Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi depresszió vagy...

Terhességi depresszió vagy jogos kiborulás? Megbántott, pedig csak rá számíthatok!

Figyelt kérdés

Férjem általában kedves velem, néhány havonta van egy kirohanása. Most, hogy babánk lesz, még figyelmesebb volt velem, de tegnap este előjött az agresszív énje. Egyik pillanatról a másikra elkezdett ordítozni, csapkodni. Aztán mutatta mit vesz magának, kérdezte, hogy szeretnék-e én is valamit, bár nekem úgysincs rá pénzem. Nagyon szerettem volna egy babavárós könyvet, de inkább nemet mondtam.


Közös kasszán vagyunk. Táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesként, nem tudok sehova menni, mert egész nap hánynom kell. Ő az egyetlen kapcsolatom a külvilággal. Minden nap számoltam vissza az órákat, hogy mikor jön haza. Tegnap is több mint tízszer hánytam, remegtem, szédültem egész nap, mégis meleg vacsival vártam. És akkor ő csapkod, kiabál. Nem érti meg, hogy nem tudok annyi házimunkát elvégezni, mint amikor dolgozom. Azt mondja ő tart el, pedig a táppénz előtt én hoztam haza többet.

Reggelre megbánta, békülne. De nekem nem megy. Ő volt az egyetlen támaszom, mégis hátba támadott. Tegnap este óta csak bőgök, már nagyon dagadtak a szemeim. Pedig hónapok óta még csak nem is veszekedtünk. Nem akarok elválni, a babának apa is kell, de most úgy érzem, ezt soha nem tudom neki megbocsátani.


2015. okt. 27. 13:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy átgondolatlan mondat miatt még nem kell válni.

Mi volt a közvetlen előzménye a kirohanásának? Mert az gyanúsan hiányzik a sztoriból.

2015. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Elhiszem az érzéseid. Egyébként is érzékenyebb a nő, ha kismama. Ez a viselkedés a férjedtől kritikán aluli. Igenis kérd azt a babakönyvet, neked is jogod van bármit kérni.
2015. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

a férfiak nehezen értik meg h ilyenkor nekünk nehezebb.de ilyenkor te megkérdezed tőle h őt esetleg mi bántja?mert senki nem ok nélkül agressziv.

de egy-egy ilyen kirohanás miatt nem kell válni...hisz mi nők is vagyunk néha hisztisek,mégse akarnak rögtön válni a pasik nem??

2015. okt. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy ordítozik meg csapkod? :-O


Mi az, hogy mit vesz magának, és hogy "nekem úgysincs rá pénzem", most akkor közös kassza vagy csak zsebpénzen tart?


A babának akkor is lesz apja, ha a sggfejet, akivel élsz, móresre tanítod! Én elég önérzetes vagyok, nagyon durva következményei lennének, ha velem valaki így merne bánni. Neked is az ébredést javaslom! Nem kell válni, de komolyan beszélgess el vele, hogy ez itt most a határ volt, és ha ideges, menjen le futni és vezesse le máshogy, mert te ezt nem tűröd el!

2015. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 MKs válasza:
Az én párom se túl megértő! Az elején vagyunk a terhességnek és a baba nem is biztos megmarad énis otthon vagyok,ugyanezek a rosszullétek és akkor még ő is tesz rá tudom mit érzel.De nyugodj meg a baba mindennél fontossabb és próbálj vele beszélni, hogy ezt ő miért csinálja miért mond ilyeneket hisz egypár vagytok és nemsokára lesz egy nagyon szoros kapocs köztetek a babátok!Most már mindenen osztozni kéne.Mondd meg neki h szeretetre és nyugalomra van szükséged!
2015. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%
Ez kérlek, tankönyvi hiszti. A párodé is, meg a tiéd is. Majd elmúlik.
2015. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azon akadt ki, hogy a másnapi ebédjéhez egy műanyag dobozba pakoltam a köretet és a húst, nem pedig külön. Meg hogy kicsit nagyobb volt a doboz, mint amennyi a kaja és tehettem volna kisebbe is. Erre kidobálta a dobozokat a szekrényből, elkezdte őket csapkodni. (Minden napra főzök neki ebédet és vacsorát is, nem lehet egyforma kaja, tehát napi 2 főzés az elvárás a részéről.)
2015. okt. 27. 13:22
 8/18 A kérdező kommentje:
Amióta csak keveset tudok berakni a közösbe, nem érzem úgy, hogy szabadon költhetek, és ezt ő is megerősíti. Pl egy ideje gondolkodom, hogy vegyek-e nadrágot, mert egy melegítő nacim van otthonra, egy kismama farmerem meg az utcára. A többi már nem jön fel a pocakom miatt. De elmentünk ruhát venni, ő vett magának csomó mindent én meg nem mertem. Kaján is spórolok, olcsóbb ételeket főzök. Ő kétszer annyit keres most, mint amit én kapok.
2015. okt. 27. 13:25
 9/18 MKs válasza:
Az én párom is sokkal többet hoz haza mint én! Magadon és a babán nespórolj hisz az a baba nem csak a tiéd hanem az övé is, beszéld meg vele h ő hogyan gondolja ezt a dolgot.Mármint az anyagiakat! Fontos tudnod h ugyanannyi jogod van mint neki, te leszel a gyerekkel otthon te végzed el a házimunkát is és emelett te is kapsz valami pénzt! Mindenképpen megkell beszélnetek...
2015. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez utóbbi meg már a "medve ba.zd meg a fűnyíródat/létrádat" történet. Ő nem mondta, hogy te kevesebbet érsz, hogy neked kevesebb pénzed van, te érzed ettől kevesebbnek magad.
2015. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!