Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem merem abbahagyni az...

Nem merem abbahagyni az Utrogestant! Tényleg nincs már semmi jelentősége a 12. hét után?

Figyelt kérdés
12 hetesen mondta az orvos, hogy egy hétig még szedjem csökkentett adagban, és azán ezen a héten már abba kellett volna hagynom, de nem merem. Attól félek, hogy elönt a vér, ha nem teszem be, ráadásul a dokim épp szabin van, szóval ha baj lenne nem is tudnék hozzá menni. Tényleg nincs már ilyenkor semmi értelme? Vagy azért csak jobb lenne ha még egy ideig szedném, legalább napi 1et?
2015. okt. 21. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ég világon semmi értelme már. Hagyd abba nyugodtan.
2015. okt. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az első harmadban a sárgatest termeli a progeszteront. Ha ez alulműködik, vagy hiányzik, akkor kell a hormonpótlás. A második harmadra már átvette a méhlepény a progeszterontermelés szerepét. Az pedig biztosan normálisan és megbízatóan működik, hisz van egy élő terhességed :) Szóval nyugodtan abbahagyhatod az Utrogestan szedését. De ha megnyugtat, szedd még max. 1 hétig, vagy ha éppen úgy fogy el a gyógyszered, hogy egy-két héten belül, akkor addig. Ha nem használ, nem is árt.
2015. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kb egy hétre lenne még elég ha napi egyet bevennék. Lehet úgy cisnálom, ártani biztos nem árt az a napi egy golyó, de nem is idegeskedek miatta.
2015. okt. 21. 11:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs. Es a dokim azt mondta hogy ez csak placebonak jo mivel olyan alacsony a progeszteron tartalma hogy nagyon n m befolyasol semmit. En se fokozatosan hagytam abba.
2015. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amennyi még van használd el, aztán nem kell több. Nekem azt mondta a doki nyugodtan lehet szedni tovább is, nem árt, én 17. hétre hagytam abba teljesen, lassan csökkentettem az adagot.
2015. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is szedni kellett a 6. héttől mert barnáztam, és már volt egy vetélésem. A 12. hét után fokozatosan hagytam abba, és tényleg semmi nem volt, pedig előtte 3x1-et szedtem. Azóta is minden rendben, 5 hete hagytam abba, remélem így is marad :)
2015. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!