Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Őrület, ha attól félek, hogy...

Őrület, ha attól félek, hogy mi van, ha a doki az első vizsgálat alkalmával mégsem talál terhességet?

Figyelt kérdés

Több pozitív tesztem is van, szépen erősödtek is, egyáltalán nem barnázok, a mellem feszül, mégis félek, hogy mi van, ha gond van. Olyanokat olvasni itt, hogy egyszerűen nem tudom, hogy mit lehet elhinni és mit nem (megáll a fejlődésben, nincs is jó helyen, nincs is terhesség, stb...). 6 hetes terhes leszek az első vizsgálatkor.

Más is félt ettől?


2015. nov. 7. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így voltam.. attól féltem nem lesz meg vagy csak szivhangra fogunk potyára várni. És azt hittem elmúlik a felelmem ha van szivhang de nem.. utána a 12 hetes koromat vártam és még akkor sem nyugodtam meg csak amikor éreztem már mozogni, utána viszont imádtam a terhességet és nem igen aggódtam többé.
2015. nov. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is ettől féltem az első vizsgálatkor :) Még szinte meg is lepődtem, mikor mondta, hogy igen, ott a baba, ver a szive :D Azóta meg minden vzisgálatkor attól félek, hogy már nem dobog a szíve, szerencsére minden rendben van :)
2015. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Persze, hogy félt. Ez nálunk így ment végig, aztán a szülés, aztán hogy rendesen fejlődik-e, időben átfordul-e, hangra mikor fordul, mikor nevet, stb...

Nem akarlak elkeseríteni, de az összes terhesség 80%-a vetéléssel végződik; nyilván ez azt jelenti, hogy ennek a 80%-nak az elsöprő többségénél anyuka max. annyit vesz észre, hogy 1-2 napot késett, vagy még annyit se. Ha van szívhang, akkor ez 20%-ra esik és ahogy nő a pici úgy csökken. De ha a 12. heti genetikai ultrahangon minden OK, akkor már tényleg lehet reménykedni. ;)

2015. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Basszus, akkor nem vagyok marslakó. Komolyan nagyon próbálkozom, hogy ne gondoljak ilyesmire, de nem tudom kiverni a fejemből az aggodalmat. Holnap után doki, már számolom az órákat :)
2015. nov. 7. 17:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Húú ez a 9 hónap felkészítés egy egész életen át tartó aggódásra! :) Az elején én is naponta csináltam a teszteket. A doki engem az első vizsgálatkor el is keserített. Kicsit korán mentem és közölte, hogy ne éljem bele magam, mert a teszt nem megbízható és ne szóljak senkinek, mert még el is mehet... pedig csak tanácsot akartam, mit szedjek, meg ilyenek. Hát nem segített megnyugodnom. Aztán 6+4 hetesen UH-n ott volt a magzat és a szívpulzálás is. :) Ez után jöttek a tünetek, hol elmúltak, görcsök, vizes folyás, minden rémisztő volt. Plusz elkaptam mindenféle betegséget (hányás-hasmenés vírus, szalmonella fertőzés,felső légúti megbetegedés) érintkeztem a munkám miatt skarlátos és bárányhimlős, lepkehimlős gyerekkel is... minden alkalommal jól beparáztam. Akkor nyugodtam meg egy kicsit mikor megmozdult és naponta éreztem, hogy jól van. Akkor az ember persze a köldökzsinór miatt idegeskedik. Most a vége felé meg azon, hogy egyre lustább és van hogy nem mozog annyit. A terhesség előrehaladtával már egyre kevésbé stresszel az ember, de most is van, hogy pánikba esek, hogy minden rendben van-e. Most pont ott tartok, hogy már csak akkor fogok megnyugodni, ha itt lesz, kint lesz... lehet akkor sem, mert figyelhetem 24 órában, hogy lélegzik-e. A lakásban mindenhol veszélyforrást látok. :) Persze ez csak fejben van az ember próbálja normál keretek közé szorítani az aggódást. :) Kitartást! Biztos minden rendben megy! Bár sok rosszat lehet olvasni, de csak azért mert a sikertörténetek kevésbé jutnak el hozzánk, mint a rossz. :) Nem sok a méhen kívüli terhesség és a vetélés is "csak" 10-ből egy kismamát érint.

34 hkm

2015. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Csak csatlakozni tudok az elottem szolokhoz. En is igy kezdtem aztan pici nyugalom es ujra para minden vizsgalat elott. Most ott tartok h minden pillanatban johet a pici eddig nem volt semmi gond en megis egy idegroncs vagyok...minden rendben lesz e...egeszseges lesz e...es akkor jon h en eleg jo anya leszek e. Most kezded es szerintem ez a normalis h felsz es innentol felni is fogsz mindentol 😂..nagyon sok sikert es szep babavarast kivanok neked!!!
2015. nov. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,kicsit jobb,hogy nem csak én vagyok ilyen :) a szìvem mélyén tudom,hogy minden rendben lesz!
2015. nov. 7. 20:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, ez most már mindig így lesz...:) Tudom, nem nyugodtál meg, de tényleg így van. Először az első uh, aztán a második, aztán várod a bűvös 12. hetet, aztán a 24-ediket. És így tovább, aztán a szülés, hogy minden rendben legyen, ha megszületik, utána pedig azért, ha nagyobb lesz azért, ha iskolába megy azért stb stb. :)
2015. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5 hetes vagyok és pont ugyan ezek a félelmeim. Mintha én írtam volna a kérdést.. komolyan...
2015. nov. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Minden rendben vele! <3
2015. nov. 9. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!