Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamak, hogy...

Cukorbeteg kismamak, hogy megy a dieta? Milyen ertekeitek vannak?

Figyelt kérdés
Terhessegi cukorbetegsegem van. Kulfoldon elek, itt a dietetikus tanacsait megfogadva etkezek. Nincs szigoru dieta, csak annyi megkotes hogy napi 5-6 etkezesre osszam, sok zoldseget egyek minden etkezeshez, de napi 1 edesseg belefer illetve a cukros uditok cukros tea stb tilos. Az ertekeim altalaban 1 oraval etkezes utan 6-6,8 kozott vannak. Egy ket magasabb ertek csak akkor volt amikor nem birtam ellenallni es tiltott dolgokbol ettem. De ez nagyon ritkan fordult elo. A baba meretei tankonyv szerintiek. A koldokzsinorban az aramlas tokeletes es alepeny is. Megis mindenhol ezt hajtogatjak, hogy jajj ennek a gyereknek milyen bajai lehetnek. Mashol meg azt olvasom hogy 9-10-11 es cukraik is vannak a kismamaknak, megis minden rendben van-volt.

2015. nov. 8. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én grammra pontos diétát tartottam, az értékeim étkezés után 6 körül voltak, néha volt kiugró értékem. A hba1c eredményem is jó lett, a terhességem is tankönyvi volt, szerencsére a fiunk is egészségesen született, de az első fél nap többször is leesett a cukra. Más baj nem volt, hála istennek. Én nem aggódtam egyébként túlzottan, de ebben szerepet játszott, hogy a nőgyógyászom és a diabetológus sem stresszelt, nem ijesztegegett.
2015. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha 7 alattiak az ertekeid akkor nem lesz baj.

Volt a kórházban egy színes bőrű kismama, neki folyamatosan 9 feletti értékei voltak, 32 hetesen inkább kivették a babát és intenzívre került mert felborult a cukorháztartása szóval kokolyan kell venni de 7 alatt nem aggódnék emiatt.

2015. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*komolyan
2015. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Picsusz ***** válasza:
7-8 körüli értékeknél még nem kell megijedni ha néha kiugrik.Tartós magas értéknél van gond(9-10).De persze általában azért 7 alatt legyen.Nekem már most javulnak az értékeim,így már nem is diétázom annyira drasztikusan.(37hkm)
2015. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a 9-10-11 az már nincs rendben..de ne ez után menj..

a tiéd nagyon jó, nem lesz semmi baj..sem veled, sem a kicsivel..

persze jobb lenne, ha nem csokiznál, sütiznél.. a súlyarányod nem írtad, mert az fontos..a túlzott súlyfelesleg bizony nehezen kezelhető cukorszintet is előidéz.

2015. nov. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!