Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cumisüveg melegítő helyett...

Cumisüveg melegítő helyett használhatom a mikrot? Van valami különbség a kettő között? Ha nagyon muszáj megveszem, de ha nincs különbség, akkor felesleges pénzkidobásnak tartom! 33 hetes km.

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ennekem mar ket gyerekem van most varom a 3ikat en mindig a mikrot hasznaltam semmi gond nem volt.
2010. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

A cumisüveg melegítőt én nem tartom szükségesnek (persze, biztosan jó, de inkább másra költöttem).

Mi a kisfiam születése óta (sajnos tápszeres) a következő módszerrel melegítjük a kaját: egy edény, bele egy kis víz, abba a cumisüveg, ennyi. Hamar megvan!

2010. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem nem is volt cumisüveg melegítőm. Mindig mikróztam.
2010. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekem van, nincs cumisüveg melegítőm. A nagyobb végig tápszeres volt, és a mikrót használtam. Semmi gond nem volt belőle. A kicsi szopizik, ott nem kell a melegítő :)
2010. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A műanyag cumisüvegeket nem jó mikróba tenni mert a törés-gátló melanim a mikrohullámú melegítés hatására oldódik, egyenesen a tápszerbe. Üveget vegyél, abban bárhol melegíthetsz.
2010. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz szoptatni akkor úgy se kell. Ha meg tápszert adnál neki akkor gyorsforralóban mindig forralj vizet, önts ki egy keveset egy pohárba hűlni. Igy mikor kell akkor újra bekapcsolod a forralót, megfelelő hőmérsékletűre melegited és ha forró lenne akkor csak hozzá teszel a hideg forralt vizből. Ugyanigy használhatod a granulátos teához is. Én igy csináltam.

Meg persze mikrózhatsz is, de én inkább mig kisebb volt nem tettem.

2010. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Mi mikróban melegítettünk mindent. De simán forró vizben is megteheted, szerintem kár a melegitőért. Mi megvettük, 2x használtam... Azt tényleg figyeld, hogy ha műanyag cumisüveget veszel, annak ne legyen károsanyag kibocsátása (az egyik előző irta pontosan). De a mai menők mint Avent pl. nem tartlmaznak ilyen anyagot.
2010. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Van melegito, de adapterrel max a kocsiban hasznaljuk. Es nem is melegvizzel allitassal melegitek, mert a babam turelmetlen, ha ehes. Ritkan mikrozom.

Nekem egyszerubb megtolteni a termoszt napjaban ketszer forro vizzel, illetve tartani egy kiontoben hideg forralt vizet. Ha ehes a baba, akkor az uvegbe felig hult, felig termoszos forro vizet ontok, ebbe mehet is bele a tapszer. Tokeletes homerseklet, kb 1 perc, nem helyhezkotott. Ejszaka sem jarkalok le az emeletrol a konyhaba, hanem 2-3 cumisuvegbe rakok hideg forralt vizet, az adagjanak bo felet, felviszem a termoszt, tapszert es a szobaban ontok forro vizet ra, berakom a tapszert es kesz.

2010. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tápszert lehet mikróban is melegíteni, ha pedig szoptatsz, akkor úgyis csak ritkán melegítesz tejet, akkor pedig bőven megteszi ha beleállítod az üveget forró vízbe (anyatejet nem szabad mikrózni).
2010. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!