Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Letezik terhessegi depresszio?

Letezik terhessegi depresszio?

Figyelt kérdés
Utolso heteket toltom. Mar eddig se voltam olyan boldog,mint ahogyan elvarjak,de most meg mar egyaltalan nem akarok anya lenni,keptelen vagyok orulni a gyerekemnek vagy barmi masnak. Nagyon vart es tervezett babarol van szo,nem ertem,mi van velem. Voltam pszichologusnal,de az napkozben van,az igazi borzalmas gondolatok es erzesek este tornek ram,amikor ott voltam,valahogy nem tunt az egesz tobbnek rossz alomnal. De minden ejjelt ebren toltok hetek ota,es minden olyan kilatastalannak tunik. Ez hormonalis hatas? Vagy igazi depresszio? Elmulik majd? Vagy mit tehetnek? Ajanlott gyogyszert a pszichologus,de nem mertem beszedni,lehet,hogy artanek vele a gyereknek.
2015. nov. 6. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem minden lehetseges. Hormonok es az a hatalmas valtozas amit ez a dolog hoz. Nem tudom van e mar gyereked de ha nem akkor lehet az ujtol valo felelem a bizonytalansag az ismeretlen stb.. en nekem is vannak vegyes erzeseim, meg en inkabb idegesebb vagyok mostansag. A terhesseg hatalmas testi es lelki valtozas nem csoda az akar szelsoseges hangulatvaltozasok. De egy pszichologus mindenkepp jo otlet mert szules utan is nagy valoszinuseggel lesz ha ilyenek az elozmenyek.
2015. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Sztem a hormonok szórakoznak, és ez el fog múlni.

Nekem is vannak félelmeim, meg néha önző vagyok, mert az jut eszembe, hogy lusta leszek, nem lesz kedvem a babával foglalkozni, illetve lesz, csak nem mindig. Nem tudom, képes leszek-e rá, túlsàgosan nagy feladatnak látszik.

Innentől rám lesz utalva mindig egy pici ember. Nem pihenhetek délután, ha úgy tartja kedvem. Meg ilyesmi:(

18 hetes vagyok, 2 hete lettem jobban, addig borzalmas volt, élni sem volt kedvem, nem hogy örüljek a várva várt babámnak!

Egész nap hánytam, semminek nem tudtam örülni.

Félek a változástól.

Néha viszont nem :) de legtöbbször mázsás súlykènt nehezedik ez az egész.

Idegesít, hogy azt mondjàk, nevessek, örüljek.

Hát én boldogabb leszek, ha megszületik, mert most minden olyan kusza :( és nem szeretem a terhességet.

Remélem ez változik.

De azért imádom, ahogy rugdos :)))))

2015. nov. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ez szerintem a legtöbbünkkel így van, még ha nem is mondjuk ki :) természetes. én pl tizenéves voltam, amikor anyukám megint terhes lett, a terhessége utolsó percéig utáltam az öcsémet, be sem mentem vele szülni, pedig otthon voltam, és a párja elhagyta anyumat... tehát a nagymamám ment be vele. aztán később meglátogattam a kórházban anyát szülés után, és akkor megláttam az öcsémet, akkor abban a századmásodpercben beleszerettem, és a mai napig sajátomként szeretem, én foglalkoztam/foglalkozom a legtöbbet vele, most 7 éves :) most 27+2 hetes terhes vagyok, és kicsit még mindig jobban kötődöm a tesómhoz, mint a babámhoz (igaz nem tervezett terhesség). Pedig ő még csak nem is a saját gyerekem. de az biztos, hogy a szülés fájdalmai közben a kistesómra fogok gondolni, hogy könnyen bírjam a fájdalmakat, hiszen egyelőre ő az élő példa rá, hogy egy gyerek minden fájdalmat megér.

Szerintem amint megszületik a babád minden ilyen gondolatod el fog múlni :)

2015. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is érzek időnként ilyet. Nem tervezett baba és nagyon nehezen indult a terhességem. Nehéz volt örülni neki, mert párom az elején nem akarta a babát. Nagyon sokat sírtam miatta, nem engedtem neki. El kellett telnie majdnem egy hónapnak, mire rádöbbent párom, hogy az ő vére és szörnyűséget akart kérni tőlem. Viszont gyakran érzem, hogy most már vége az életemnek, nincs nyaralgatás, lusta fetrengés a tv előtt, annyi a nyugodt éjszakáknak. Ráadásul 1 szobában lesz velünk a babó. Szomorú vagyok, hogy nem lehet/nem tudunk egyelőre saját szobát biztosítani neki. Viszont a rugdosása mindig mosolyt csal az arcomra! :) Kislányom lesz!
2015. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!