Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes vagyok és ikreim...

28 hetes vagyok és ikreim lesznek, méghozzá hármasikrek?

Figyelt kérdés

12.héten mondta a doki hogy ikreim lesznek.A 18.héte n észrevett egy harmadik szívhangot,de én most fogtam föl igazán hogy hármasikrek.Uramisten.Nem lombik babák de a családban voltak hármasikrek(nagymamám volt hármasiker).Nagyon félek,jogy hogy fogjuk bírni.Anyagilag jól állunk szerencsére és eleve 3 babát szerettünk volna de hogy egyszerre?Legalább egyből letudjuk:D

Nagyon boldog vagyok,és most igazából nevek miatt írok ide:)

Egy kislány az biztos,a másik kettő nem mutizza magát.

Nekünk tetszik a Dorina,Zille,Flóra,Hanna,Szonja és a Dominik,Bendegúz,Zente,Ármin,Zalán.

Köszönöm és szívesen fogadok bármit a hármasikrekkel kapcsolatban:)



2015. nov. 2. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj:) emlékszem, a 15.héten derült ki, hogy ikreink lesznek. Az első kérdésem az volt, hogy ugye csak kettő? (Tekintve, hogy már volt otthon két másik). Szépek a neveitek, nálunk Dominik, Gerő volt tervben, illetve Norina, Léna. Nekem nagyon tetszett a Boróka és a Csepke. Azt hiszem, már nem fogjuk ellőni:) nagyon jó lesz, meglátod. Most az a fontos, hogy minél tovább bent maradjanak és egészségesek legyenek. A mieink egy ágyban alszanak, nagyon szükségük van rá, hogy folyamatosan egymáshoz érhessenek. Nem érdekli őket, ha a másik sír vagy játszik, átmászik rajtuk..nyugodtan alszanak tovább. Érdekes módon a betegséget sem kapták el egymástól.az első hónap rettentő nehéz volt, igyekezzetek minél hamarabb vmi napirendfélére törekedni, és akkor ugrásszerűen könnyebb lesz. Most tíz hónaposak, annyira jó érzés, mikor két apró mosolyog vissza a kiságyból, és kiabálnak kórusban hogy 'mama'. Kitartás, minden perce megéri. Jó babázást nektek
2015. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Dorina,Flóra,Szonja nagyon szép

Zalán nekem fiúnévből a favoritom mindközül; Dominik túl külföldies nekem, és tutkó, hogy az utóbbi időben gyakori, Bendegúz így teljesen szerintem nem annyira szép, de végülis nem is rossz, egy sorozat miatt kezdem megszeretni gondolom ezt a nevet; eredetileg csak Bende formájában tetszett; becenévként viszont nem anyakönyveztetnék semmit, Zente alapból nekem vezetéknév volt, habár nem hangzik rosszul keresztnévként se, csak nekem picit fura lenne; de végülis szép; Ármin név nekem valamiért nőies hangzású. Mikor kiskoromban először megláttam a naptárban, meg voltam győződve róla, hogy női. Annyira kis kecses kis törékeny nekem ez a név. :S Női neveknél még , Szonja is kicsit külföldies, de nagyon szép, meg már elmegy Magyarországon is szerintem.

2015. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat varom meg a tovabbi valaszokat is:)

#1 gratulalok Nektek:)biztos nagyon cukik az ikrek:)Mi is egy agyban fogjuk altatni oket amig elfernek:D bar kesobb nem tudom hogy lesz,esetleg tudsz vmi nagyobbacska agyat?es mi lett a te babaid neve vegul?

#2 koszonom,vegulis az Ármint kozben kizartuk es minden a á e é stb betuset mert a vezeteknev Vass es sokkal jobban illik hozza pl egy Bendeguz:)vegulis a Zille,a Zalán,a Zente és a Szonja is igy tul sok lenne ugyh kezdjuk elolrol a nevvalasztast:DDes hozzaprobaljuk most mar a vezeteknevhez is:)

2015. nov. 2. 21:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Legalább nem vesztek össze a neveken, ha mindegyik kettőt kap, akkor mindketten hármat kitalálhattok a férjeddel, mindenki kívánsága teljesülhet:)

Szerintem rakjátok excelbe a teljes névlistát és töröljétek ki ami abszolút nem jöhet szóba (pl. s kezdőbetűset gondolom biztos nem választotok, ott mehet az egész sorra egyből a delete) vagy szappanopera neveket is lehet egyből törölni:P

2015. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Eleinte elfértek egy sima kiságyban:) a két és fél kilójukkal meg 44centijükkel nagyon aprók voltak, aztán megvettük nekik az összenyitható kiságyakat, de van xxl méretű járókánk is, az is pont akkora, csak ugye lába nincs. A jófogáson szokott előkerülni egy csávó, aki bármilyen méretben gyárt, a múltkor 140x160-ast láttam nála 40E körül. Szerintem megéri, én legalább is nem szedném külön őket. Végül Nor(in)a és Léna lettek

