Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy is van ez a kívánósság...

Hogy is van ez a kívánósság dolog? 26f

Figyelt kérdés
feleségemmel belekezdtünk a babaprojektbe.aztán egyik este valami tvműsorben láttunk egy terhes nőt aki nagyon kivánós, a leglehetetlenebb kajákat kellett hozni neki.aztán mondta a párom hogy majd amikor ő fog epret kívánni a tél közepén akkor honnan szedek (csak viccelődött persze) én meg megmondtam h szerintem ez tök hülyeség, el nem hiszem h ilyen komolyan meg lehet kivánni dolgokat vagy épp rosszul leni a kedvenc kajától.én is megkivánhatok egy steaket az éjszaka közepén még se csinál nekem senki, és nem leszek rosszul ha nem kapok...nem értem ez honnan jön a nőknél a baba miatt, persze kissé össze is vesztünk aznap.Magyarázza már ezt el nekem valaki, mert kissé ugy tűnik férfi szemmel hogy a nők csak tudják h megkapnak mindent amit akarnak és kihasználjál ezt.
2015. nov. 4. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%

Ez csak kifogás arra, hogy bármit és bármennyit ehet.. Nulla önuralom. Tévhit, hogy kettő helyett kell enni.


Az nem kizárt, hogy valaki ilyenkor érzékenyebb a szagokra és emiatt mondjuk nem képes húst sütni, mert felfordul a gyomra, de ez mind előfordulhat terhesség nélkül is.


Szóval mint írtam, kifogás, hogy bármit, bármennyit, és bármikor ehetnek. Egyébként közel sem minden nő ilyen.. a legtöbben nem szeretnének elhízni a terhesség alatt, ez pedig egyenes út.

2015. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

HORMONOK! A hormonháztartás a terhesség bekövetkeztével teljesen megváltozik és nem törvényszerű persze, hogy mindenkinél, de okozhatnak kívánósságot.

Az érzést nehéz megmagyarázni, de nagyon rossz érzés, mert nem tudsz másra gondolni, csak hogy egy bizonyos ételt egyél.

Nekem nagyon furcsa volt, mert a gyorskajákat kívántam, de rettenetesen. Úgy, hogy előtte évente egyszer, ha ettem, és nem is rajongtam érte különösebben.

Egyszer még az is előfordult, hogy az őszibarackot kívántam meg, persze télen, sikerült is szerezni egy háromliteres befőttel, amit úgy egy az egyben be is nyomtam, levestül együtt. :D

Egyébként rettenetesen rosszul voltam az első trimeszterben, nagyon sokat hánytam, azon a kevés kaján kívül semmit sem bírtam megenni. Egész nap szédültem, émelyegtem, borzalmas volt.

A 3-4. hónap után ez elmúlt.

2015. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

De igen, meg lehet undorodni és különösen lehet kívánni is dolgokat. Én volt, hogy hetekig csak a sós vízben főtt krumplit tudtam megenni, aminek már volt egy kis "íze-bűze" felkavarta a gyomromat. Pedig nem is voltam hányós. Kávét sem iszom, nem undorodom tőle, de beleszagolok és úgy érzem, hogy nem esne jól. Előtte 2-3 kávét is megittam egy nap, kifejezetten az íze kedvéért, mert alapjában véve szeretem.


A megkívánás is létezik, ez lehet akár bizarr is - orvosilag ezt pica-nak hívják, tehát nem kitaláció ez sem. Én ilyen bizarrt nem tapasztaltam, de azt igenis, hogy egész terhesség alatt nagyon kívánom pl. a banánt, vagy a vajat.


Egyébként eléggé sértő ahogy gondolkodsz erről a dologról. Nem kell a kismamákat piedesztálra emelni, de tudomásul kell venni, hogy egy terhesség HATALMAS lelki-fizikai-hormonális-stb. változásokkal jár.

31/N

28+5 hkm

2015. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is:

ne vállaljatok még gyereket, ha egy ilyen semmiségen képesek vagytok összeveszni, mert ha meglesz a gyerek és már 1 hónapja nem alszotok, akkor ki fogjátok nyírni egymást a kimerültség miatti idegfeszültség következtében.


Másrészt olvass utána a hcg hormonnak, ami a szagérzékenységet (undor akár a kedvenc kajától), émelygést, rosszullétet okozza... a terhes nő pedig olyat "kíván", ami vagy a hiánytüneteit enyhíti vagy olyat, ami a rosszullét mellett is megmarad benne.

2015. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hánytam, de az édestől émelyegtem, pedig elég édesszájú vagyok. Kívánni konkrét dolgokat nem szoktam, inkább azt amit éppen látok vagy érzek, a terhesség kezdete óta farkaséhségem van, és van hogy sorban kívánom meg a kajákat, amiket a reklámokban látok. Mindegy mi az. Párszor észre veszem, hogy nem ízlenek annyira dolgok, amiket eddig megettem, pl. füstölt kolbász, szalámi, tegnap a tejnek volt fura íze, főzés közben a piruló hústól voltam rosszul, mindig kicsit más. Barátnőm pl állandóan citromot evett volna. Szerintem ez mindenkinél más, és tényleg inkább hormonfüggő. A terhesség előtt lényegesen kevesebbet ettem, és általában majdnem mindegy volt hogy mi az, meg ilyen éhség- , vagy édességkívánós-undorodós rohamaim se voltak.
2015. nov. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem ahhoz hasonlítanám, mint mikor megkívánsz egy steaket az éjszaka közepén. Második terhességemnél két hónapon keresztül a paradicsomlevesen kívül mindent kihánytam, ezért gyakorlatilag csak azt ettem, mégsem mondanám hogy nem volt önuralmam és kettő helyett zabáltam. Egy barátnőm pedig egész terhessége alatt csak a narancsot nem hányta ki. De a többi terhességemnél is volt olyan érzésem, hogy az egész nap tartó kínzó hányinger csökkenne hogyha egy bizonyos ételt ennék - és általában be is jött.
2015. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom amerikai filmekből tájékozódtok. Nyilván egy vígjátékban a végletekig van sarkítva a dolog, ne abból indulj ki.


És valóban,a hormonok csodákra képesek.

Ha meg valaki már két hete mindent kihány, ráadásul terhes, akkor örül, ha végre megkíván valamit, ami bent is marad.

2015. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, 20 hetes kismama egyébként, és nem akartam sokat felszedni, próbáltam is figyelni, de már kb 7 kilónál járok, az állandó éhség miatt. (Teli hassal is ehetnékem van)
2015. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Rákívánni normális dolog, de behisztizni miatta nem.

Én is kívántam rá dolgokra a terhességem alatt, ha volt otthon, ettem, ha nem, akkor nem.

2015. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sokszor megkívánok dolgokat. Általában várok egy-két napot, van amikor elmúlik, de olyan is van, hogy szinte "ölni" tudnék azért amit épp kívánok. :D Olyankor megveszem/megcsinálom.

A terhesség előtt imádtam a cukkinit, bármilyen formájában megettem. Most egy falatot se tudnék lenyelni. A húsokkal eddig se voltam nagy barát, de már messzire kerülöm őket nyersen, némelyiket sütve is.

Az egyik válaszoló említette a pica-t. Olyankor az ember abnormális módon kíván olyan dolgot ami nem ennivaló. (pl. kövek, föld, haj, fémdarabok,...stb). Ebben a betegségben nem terhesek is szenvedhetnek.

2015. nov. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!