Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt, aki 25 kgnál többet...

Volt, aki 25 kgnál többet hízott terhessége alatt?

Figyelt kérdés
ha igen, mitõl? én most 28+2 hetesen járok 18-19 kgnál, pedig rendszeresen mozgok, csinálom itthon a házimunkát, és nem is eszem sokkal többet, mint nem terhesen. oda is figyelek, hogy mit eszek, nem változott sokban az étrendem. viszont egyszer másfél hét alatt feljott 5 kg, ami valószinū víztõl volt, mert nagyon be is dagadt a lábfejem és a vádlim. az orvos azt mondta, hogy ránézésre egyáltalán nincs baj a súlyommal, viszont ez a hízás nekem rengeteg. a nadrágjaim, ruháim, kardigánjaim és a kabátaim mind rámjönnek, csak a hasamnál nem tudom õket összegombolni/összehúzni.
2015. nov. 14. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

26 kg plusz volt rajtam az első terhességem végére.

Ebből rengeteg volt a víz, mert pre-eklampsiám lett, 35 hetesen császároztak.


Figyelj a jelekre, ha vizesedés mellett fehérjevizelés és magas vérnyomás is megjelenik, az nem játék!


A hirtelen súlytöbblet ráadásul az ízületeket is iszonyúan megterheli!

2015. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nincs magas vernyomasom, pont tegnapelott merte az orvos, sot, 103 volt, neki ez 'tokeletes', de kicsit mintha keves lenne.. de nem vagyok orvos, ugyhogy rahagytam, o tobb ilyet latott.
2015. nov. 14. 15:27
 3/11 anonim ***** válasza:
én 28-at híztam a rengeteg evéstől meg a vizesedéstől. anyám mindig cukkolt is a repül a bálna című dallal mert akkora voltam a vége felé :D az utolsó hónapra be is fektettek mert a vérnyomásom nem volt jó. a dokim pedig figyelmeztett de kívánós voltam meg folyamatosan éhes. de szülés után 4-5 hónapra rá visszanyertem a súlyom :)
2015. nov. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
es igy hany kg-val mentetek szulni? :( en 175 centivel 74-75 kilosan kezdtem (nem tulsuly volt rajtam, hanem sulyokkal edzettem evek ota, erositettem), es most tartok 93 kilonal, nagyon el vagyok keseredve, hogy fel fog ez menni 100 fele. probalok azota megjobban odafigyelni, semmi edesseg es feherliszt, tenyleg csak sovany husok, zoldsegek, magok, gyumolcsok es huvelyesek, de nem megy le a suly.
2015. nov. 14. 15:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kiindulosulytol fugg. Az en orvosom szerint vekonyabb kismamak altalaban tobbet hiznak. A tulsulyosok pedig kevesebbet. Mert ott mar van tartalek es ezt a szervezet tuudja. Nagyjabol ismerosi korben ez igy is tortent. Kb atlagos testalkatnal 10 kg korul lenne a megengedett. En tulsulyos kismama vagyok, a 37 heten jarok es 4 kg ot hiztam a terhesseg eleje ota. A babam mar 3 kg feletti.
2015. nov. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Nem dietazok, igaz nem zabalok. Es egyebkent hizekony vagyok (kulonben tulsulyom se lenne). Nem sportolok, elotte sem sportoltam. Csak naponta egy kis seta. En meg voltam gyozodve hogy en leszek az aki biztosan 30 kilot fogok hizni. Nem igy lett.
2015. nov. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Jesszus, ez rengeteg hízás! Én egy dekát se szedtem fel, sőt, egy kilóval vagyok kevesebb a terhességi súlyomhoz képest.

Kérj egy cukorterhelést, mert ez nagyon sok. Vagy csináltak már?

2015. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
7eske vagyok, szal a terhességi előtti súlyomhoz képest. Most vagyok a 33. hétben
2015. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem csináltak cukorterhelést, igazából mindig minden eredményem teljesen rendben van, 11 csővel vettek eddig vért, de egyikben sem volt semmire panasz, mindig jó a vérnyomásom, a gyerek szívverése is mindig rendben van, megfelelően nő, mozog, tehát tényleg minden a legnagyobb rendben van, csak ez a rengeteg hízás... Rá is kérdeztem egyszer az orvosomnál, hogy mitől lehet, és ő mondta, hogy mindenkinek máshogy reagál a szervezete a terhességre, és hogy kívülről egyáltalán nem tűnik soknak a hízás. Nem tudom, egyáltalán nem pánikol egyik orvos sem a súlyom miatt, pedig aztán nekem szörnyű. az én anyukám 3x volt terhes, mind a 3x 20 kg felett volt neki is a hízás, úgyhogy lehet valamennyi genetika is benne, mert tényleg nem zabálok, meg nem csinálok semmi olyat, ami ennyi hízáshoz vezetne.
2015. nov. 14. 22:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 30at híztam.55rol 85...katasztrofa..mire kb 10hos lett a fiam,addigra adtam le.a vérnyomásom magas volt,de az tuti a súlyom miatt.semmi baj nem volt egyebkent.van ilyen alkat sajnos.baratnom100*tobbet zabalt megis 14et hízott.(ő még kevesebb kezdősúllyal kezdett,szóval nem túlsúly miatt)sajna valami hízékony oda kellene figyelni,most masodik babanal próbalok,de meg nagyon az elwjen vagyok,de semmikepp nem akarok 30at hízni,ha a vége 15 lenne el se hinnem.😊
2015. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!