Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Néha elcseppen a vizeletem,...

Néha elcseppen a vizeletem, amikor köhögök, tusszentek.33 hetes terhes vagyok, ez annyit jelent, hogy gyenge a huvelyem? Okozhat vmi rosszat szüléskor? Intimtornazni lenne érdemes?

Figyelt kérdés
Náthás vagyok és sajnos sokat köhögök. Nemrég aranyerem is lett, bár két hét alatt elmúlt.
2015. okt. 31. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Ugye tudod, hogy a vizelet nem a hüvelyeden át távozik...?
2015. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem a hüvelyed gyenge, hanem a holyagodat nyomja a baba.


Intimtornát nem szabad csinálni. Az majd nagyon fontos lesz a szülés után közvetlenül fél éven kersztül.


Èn németországban élek, itt a szülés utánni intimtotrna kötelezö, fontos még két gyerek között is.

2015. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát persze, de az izomzat mégiscsak egy, ami irányítja. Olyat is hallottam, hogy a vizelet visszatartashoz még a hasizom feszessége is számít. Nem csak a huvelyé.
2015. okt. 31. 16:49
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Nekem terhesség alatt még ajánlották is az intimtornát. Bár nem kellett mert kiskorom óta csinálom, mert sose tudtam pisilni nyilvános helyen, és ha közelített valaki ezt csináltam. Mikor ülsz a wc-n és pisilsz közben állítsd meg a folyást. Tartsd benn pár másodpercig majd engedd újra. Próbáld minél többször ismételni. Ezzel erősítheted az izmot és nem fogsz elcseppenni. (mielőtt lehurrognátok tényleg ajánlották)
2015. okt. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2-es, mi az hogy nem szabad?? Pont hogy akkor kell, hogy felkészüljenek az izmaid a szülésre és tudd mit kell lazítani ha jön baba! Ha nem hiszed töltsd csak le Kriston Andrea oktató filmjét! Sőt szülés után egy órával úgyszintén tornázni kell egyet. Kérdező igen ez inkontinencia a tartóizmaid lehet gyengék és ezért a vizeletcsöpögés.
2015. okt. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Az intim torna mehet terhesen is, (természetesen fokozatosan kell növelni az adagokat), viszont a vizeletsugár megszakítását semmilyen intim tréner nem ajánlja, annak negatív következményei lehetnek.
2015. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Intimtornát lehet terhesen is.

Régen ment ez a 3 perces pisilés,hogy meg kellett állítani,ma már azt mondják nem szabad,mert nem ürül megfelelően a hólyag.

2015. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kriston Andrea tornáját töltsétek le és kész. Nagyon részletesen elmagyarázza a gyakorlatokat amiből összeáll az esti tréning.
2015. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7 hónapja szültem, szóval alig 1 éve ajánlotta a védőnő a pisilés-megállítást. Tényleg nagyon rég volt...


Kicsi korom óta "gyakorlom" és semmi baj a hólyagom kiürítésével!

2015. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tényleg??? Nekem is védőnő mondta,hogy ne állítsam meg... :-)
2015. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!