Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigyproblémások, menet...

Pajzsmirigyproblémások, menet közben lassul a baba fejlődése?

Figyelt kérdés
Ahogy a dolgok kinéznek,a tüneteim alapján nekem is ez a bajom.Még várom az eredményt,de sajnos már-már biztos lehetek benne így is.Új orvosom lett,és nem érti ezt eddig miért nem nézték.Szerinte egyértelmű jelei vannak nálam.(szem,izzadás) De ami miatt nagyon aggódok,az az,hogy a babámnak lehet-e emiatt fejlődési problémája.Mert sajnos ahogy halad előre a terhességem,úgy marad el egyre inkább a baba hasmérete az átl-tól.Ezt eddig pontatlan méréssel magyarázták.Lehet ehhez köze?És ha most kiderül,hogy igen,ezzel tudnak valamit kezdeni?Mármint a babával.33hetes
2010. márc. 17. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet. :(

A pajzsmirigyhormonok hiánya az első 16 hétben akár vetélést is okozhat, mert az idegrendszer nem tud normálisan fejlődni. Ha nincs vetélés, akkor is a későbbiekben a növekedést állítja le, illetve lassítja.

Hogy lehet, hogy nem nézték eddig??? :((

Nekem egy vetélésem volt, utána derült ki, azóta gyógyszert szedek, 2 éve, a mostani baba rendben van, még nagyobb is picit a koránál, de én is épp emiatt aggódtam, hogy nehogy lemaradjon...

Mennyi a TSH-d? Szedj gyógyszert, mert ha picit van csak elmaradva a baba, szerintem belehúz, amint lesz rá "üzemanyaga". Úgyhogy nagy adag gyógyszer, én ezt javaslom...

Majd jelentkezz, hogy mi van veletek!

29 hetes km

2010. márc. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Holnap lesz eredményem :( ,jelenleg 2hét 4 nappal kisebb a haskörfogat. Totál kikészít a tudat,hogy ez nem kéne ,hogy így legyen,ha odafigyelnek ránk eddig is!!!!!!!!!!! :( Jajj remélem semmi maradandó baja a kicsikénknek!Ennyi lemaradással még lehet egészséges? Tudom nem vagy orvos,csak hátha tudod..
2010. márc. 17. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

2 hét nem sok lemaradás! Van, akinek ennyi megvan végig!! Genetikailag is lehet kisebb testalkat, stb! De ha meglesz az eredményed, azonnal menj orvoshoz, és kérj rá gyógyszert! És kezd szedni rögtön! Ilyenkor is minden nap számít!

Többet sajnos erről nem tudok, mert engem ugye a terhesség első felében érintett, aminek vetélés lett a vége nálam... Ebben a részében sajnos nem vagyok jártas, én is csak annyit, tudok, hogy emiatt lemaradhatnak a fejlődésben. De ez születés után is lehetséges, tehát mindig kell majd vele kontrollra járni, - ez rám is vonatkozik...

Nagyon drukkolok nektek! 2 hét tényleg nem sok, de mielőbb intézd el, hogy legyen gyógyszered!

2010. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudod már az eredményt?
2010. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2-re van időpontom.Amint tudok valamit,írok.Köszönöm szépen az érdeklődést!!!! :)
2010. márc. 18. 11:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Én mondjuk már évek óta szedek rá gyógyszert, de most a terhesség alatt többször is vettek vért, hogy hogyan működik. Most is voltam és bizony már megint alulműködött, pedig a múltkor is erősebbet irtak fel, és most is. Már 100-asat szedek. Kérdeztem a dokitól, hogy okozhat-e még gondot. Azt mondta, hogy az elején a veszélyes mert vetélést okozhat. Utána meg azért növelik az adagot, hogy úgy fejlődjön a baba ahogy kell, tehát segiti a fejlődésben. Viccesen megjegyezte, hogy ha nem szedném akkor nem Einstein születne belőle hanem csak egy átlagos gyerek. :-) Hát mondtam neki, ha Einstein lesz akkor beajánlom őt a kismamáknál.

Szerintem ne aggódj, a lényeg, hogy kapj rá gyógyszert szedd minden nap és meglátod rendben lesz, már nincs sok hátra!

25 km

2010. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
TSH=1.4 mU/l; FT-4=9.6 pmol/l Azt mondta a belgyógyász,hogy gond az van a pajzsmiriggyel,de akkora nincs ami a babát veszélyeztetné. A méreteltérés genetika lehet nála. Hála az égnek!!! :) Holnap mennem kell 13-ra az endocrinológiára.Ott mit csinálnak?
2010. márc. 18. 16:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én érdeklődtem...

Ez a TSH tényleg nagyon jó, ez tuira nem kevert be, egyszerűen csak kisebb babád lesz. De nem kell mindenkinek 180 cm-nek lenni 18 éves korára. :)) Nagyon örülök nektek!

Az endokrinológián a doki a laboreredményed alapján valószínű gyógyszert fog adni a pm-edre. Meg esetleg megtapogatja a pm-t, vagyis a torkodat. Más nem szokott lenni, legalábbis semmi fájdalmas. :)

Jajj, nagyon örülök nektek!! ;)

2010. márc. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy!Köszönök mindent,a bíztatást,az érdeklődést,stb. Hidd el,sokat jelentett ebben a bizonytalan állapotban! :) Hááát,hosszú pár nap volt ez.. Remélem mostmár minden rendben lesz,és a kukisom is hízik egy keveset a köv. uh-ig. :) Nektek is jó egészséget,és sok boldogságot!!!!!!!! :)
2010. márc. 18. 18:18
 10/10 A kérdező kommentje:
Az endokrinológus azt mondta,hogy nincs itt akkora baj,ő a terhesség utolsó heteiben nem kavar be gyógyszerrel.Menjek vissza a szülés után,ha még mindig gáz van. Elfogadjam ezt a véleményt,vagy keressek másik dokit,mert kell az a gyógyszer,még ha kicsi is a gond? :S
2010. márc. 20. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!