2015. nov. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok és ha kérdésed van akkor nyugodtan fordulj [link] oldalra Dr tárnoki Ádám és László iker orvosok és egyben iker kutatok hoz. Sok szerencsét kívánok a kicsikhez
2015. nov. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom ment a zold pacsi:)irjatok meg!
2015. nov. 4. 16:57
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Ó, nekem is a 12. hétben derült ki hogy ketten vannak; rettentően megijedtem, elsőre egyből kettő! :) A születést követő pár hónap nagyon nehéz volt, de miután megszoktuk a napirendet, minden sokkal könnyebb lett.:) Ti is igyekezzetek minél hamarabb kialakítani egy rendszert, ahogy az egyik válaszoló javasolta, nem lesz elsőre könnyű, de mindenképp megéri :) Egyébként, nálunk a névválasztás nagyon hosszadalmas volt, mert kiválasztottunk vagy 40 nevet ami tetszik, és nem tudtunk dönteni; szerettünk volna olyan neveket, amik egyeznek valahogy, így (miután elvetettük az egyező kezdőbetűs dolgot) eredet szerint választottunk neveket; mindkét lánykának görög eredetű nevet adtunk.

A Vass vezetéknév miatt én a Szonját, Flórát és a Z betűseket kilőném, nem hangzanak valami jól összeolvasva, holott nagyon szép nevek! :)

Nekem a Dorina és Dominik nagyon tetszik (esélyesek voltak nálunk is), Bendegúz nekem kicsit komolytalan, helyette én a Bendét választanám.

Nálunk egyébként listás volt még: Doroti, Elena, Heléna, Léla, Lea, Korina, Noémi; Dénes, Simeon, Ábel, Adrián, Patrik; Vince, Vendel, Vivien, Viola maradt, aztán szépen sorjában kihúzogattuk (minden nap átolvasgattuk vezetéknévvel együtt és úgy ízlelgettük a neveket:)) és végül maradt a Lídia és Auróra, így hívják a lányainkat.

2015. nov. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a babákhoz! :)

Mivel a Vass vezetéknév elég rövid, szóval célszerű lenne legalább 3 szótagos keresztneveket választani, de persze ha nincs olyan, ami tetszik, akkor ez lényegtelen. Egyetértek azzal is, hogy ne magánhangzóval kezdődőt válasszatok, így nem fog összefolyni a vezetéknévvel.


3 szótagos lánynevek:

Vass Boglárka (virágnév)

Vass Barbara (idegen ; külfödi nő)

Vass Bíborka (finom lenszövet)

Vass Borbála (idegen ; külfödi nő)

Vass Diána (talán a latin dies ( nap , nappal ) szóval függ össze)

Vass Bernadett (medve + erős)

Vass Dorina (Isten ajándéka)

Vass Dorottya (Isten ajándéka)

Vass Heléna (fényes, sugárzó)

Vass Hermina

Vass Johanna (Jahve megkegyelmezett)

Vass Júlia

Vass Krisztina (Krisztushoz tartozó ; keresztény)

Vass Korina (leány)

Vass Laura (babérfa)

Vass Médea (bölcs asszony)

Vass Miléna (kedves, szelíd)

Vass Martina

Vass Mínea (Minosz szigetéről való nő)

Vass Noémi (gyönyörűségem)

Vass Norina (Isten az én világosságom)

Vass Rebeka

Vass Tereza (arató ; szüretelő ; vadásznő)

Vass Tímea (jó + tisztelet)


4 szótagos lánynevek:

Vass Mirabella (csodálatraméltó)

Vass Violetta

Vass Veronika (győzelmet hozó)

Vass Viktória (győzelem)

Vass Liliána

Vass Natália

Vass Georgina

Vass Julianna

Vass Noélia

Vass Rozália


3 szótagos fiúnevek:

Vass Barnabás (a vigasztalás fia)

Vass Belián (fehér)

Vass Bendegúz

Vass Benedek (áldott)

Vass Benjamin (szerencse fia)

Vass Dániel (Isten a bírám)

Vass Dominik (az Úrhoz tartozó ; Istennek szentelt)

Vass Krisztián

Vass Leonárd ( oroszlán + erős ; merész)

Vass Levente ( levőcske ; kis lény ; vadász)

Vass Teodor (Isten ajándéka)


2 szótagos fiúnevek:

Vass Bálint

Vass Dávid

Vass Gergely/Gergő

Vass Kornél

Vass Márton

Vass Péter

Vass Patrik

Vass Róbert


Remélem találsz közöttük olyat, ami megtetszik. :)

2015. nov. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megvannak a babák? Mikor születtek, mekkorák, mi lett a nevük? :)
2016. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!