Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epepangásom van és Májfunkciós...

NikiDávid kérdése:

Epepangásom van és Májfunkciós értékem 202, nem csinálnak az orvosok semmit, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
33 hkm vagyok, epepangásom van és a "máj értékem" 202-nél tart 40 lenne a max érték, URsofalk gyógyszert kaptam a májambulancián 2 hete de nem úgy vettem észre hogy segítene, tüneteim nem javultak sőt rosszabb is lett, a védőnőm azt mondja feküdjek kórházba mert ha begörcsöl az epém vagy kapok egy májkomát fél órán belül császár kellene, a háziorvosom leszar... a nőgyógyászom is csak azt mondja ha sullyos a helyzet akkor császároznak addig meg szenvedjek, a korházba az orvosok sem csináltak szart se velem bent feküdtem mint most itthon és szedtem gyógyszert. Egyszerűen már sírva fakadok néha fájdalomtól meg viszketéstől, nem tudom mitevő legyek :(

2015. nov. 10. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik orvost, másik kórházat!
2015. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

3 éve amikor a kisfiamat vártam a 34. héten kórházba kerültem epepangás miatt. Nekem is elég durva értékeim voltak, talán még a papírjaim is megvannak, 50-60-as értékek helyett 300-400-as értékeim voltak. Nálam pénteken kezdődött viszketéssel, hétfőn mentem háziorvoshoz aki azonnal vérvételre küldött, az eredménnyel elmentem a nőgyógyászhoz is (körzeti, nem fogadott) aki közölte hogy uh és 3 nap múlva újra vérvizsgálat, ha rosszabbodnak az értékek azonnal beküld kórházba. Az uh-on nem látszott semmi rossz az epén körül viszont a vérvételem rosszabb lett így a hét végén már kórházban is voltam. Bementünk, megmutattam a papírjaimat és már akartak is császározni, a fél kórház körülöttem zsongott, mindenki filózott hogy te jó isten mi legyen... Aztán befektettek, uh, a baba teljesen elnyomta az epevezetékemet, kaptam én is ursofalkot és egy másik gyógyszert, Legalon a neve. Végül úgy döntöttek hogy amíg nem vagyok rosszul nem császároznak meg, minden nap számít a babának, de minden reggel vettek vért és figyeltek. 1-2 nap után jobbak lettek az értékeim de csak minimálisan, 3 hét gyógyszer szedés után kerültek az értékeim normál tartományba, akkor engedtek haza, itthon még kellett szednem mindkét gyógyszert egészen szülés utánig.

Az epepangástól a babának most nincs baja, neked annál inkább, súlyosbodhat a helyzet és akár életveszélyben is lehetsz, ha te életveszélybe kerülsz a baba is életveszélybe kerül.

Gondolom fáj az oldalad is nem? Nekem az volt a legrosszabb.

Feküdj, sokat, a bal oldaladra, jobb kéz a fej fölé hogy fel lélegezhessen az epéd. Én alig kelhettem fel, kötelező fekvésre voltam ítélve.

Ja, és azonnal menj el egy másik orvoshoz. Nem is értem, nálatok legyintenek rá, nálunk azt sem tudták hogy mit csináljanak annyira beparáztak az orvosok...

Írj majd hogy mi van veled.

2015. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok, az ujj vér eredményemben felment 229 (májérték) a házi orvosom azt mondta ez a 30 nem olyan hüüü de nagy növekedés.... sajnos a vizeletemben sok fehérje , vérszegény vagyok rettenetesen de birjam ki mert minnél tovább van bent baba annál jobb neki, az se baj ha megdöglök már néha nem is tudom mit gondoljak....hnap megyek nögyogyászomhoz, meg akkarom beszélni vele ha jo sulyban van picike akkor 36. héten inditja meg szülést :( kaptam egy kevert krémet tegnap patikábol ugy ahogy jo viszketés ellen! Mostanába ha fekszem alszom rendesen ver viz arra kelek fel hogy mintha tusolnék nem tudom mi lehet, kösz a segitséget :) Sajnos orvost nem tudok váltani mert igy sincsen Pakson korház és igy rávagyok kényszerülve hogy Szekszárdra mennyek szülni 32 kilométer kábé
2015. nov. 11. 12:23
 4/4 mandiga ***** válasza:
100%
Én a helyedben azonnal másik orvost keresnék gondolkodás nélkül. Mi az, hogy nem számít? Nem tesznek semmit? Ezért fel is jelentheted. Én többet ahhoz biztos nem mennék. Az egészségetek érdekébe sürgősen válts orvost, az ilyenbe nem lehet bízni. Ha most megszületne a babád, koraszülött lenne, valószínű egészséges is, ha nem találtak semmi problémát, de gondolom nem. Viszont az sem jó, ha utána egy hónapig kórházban lesz a pici, elég szívfájdító, én tudom, két gyermekem is koraszülött volt. A másik a te egészséged, nem játék. Szorítok, hogy minden rendben legyen veletek. Gratulálok a babádhoz.
2015. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!