Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit (t) egyek, hogy gyorsabban...

Mit (t) egyek, hogy gyorsabban növekedjen a magzat?

Figyelt kérdés
A 10. heti ultrahangon a doki mondta, hogy a magzat 3 nappal kisebb a koránál. A 12. hetin már 5 nappal kisebbnek mondta. Mit tegyek, hogy utolérje magát a növekedésben? Mit egyek? Hipp natal kismama italt iszom és Neo-Ferro folgammát szedek, plusz néha calcium, magnézium, C vitamin tablettákat/pezsgő tablettákat. Étvágyam nem nagyon van. A vérképem tökéletes lett.
2015. okt. 6. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális néhány napos, sőt, egy-két hetes eltérés is. Egyrészt ilyenkor egy-két nap között milliméternyi csak a különbség, az orvos nem tud annyira pontosan mérni. Másrészt a terhességi kort az utolsó menzeszhez számítják, így ha nem pont a 14. ciklusnapodon estél teherbe, lesz valamennyi eltérés.
2015. okt. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ő nem olvassa a könyveket, a saját ütemében fejlődik
2015. okt. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet hogy megpróbálnék valami terhes vitamint, a többit elhagynám. Próbálj sok gyümit, zöldséget, husit enni, persze ha bírsz. De ne ijedj meg, nem egyformán fejlődnek a babák.
2015. okt. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem tudod befolyásolni, de igazából nincs is jelentősége néhány napnak. Nem attól függ, hogy te mennyit eszel. Egyébként meg a mérésben nagy a pontatlanság is. Nekem a 12. hetin még nagyobbnak merték a koránál. A genetikain már kisebbnek mérte a gép, de négy nappal utána újra volt uh (az elsőnél nem volt gyomortelődés), akkor meg már a következő hétnek is megfelelt a mérete, mint amiben tényleg volt. Nem hiszem, hogy négy nap alatt akkorát nőtt volna, egyszerűen máshogy sikerült a mérés. Ezen tényleg kár aggódnod, úgyis szólnak, ha valami nem jó, de hidd el, hogy ennyi bőven belefér.

24+4 hkm

2015. okt. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A babák nem egyformán nőnek, a felnőttek sem egyformák. Miért kéne "erőszakkal" növelni? Hidd el, elveszi tőled, ami kell neki a fejlődéshez. Rengeteg vitamint szedsz, elég a kismamavitamin és az egészséges táplálkozás.
2015. okt. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyél, ami jólesik. Nem felhizlalni kell a babát, majd ő elveszi, ami kell neki.
2015. okt. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi egyebet:) Nekem egy héttel később fogant, a 12. hét előtti uh-kon végig egy héttel kisebb volt, mondjuk én tudtam, hogy előbb nemigen foganhatott:) A 19. hetin viszont már 21 hetesnek feleltek meg a méretei. Amúgy a folsav és a B12 vitamin az, ami fontos a magzat megfelelő növekedéséhez, terhesség alatt 800-1000 mikrogramm folsavat ajánlanak (leveles zöldségek, gyümölcsökben van). B12 van elég az állati eredetű táplálékokban, ha nem vagy vega, akkor azzal nem lesz gond.
2015. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én babám egy héttel fiatalabb a menstruáció szerinti koránál, mert nem középidőben fogant. Ez a 12 hetes UH-n is látszott, azóta ehhez képest számolják a terhesség korát. Viszont a méretei 18 hetes korától teljesen megfelelnek a mensi szerinti kornak, de az genetika, kinek mekkora babája születik. Szerintem szedj végig komplex terhesvitamint, az sokat segít. Állítólag a sok szénhidrát is "növeszti", de azt inkább kerülném, mert te is nagyon elhízol tőle, és a terhességi cukorbetegségre is nagyobb lesz az esélyed!
2015. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az en babam 9 hetesen 8 hetesnek felelt meg, 13 +2 napon mar csak 1 2het 1 napnak, es a brutalis mar akkor lett amikkor 25 het +2 napnal 23 het es 4 napnak mertek. Ekkor nagyon megijedtem, viszont amikkor mar a 29+2 hetes ultrahangra mentunk akkor mar bepotolt egy hetet es 28+5 nek felelt meg, most mar a 33 het +1 nel 33 hetes meretei voltak, szoval bepotolt magatol tobb mint 8 napot. Minden baba maskep fejlodik
2015. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!