Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama vagyok. Az...

21 hetes kismama vagyok. Az orvosom azt mondta hagyjam el a terhességi vitamin szedését. Van még rá szüksége a babának? Ti szedtétek végig?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
nincs. azért mondta, hogy hagyd el. 12. hétig szükséges
2010. jún. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is 21 hetes vagyok (2.baba). Én még szedem az elevitet, és fogom is 36.hétig (utána már csak vasat fogok szedni). Első terhességnél is így csináltam.

Annyi, hogy nem minden nap szedem, hanem csak hétfőtől péntekig (hétvégén vitaminszünet van :) )

Gyönyörű a vérképem most is, és az elsőnél is szuper volt.

Én a helyedben még szedném egy darabig. Ártani nem árt, és kell a vitamin a kismamának.

2010. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos azt mondta, hogy félidőtől elég csak pár naponta szedni, mert azért jó vitaminpótlás, de mondjuk nem kötelezett rá. :) Az utolsó egy-két hónapban pedig már fogom szedni, maximum majd újra szedem a szoptatás alatt.

23 hetes kismama

2010. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12. hét végéig szedtem femibion 800 utána azt mondta a doki egyek sok gyümölcsöt zöldséget így is lett és semmi baj nem volt a véképemmel még vasat se kellet szednem.
2010. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jól mondja az orvosod. Ha elhagyod akkor sem lesz baj, vagy ha 3-4 naponta szeded csak. Terhesség végénél kb. a 36. héttől kell újra elkezdeni szedni, mert nagyon jól feltölti a szervezetet vitaminokkal, ásványi anyagokkal. Ha 3 órát vajúdik egy nő, ha 30-at, valljuk be a szervezetnek akkor is egy hatalmas energiakiesés 150%on pörögni vajúdás és főként szülés alatt....
2010. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is elhagytam a végén, nekem a védőnő is mondta, igazából én azt vettem észre, h aki végig nyomatja, annak akkora gyereke születik, h általában császár lesz a vége....4-4,5 kg

lehet azzal is összefügg az orvosod tanácsa, h most van mindenféle zöldség, gyümölcs egész őszig és inkább abból vedd magadhoz a szükséges vitamint.....

egyre többen vitatják, h mennyire van szükség arra h minden kismama adott mennyiségű vitamint kapjon napi rendszerességel, gondolj abba bele, h van aki 50 kg, van aki 100 ill. az életvitel is fontos

higgy az orvosodnak, ritka h valakiből nem a gyógyszergyártók szava szól!

2010. jún. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!