Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van joga ezt mondani a kismamá...

Van joga ezt mondani a kismamának a munkáltatójának?

Figyelt kérdés
Olyan területen dolgozom, ahol karácsony előtt hétvégente is dolgozni kell. Nem mindig egész héten kell dolgoznom, van hogy 6 napot, csakhogy ezt állva, 7 hónapos terhesen kell majd. Főleg hogy csökkent a létszám, gyakrabban kell majd bemenni. Ez még nem terhesen is megterhelő. Mondhatom azt a munkáltatómnak, hogy én hétvégén nem megyek dolgozni?
2015. nov. 3. 12:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Mégis, miben más terhesként hétvégén dolgozni, mint hétköznap?
2015. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azt el is felejtettem, hogy 1500.- fizet egy napra, sokkal kevesebbet mint hétköznapra, szóval nem is éri meg...
2015. nov. 3. 12:41
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Túlórázni nem vagy köteles, tehát ha 40 órás vagy, akkor heti 5x8 óránál több munkára nem kötelezhet.

De ez eshet hétvégére is.


Békés megegyezés ki van zárva?

2015. nov. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Fárasztóbb??!
2015. nov. 3. 12:43
 5/20 anonim ***** válasza:
27%

Csak a terhesség miatt nem mondhatod.

Menj el táppénzre ha nem bírod.

2015. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem mondtam még neki, nem is jött fel a téma. Sajnos hétköznapra is sokkal több lett a munkám, mivel kolléganőm elment nyugdíjba, és úgy spórol, hogy nem vesz fel mást, hanem én csinálom az ő munkáját is ugyanannyi pénzért.
2015. nov. 3. 12:47
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha elmegyek táppénzre kapok havi 50 000.- abból nem lehet megélni, gyereknek bútorokat, ruhákat venni... Természetesen nem annyira vagyok bejelentve amennyit kapok.
2015. nov. 3. 12:49
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A munka törvénykönyve szerint kismamák nem túlóráztathatók, tehát ha a heti 40 órán felül lenne a hétvégi munka, akkor nyugodtan emlékeztetheted erre a főnököt.


Ha a 40 órába beletartozik a hétvége is, akkor viszont beoszthat erre az időre is.

2015. nov. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

eltitkolod hogy terhes vagy?

nagyot koppanhatsz

2015. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen lehet itt jönni a 40 órával, de a kérdező gondolom órabérben van, és úgy van 40 órára bejelentve. Ha reklamál, akkor 40 órát dolgozik és fizut is annyit kap.

Próbáld meg ezt a főnököddel higgadtan megbeszélni.

2015. nov. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!