Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antihisztamin tartalmú gyógysz...

Antihisztamin tartalmú gyógyszer szedése egész terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sok hasonló kérdés van,de èn arra lennèk kivàncsi hogy akinek a terhesség elejètől a végéig szednie kellett antihisztamin tartalmú gyógyszert,egészséges lett e a babàtok?Nekem ismertelen eredetű allergiàm van egész évben suprastint szedek különben bedagad a torkom kiütések jönnek ki rajtam.Ma pozitívat teszteltem.Allergológushoz csütörtökön megyek.
2015. okt. 27. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugyanigy voltam, elotte 15 evig szedtem allegiagyogyszert egesz evben. Amikor terhes lettem abba kellet hagyni, mert karos.

Nem tudtam hogy lesz, de egyszercsak eltunt az allergia !! Azota sem szedem :)

2015. okt. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem poratka allergiám van, és én is egész évben szedtem, vagyis kúra szerűen, pl. 2 hétig igen, aztán amíg nem jöttek újra a tünetek, addig nem, stb.

Azonnal le kellett állni.

Sajnos sem terhesen, sem szoptatás alatt nem szabad szedni.

2015. okt. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Kb a 8. hétig nem árt, mert addig nem kapcsolódik össze a magzati és anyai vérkeringés, utána már igen.


Nekem photoallergiám van, ami évek óta nem jött ki, majd egyik nyáron nagyon durván. Két marokra szedtem az antihisztamint és a kálciumot. Hazaértünk a nyaralásból, késett, hopp, terhes vagyok.

Mint kiderült, a terhesség amúgy is fényérzékennyé teszi a bőrt, nekem ez lobbantotta be az allergiámat.


3-4 hetes lehettem, amikor szedtem, de nem lett baja, bár ilyenkor nem is lehet.

2015. okt. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat.Remélem a terhesség alatt enyhül vagy elmùlik az allergiàm,de sajnos nem hiszem hogy abba tudom hagyni a gyógyszert 1x próbàltam de a vége anafylaxiàs sokk lett.Ès ugyebàr ez terhesség alatt nem szerencsés.:(
2015. okt. 28. 08:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves első vàlaszoló a terhesség hànyadik hetében mùlt el az allergiàd?
2015. okt. 28. 08:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért kell menned az orvoshoz (de hát mész is), ott mondta nekem a drnő, hogy minden esetben egyénileg mérlegelik a kockázatot, mert vannak pl. asztmás kismamák is, és ők is szednek gyógyszert.

Más területen, de én is szedtem ellenjavallt gyógyszert, az adott orvos mérlegelt, a gyerekeimnek meg semmi baja.

Biztosan lesz megoldás!

Majd írd meg, mit mondott a doki.

2015. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

4 hetes voltam mikor kiderult a terhesseg, akkor azonnal abba kellett hagynom, kb ket hetig utana nagyon szenvedtem, es utana eltunt! Pedig 15 evig durvan allergias voltam elotte.


De az egyik valaszolonak igaza van, a doki eldonti merlegelve a kockazat- elony kettost. Asztmasok, epilepsziasok stb. is terhesek, es szednek gyogyszert, mert nagyobb a kockazata mintha nem szednek.

2015. okt. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Ma voltam orvosnàl.Az antihisztamint tovàbbra is szednem kell,mivel nagyobb bajt okoz ha nem kezeljük ezt az allergiàt.Màsikat írt fel,de ha az nem hatàsos maradunk az eredetinél màr sok kismama szült egészséges gyereket gyógyszer mellett,de azért jobban örültem volna ha nem kellene szednem semmit.Megbeszélem a picurommal a pocakba enyhítse az allergiàm,bàr azt sem bànnàm ha elmúlna.Köszönöm a vàlaszt mindenkinek!!!!
2015. okt. 29. 21:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megnyugtatóan alakul!

Boldog babavárást Neked!

2015. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!