is a császárt mert tudtam, hogy a protokoll szerint az anya véleménye is számít előzetes császár után. De legfőképp a doki dönt. Az nyom sokat a latba, hogy milyen véleményen van az orvos, de a szakma nagy része inkább császároz mint pereljék ha gáz van a hüvelyi szülésnél.
2015. okt. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
De az, hogy szétnyílik-e a seb függ attól is, hogy emelget-e az anyuka általánosságban? Hiszen a seb szétnyílása terhesség / szülés közbeni megerőltetés miatt alakulhat ki, nem? Akkor ha sokat emel az anyuka vagy nehéz cuccokat vagy pl. gyermeket cipel, attól is szétnyílhat?
2015. okt. 4. 15:24
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy az emeléstől nyílik szét. Alkati dolog is, kinek hogy forrt össze a sebe. Én az elsőt császárral szültem (8 óra vajúdás után rossz szívhang miatt). Kb. 14 kilós volt 2,5 évesen, amikor nagy terhes voltam a húgával, és bizony emelgettem is sokat.

A hegem mégis jól bírta, természetesen szültem másodszor (a választott orvosom császározott volna ugyan, de az OV. főorvos nem engedte meg)

2015. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!