Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon el szeretném hagyni a...

Nagyon el szeretném hagyni a cigit minél előbb. Dohányzó kismamák tanácsát várom, olyanokét akiknek ez sikerült. A motiváció megvan, csak a módszer nem, lévén, hogy körülöttem mindenki püfékel?

Figyelt kérdés
Aktív dohányos voltam/ vagyok. A múlt héten derült ki, hogy 4 hetes terhes vagyok, ami mostanra már 5. Akkor két napig rá sem gyújtottam, viszont azóta megesett, hogy napi 5 szálat is elszívtam. Annyira szégyenlem magma, de egyszerűen nem megy, hogy egyik napról a másikra letegyem, már csak azért sem, mert a környezetemben dohányoznak, a munkahelyemen is mindenki és minden nap megvan a dohányzós “ceremónia”. Nagyon el szeretném hagyni a cigit minél előbb. Dohányzó kismamák tanácsát várom, olyanokét akiknek ez sikerült. A motiváció megvan, csak a módszer nem, lévén, hogy körülöttem mindenki püfékel?

2015. okt. 26. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Allen Carr könyve nekem segített, bár így is végig kívántam a terhesség alatt.

Illetve bármilyen elfoglaltság, ami elvonja a figyelmedet. Tanulj valamit, vállalj több munkát (főleg, ha szellemi munkát végzel).

2015. okt. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

En mindig kitoltam az idopontot, h lassuk csak, a kovetkezo oraban nem gyujtok ra. Aztan a kovetkezoben ujra nem.

Volt visszaeses, de egyre konnyebben ment, rajottem, h en uralom. Nekem nagyon jofej nogyogyaszom volt, akivel megbeszelhettem, nem cseszett le, ha biztatott mindig.

A kornyezetemben levo emberek nem segitettek tul sokat, siman ragyujtottak elottem, sirni tudtam volna.

Arra gondolj, h minden nem elszivott cigivel a babadat veded, plusz most jon kb az az idoszak, amikor rosszul leszel tole, akkor konnyebb letenni.

De megmondom, h nem volt olyan nap a terhesseg alatt, amikor nem kivantam a cigit, mar kinomban rohogtem a szuloszoban, mert lekozoltem, h akkor most idefekszik vajudni vki mas, en meg lemegyek egy cigire...

A szoptatas alatt konnyebb volt megallni, mert ott a baba, meg cigi helyett inkabb ledoltem aludni.

2015. okt. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen le kell raknod.Fokozatosan nekem nem ment,csak úgy,hogy leraktam és többet nem gyújtottam rá.Kőkemény volt,de a gyerekért mindent!!
2015. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szörnyű ez az egész. Annak ellenére, hogy tudatában vagyok a veszélyeknek, ráadásul örülök, hogy érkezik a baba, mégis ilyen gyenge vagyok és képes vagyok ellenállni a kísértésnek. A munka kevésségével nincs gond, ugyanis aktívak a mindennapjaim: munka, egyetem plusz most költözünk az új házba.
2015. okt. 26. 09:56
 5/15 anonim ***** válasza:
Én amint pozitivat teszteltem, le tettem a cigit... Amikor nehéz volt kibirni, a babára gondoltam, és, hogy mennyit ártok neki, ha rágyújtok, igy sikerült kibirni, már 2 hónapja nem gyújtottam rá, és mostmár nem is hiányzik. Sok szerencsét neked. 12+5 hkm.
2015. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem csak fokozatosan ment. De sikerult!
2015. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én 15 évig cigiztem, amikor terhes lettem. Megláttam a pozitív tesztet és egyszerűen nem gyújtottam rá többet.

Persze hiányzott, meg körülöttem mindenki cigizett, de a gyerekem egészsége érdekében nem gyújtottam rá többet. Szerintem nem kell ehhez könyv, meg külső segítség, csak határozottság. Lerakod és ennyi. Egyszerűen nem gyújtasz rá. És igen, meg lehet csinálni.

2015. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3%
#7 Ezzel az önfényezésen kívül mi célod volt? Mert a segítő szándékot keresem benne, de nehezen találom.
2015. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is fokozatosan raktam le. Amikor pozitív lett a teszt, előtte napi 5 szálat szívtam. Az volt az első hónap h próbálkoztunk de éreztem h sikerült.

A pozitív teszt után jött a napi 2-3 szál, de nem egyszerre egy-egy, hanem csak max egy felet és elnyomtam. És beosztással. Pl reggel 6kor havihoz egy felet, utána 11-kor másik felet, stb.

Ez ment egy hétig, majd a következő heten mar csak a reggeli kávéhoz ment 4-5 slukk és egész nap semmi. Azt követő hétfőtől semmi.


Mindenképp határozó meg, hogy melyik naptól csökkented és mikortól nem cigivel többet. Különben csak tologatod a napokat.

Ne menj ki melohelyen a többiekkel, ha cigizni mennek. Gondolom nem az épületben gyújtanak rá. Ne menj utánuk. Akkor nem látod és sokkal könnyebb.

Nekem a férjem cigizik, ha látom hogy indul ki a kertbe, akkor direkt az ellenkező irányba megyek hogy ne is lássam. De megkértem h bírja ki h utcán nem cigizik mellettem, vagy csinálja akkor amikor nem látom. Neki sem árt ha csökkenti.

Mond el minél több embernek, hogy babát vársz. Így előttük biztosan nem akarsz mar cigizni, mert az úgy nagyon szánalmas lenne és ez is visszatartó erő.


Minél kevesebbet cigizel, annál jobban ürül a nikotin és kevésbé kívánod. Egyre könnyebb. 2-3 hét múlva mar csak az érzés fog maximum hiányozni.


Ha nem bírod ki, akkor cigizel majd ha mar lehet. Ez nem nagy áldozat a gyermekekért.

Jusson eszedbe, hogyha asztmás lesz, nyúl szájú, hiperaktív, vagy bármi, akkor azért a cigi és te lennel a felelős. Akkor is magadat vádolnad ha nem a dohányzás miatt lenne, de soha sem tudhatod.

A szülőszoban is észrevennék, a dohányos méhlepényes egyértelműen látszanak a nyomok, a baba is kisebb mert a korábban öregedő lepény miatt nem kap elég tápanyagok.


Gondolj ezekre. Ugye hogy nem ér annyit ez a nehány hónapnyi dohányzás?


Másnak is nehéz, nem csak neked. Én a harmadik babát várom, mindig lerakták és sajnos vissza is szoktam. De akkor is lerakták és megérte. Én is kívánom, ahogyan sokan mások is, de akkor is kibirom, mert a babát jobban szeretem, mint a dohányzást. Ugye te is?


Nem bántani akarlak, de sajnos a józan észt befolyásolja a függőség, a lelkiismerettel és a szívre kell ilyenkor hatni.

2015. okt. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, nem havihoz, hanem kávéhoz. :)

Bocsi a hibákért, de a telefon néha átjavitja amit nem kell.

2015. okt. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!