Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első babámat 35 hetesen...

Az első babámat 35 hetesen szültem meg, most 24 hetes terhes vagyok,35 héttől kezdve 40 ik hétig milyen vizsgálatok vannak még hátra?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hetente nst, uh, flowmetria.
2011. ápr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a 36. héttől hetente kell járni a védőnőkhöz,és a nőgyógyászhoz,nst-re. A 36. hét után lenne egy uh-amit nem minden orvos csinál meg. Ekkor ellenőrzik a magzat fekvését,a lepény érettségét... A nőgyógyásznak rendszeresen vizsgálnia kell a méhszáj állapotát.

Tudom,hogy csak a 40. hétig kérdezted,de azért leírom: a 41. héttől 2 naponta nst, és ekkor már vizsgálják a magzatvíz színét,ami ha nem tiszta,hanem zöldes színű,beindítják a szülést.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!

2011. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőhöz már nem kell menni. Főleg nem hetente. 36. héttől hetente nst.

A betöltött 40. héttől 2 naponta nst, 41. héttől naponta.

A 37. hetes uh-t mindenképpen megcsinálják, mert azzal egyidejűleg csinálják a flowmetriát, ez nem kedv kérdése, hanem kötelező, mert itt nézik még az esetleges téraránytalanságot, és a baba fekvését.

2011. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Félre ne érts,nem vitázni akarom,csak a saját tapasztalat: Nálunk a védőnőkhöz hetente kell járni,és a helyi doki nem csinálta meg az utolsó uh-t. A védőnő sem értette,én a dokinál érveltem,a lepény érettséggel- de nehogy okosabb legyek már! - azt felelte,ha a lepénnyel gondok lennének,akkor az nst kimutatná. Hát,nem mutatta,és bizony el volt érve,és a 3 kg-ot sem érte el a 41. héten a lányunk,és a szülőszobán a szülésznő megjegyzést tett a méhlepényre. A kórházból a 4. napon már úgy jöttünk ki,hogy a kicsi többet nyomott,mint mikor megszületett.


Ennyit arról,mi (lenne) kötelező. :( Sajnos ilyen is van. Doki függő ez az utolsó uh. Magánrendelésen tuti megcsinálják,mert fizetsz, kórházakban nem tudom,de itt a helyi az... attól függ,milyen gatya van rajta.

2011. ápr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem azért írtam, hogy vitázzak, és teljesen ledöbbentem, hogy nálatok hogy megy:(

És bosszantó, hogy mennyire igazad van, meg kellett volna nézze:(


Nálunk meg a védőnő már mondta, hogy csak szülés után találkozunk, mivel amúgy is megyek hetente a kórházba, nála már nincs teendő.


Hihetetlen, hogy még a mai napig ilyen alapvető problémák vannak az egészségügyben:(

De nálatok szerencsére jól végződött, sok boldogságot nektek!

2011. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én szombaton töltöttem a 36 hetet.Vedőnő mondta többet nem kell menni.szülés után hivjam.Nst-n hétfőn voltam.ez mostmár minden hétfőn lesz.tehát jővő hétfőn is amikor már 37 hetes leszek.de ultrahangról szó se volt.sőt már a mostani nst-nél sem nézték meg a méhszájat sem...
2011. ápr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm,és még annyit szeretnék kérdezni hogy ezt a NTS vizsgálatot SZTKába meg lehet csinálni vagy csak a kórházban?
2011. ápr. 12. 21:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk Mosonmagyaróváron a kórházba - szülészetre kellett menni hetente NST vizsgálatra. Emlékszem minden alkalommal bele kellett bújni kék nylonpapucsba, nehogy bevigyem a bacikat :-)
2011. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!