Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 éve szültem (szoptatni nem...

3 éve szültem (szoptatni nem tudtam, mert nem volt tejem). A szülés után a jobb hónaljamban kialakult egy csomó, ami hol fájt, hol nem. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Amióta kialakult, azóta minden évben elmentem ultrahangra megnézetni. A vizsgálaton soha nem láttak semmi kóros elváltozást. Hozzáteszem, hogy úgy vettem észre, hogy általában meleg időben jön elő.

Most 18. hetes terhes vagyok, és már 4-5 hete "belobbant", fáj. Mi a túró lehet ez? Idegesít, mert egyetlen helyen, ugyanaz a csomó már évek óta, de az uh. mindig negatív.


2011. szept. 6. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyirokcsomó. Nekem is van, h meg megfájdul már évek óta és a nyár elején volt, h annyira fájt, h emelni alig bírtam a karom. Elmentem én is orvoshoz, vettek vért, vizsgáltak, vissza is mentem, de elmúlt. Pedig nekem már lejátszódott a fejemben, h hogyan halok meg rákban. Ugyanis a nirokcsomó az esetek többségében rákos elváltozásra utal. Persze, lehet immunrendszeri probléma is. minden esetre semmi bajom, úgyhogy igyekszem nem gondolni rá. Persze, ha ennyire rossz neked, akkor érdemes lenne egy másik orvos véleményét is kikérned.
2011. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Miért csak ultrahang? Szövettant miért nem vettek? Mégis, minek véleményezte az orvos? Zsírcsomó, szőrtüsző, kötőszövetes csomó stb...

Így látatlanban nehéz okosat mondani, de az időszakos fellobbanása szőrtüsző gyulladásra utal. Milyen az állaga? Jól elhatárolódó, könnyen elmozdítható,vagy bele tapad a környezetébe?

Esetleg egy sebésznek is megmutathatnád, aki ha úgy látja, akkor kivágja, szövettanilag megvizsgáltatja. Szerintem egy ultrahang nem elég egy hónalj csomó biztos véleményezésére. Mammográfián voltál mostanában?

2011. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már én is gondoltam mindenre, volt, hogy már az ájulás szélén voltam, annyira felspanoltam magam. De az ultrahangok után általában megnyugodtam. Azt mondta az orvos, hogy ha időszakosan fájdogál, akkor nincs nagy gond. Mindenesetre nagyon félek, fürdésnél nem merem erősebben végighúzni a kezemet ott, mert tudom, hogy ha megérzem, biztos összeesek.
2011. szept. 6. 21:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Mammográfiát nem javasoltak addig, amíg szeretnék szülni, mert a szoptatást nagyban befolyásolja, emlő ultrahangra járok évente, most voltam harmadjára, és határozottan emlékszem (és látom a leleteken), hogy mindig nyáron mentem, mert akkor voltak tünetek.
2011. szept. 6. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!