Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első trimeszter során...

Az első trimeszter során hányszor kellett orvoshoz mennetek? És aki magánhoz járt, mennyit fizetett?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit többször kellett mennem, mert az első trimeszterben veszélyeztetett voltam. Két hetente volt uh és vizsgálat összesen 4-szer.


Normál esetben azt hiszem egyszer el kell menni mikor megállapítják a terhességet stb....aztán már csak 12hetesen.


Nekem a vizsgálat alkalmanként 5000Ft volt, de ha külön nap volt uh,akkor azért nem kellett fizetnem.

Viszont a tarifa mindenhol eltérő!

2010. márc. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességnél "lelkes" voltam (tapasztalatlan): 5.hét, 8.hét, 10.hét, 12.hét.

Második terhességnél: 8.hét, 12.hét (most jön majd).

2010. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hetente,sztk-ba.
2010. márc. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hetente 10000
2010. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Először elmentem az Sztk-ban,de mivel ott nincs UH, elküldtek a kórházba, majd vissza, hogy beutalót kapjak a Védőnőhöz. Utána mivel az először kiszemelt orvos nem vállalt, másikat kellett keresni, így megint voltam. 3 hetente kell mennem, és 10e ft.
2010. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Magándokinál kezdtem. Első alkalommal 7 hetesen voltam, amikor megállapított a terhességet, és mivel pici volt a baba (6,5 mm) visszarendelt 10 hetesen is. Aztán a következő vizsgálat 12 hetesen volt. Minden alkalommal 10 e Ft-ot kellett fizetni. Aztán elköltöztünk és most Tb-s rendelésre járok, ahová 4 hetente kell menni terhesgondozása. Most már hetente :) 37h km
2010. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 5 hetesen mentem először a magándokimhoz, mert hozzá jártam korábban rákszűrésekre. Csinált egy friss rákszűrést, megnézte ultrahanggal a petezsákot, kaptam képet, 10.000 Ft volt.

8 hetesen újabb ultrahang, újabb képet kaptam, tanácsadás, 5.000 Ft volt.

10 hetesen barnázás miatt soron kívül mentem, mert eléggé megijedtem, hogy mi baj lehet, ellenőrizte a magzatot, mindent rendben talált, konzultáció 5.000 Ft volt.

A 12. heti ultrahangot a Mátyásföld klinikán (Bp) csináltattam meg integrált teszttel együtt, kaptunk egy színes képet a magzatról, ultrahang + kép = 9.000 Ft, vérvétel (12. és 16. héten) összesen 17.000 Ft volt.

Viszont mivel a nőgyógyászhoz havonta kéne menni (minimum 5.000 Ft), és nagyon sok időbe telne minden alkalommal elautózni a rendelőjébe, ráadásul általában várakozni is kell míg sorra kerülök, nekem kényelmesebb, hogy átváltottam a kerületi sztk-ra. Mondjuk ehhez hozzájárul, hogy szerencsére problémamentes a terhességem, így elég 4 hetente mennem a kerületi szakrendelőbe.

Egyébként nagyon elégedett vagyok a magándokimmal, csak körülményes volt, hogy nem tudott beutalókat adni a vizsgálatra, így mehettem a körzeti orvoshoz, aki nem értette, hogy miért nem a nőgyógyász állítja ki a beutalókat, utána meg a vizsgálatokra, ez így 3 különböző hely volt. A szakrendelő pedig ugyanabban az épületben van, ahol a vérvételt, vizeletvizsgálatot végezték, a nőgyógyász adta a beutalókat, nem kellett külön még a körzeti orvoshoz is mennem. Ez így kényelmesebb, és olcsóbb.

A 18. heti ultrahangra megint a Mátyásföld klinikára fogunk visszamenni, mert nagyon nagy élmény volt az első nagyobb ultrahangos vizsgálat is. :-) Hát ilyen keverékben működik nálam a dolog. :-)

2010. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én háromszor voltam az első trimeszterben: 6., 8., 12. hét.

Az árak nálunk ki vannak téve a rendelőben-4000 és 7000 között szoktam fizetni.

2010. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Legelőször 6 hetesen mentem orvoshoz. Küldött a kórházba UH-ra, de nem volt szívhang, Uh-ra visszarendeltek 8 hetesen. Ez után az UH után mentem vissza a dokihoz, tehát 8 hetesen. Azóta havonta 1x járok.

Tehát 6,8,12. hét.

Magándokihoz járok, 5.000 Ft/alkalom, tehát az első trimeszteri 3 alkalom 15.000 Ft volt.


Boldog babavárást,

27 hetes kismama

2010. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vidéki vagyok, itt kicsit olcsóbb.

Úgy 5-6 hetes lehettem először, a kórházba mentünk, mikor a dokim ügyeletben volt, de sajna még nem látott semmit egyértelmüen. Nem kért pénzt.

Másodszor 9 hetesen, egy ultrahang eredménnyel a kezemben magánrendelésre, rákszűrést csinált, 4000.

Harmadszor csak a méhszájamat nézte, 3000. (uh-ra sztk-ba jártam)

Aztán már csak havonta.

2010. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!