Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki tud olyan oldalakat, amik...

Ki tud olyan oldalakat, amik a megszakításos védekezésről írnak?

Figyelt kérdés

Statisztikák is érdekelnének.

Azt tudom, hogy az 1 évig így védekező nők 35%-a terhes lesz, de egyéb infó is érdekelne.

Köszönöm.


2010. márc. 19. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bár én internetes írásokkal nem foglalkozom (iszonyú sok baromság van rajta), de kérdezz nyugodtan. Egészségügyis vagyok :)
2010. márc. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi 6 évig csináltuk így a férjemmel,most 33 hetes terhes vagyok.
2010. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! fogamzásgátlót szedtem, abbahagytam h egy évig tisztuljon ki a szervezetemből, mielőtt a baba jön és addig is megszakítással védekeztünk volna. hát 1 hónap alatt teherbe estem, úgy h heti 1x voltunk együtt.

7 hós anyukája

2010. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pl. érdekelne az, hogy mi alapján állították össze ezt a 35%-os statisztikát. Ezek a nők, akik 1 év alatt teherbe estek, biztosak-e abban, hogy időben kiszállt a párjuk? Vagy nem úgy lettek-e terhesek, hogy 2 aktusuk volt egy napon, és az egyik menet után nem tisztálkodott a férfi?

Akiknek éveken át beválik a módszer, és csak akkor jön a baba, amikor élesben csinálják, azoknak egyáltalán nincs spermium az előváladékban? Férfifüggő-e, hogy van-e benne, vagy sem? Van-e olyan férfi, akinek soha semennyi spermium nem kerül az előváladékába.

Egyelőre ennyi jutott eszembe:)

2010. márc. 19. 19:09
 5/8 A kérdező kommentje:
Zárójelben: mi október óta védekezünk így, baba sehol.
2010. márc. 19. 19:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi évekig így védekeztünk, és csak akkor jött a baba, amikor akartuk. Persze most a második gyerek után már kéne valami biztonságosabb megoldás, mert sosem lehet tudni...
2010. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor elmondom :) Ebbe a 35%-ba mindenki beletartozik. Az is, aki nem vette ki időben és az is, aki azon a napon már folytatott szexuális aktust/vagy végzett önkielégítést és az ivarutakban maradtak életképes spermiumok. Ezek bejuthatnak az előváladékkal és így lehetséges a terhesség, de inkább az első változat a gyakori. Gyakran felnőtt emberek sem veszik észre, hogy egy kicsit benne ment el a párjuk, még a férfi tag sem, tehát ők azt hihetik tényleges megszakítás történt.


Az előváladék spermiumtartalma pedig attól függ, hogy mennyi spermium van az ivarutakban. Egy orgazmus után hiába tűnik úgy, hogy minden spermium kiürült, ez képtelenség. Ha ezek után folytat szexuális aktust, akkor az előváladék, amelyet a cowper mirigyek termelnek (az egyik "forrás" szerint a prosztata termeli, de ez hülyeség) képes ezt az előváladékot kimosni onnan, átjuttatva a hüvelybe. Ezek általában nem képesek már a megtermékenyítésre, mert egyrészt kevés, másrészt mégiscsak lemaradtak már egyszer, de akár ők is lehetnek befutók :):)

2010. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi fél évig csináltuk megszakítással, még egy hónap volt hátra a tanfolyamból amit csináltam, azt meg akartuk várni és utána élesben is próbálkozni a babával. Hát teherbe estem (ami nagy boldogság volt), tüszőrepedéskor voltunk együtt megszakítással. Hőgörbét már akkor is vezettem. De akkor az a baba elment.

Üdv: 5,5 hónapos kislány anyukája

2010. márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!