Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tejmirigy van a hónaljamban?

Tejmirigy van a hónaljamban?

Figyelt kérdés

Amíg kisvárosban laktam, ránézésre rámondták, hogy lipóma. ma már megyeszékhelyen élek, 20 hetes kismama vagyok. A dokimnak mutattam, ő meg is tapogatta, és azt mondta, hogy tejmirigy. Mondtam neki, hogy mostanában nagyon fáj, van olyan, hogy a kezem alig bírom emelni miatta, és nyilallik. A dokim szerint ha majd termelődni kezd a tej, abból is le kell majd masszírozni, mert nem gyulladhat be...

Valaki járt már így?

Eléggé feszül már mostanában, fáj is, nem is tudom, mi lesz, ha lesz tejem.

Ha ezt tudom, és az előző lakhelyemen is veszik a fáradságot az sztk-ban, és legalább megtapogatják,és nem csak rámondják, hogy lipóma, lehet, kivetettem volna..


2015. okt. 26. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Van nekem is, igazából nem volt vele probléma. Alap esetben nem érzem, a terhesség alatt sem volt gond vele. Szülés után pár hét volt rossz, akkor feszült, nyilalt és nagyon hamar hatalmasra duzzadt, így mindig szépen óvatosan ki kellett masszíroznom. Ez sokszor csak a zuhany alatt ment, langyos víz hatására. De aztán különösebb probléma nem volt vele.
2015. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Remélem, nekem sem lesz. Az a baj, hogy menstruációkor is mindig fájt. És most is néha akkorákat belenyilall, hogy emelni sincs kedvem a kezemet...
2015. okt. 26. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk csak ránézésre meg tapintasra diagnosztizálni elég érdekes. ... Nem volt sem mammográfia, sem ultrahang? Ciszta is lehet, az lehet fájdalmas is. A melledben nincs fájdalom vagy kellemetlen érzés?
2015. okt. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem egyszer volt ilyen. Mint utóbb kiderült, szőrtelenítés miatt begyulladt egy szőrtüsző és konkrétan a hónaljamban lévő nyirokcsomó volt megduzzadva. Kaptam rá antibiotikumot és rendbe is jöttem.

Azért én nem nyugodnék ebbe bele, biztos, hogy kideríteném, hogy konkrétan mi az! Lehet, neked is a nyirokcsomód, van egy fertőzésed, gyulladásod valahol és gyógyszeresen kikezelnének.

2015. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megvan kb 10-15 éve, nem hiszem, hogy gyulladás. De előző lakhelyemen ránézésre mondtak valamit! Írtam is.


Valószínűbb a tejmirigy, mert csak a menstruáció előtt feszült, amikor a mellem is. Vagyis hormonhatásra.


A mellemmel semmi baj.


Viszont írtam, hogy 20 hetes terhes vagyok, és mivel folyamatosan fáj a mellem, ezért a hónaljamban is fáj a tejmirigy folyamatosan. Ez van..


Régebben egyszer nézték emiatt a mellemet ultrahanggal (de a mirigyet nem....), akkor se volt semmi baj.



Nekem ez nem most jött ki, nem ideiglenes, nekem ez valószínűleg mindig ott volt, és ott is lesz, járulékos tejmirigynek hívják. Ez nem fog elmúlni sajnos.

2015. okt. 27. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!