Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a "normálisnak" mondhat...

Mennyi a "normálisnak" mondható plusz súly amit terhesség alatt felszed az ember?

Figyelt kérdés

olvasgattam itt egy kérdést és szinte mindenki olyanokat válaszolt,hogy alig hízott 20.hétbe kb 4 kilóval volt több meg a 39.héten tízzel...

Én 47 kilóval kezdtem a terhességet (mindig is vékony alkat voltam)Most vagyok a 35.héten és eddig olyan 15 kilót szedtem fel. ez most akkor soknak számít? eddig nem éreztem annak de azokat a kommenteket olvasva kicsit elbizonytalanodtam.


2015. nov. 15. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Sokan nem figyelik a kiinduló súlyt, én 18-as BMI-vel kezdtem most is a terhességem, meg az elsőt is, mindig is vékony voltam. Első babámmal 15 kiló plusz lett a vége, a védőnő már odavolt, hogy milyen sok :-S most kicsit kevesebb jött fel, mert rengeteg stressz volt az elején, meg a lányom sem hagy pihenni, de most meg az orvosom mondta, hogy 7-8, max 10 kiló legyen a vége. Baromira unom, hogy ezen stresszelnek, mert még most is tök vékony vagyok egy picike pocival, az étvágyam meg megvan rendesen. Előző gyerek után is szépen visszafogytam, emiatt nem aggódom.

Szerintem a 15 kiló egy vékony nőnél tök normális, nyilván egy eleve túlsúlyosnál sok, bár szerintem a túlsúlyosakat sem terhesség alatt kéne diétáztatni, az egész szervezet ilyenkor a raktározásra, szoptatásra, gyerekszülésre készül, ez ellen nehéz harcolni.

2015. nov. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én kb. 12-15 kilót szedtem fel, ebből vagy 10 kiló rögtön szülés után lement, ha hiszed, ha nem :) A mérleg nem hazudik. De a 15 kilót már soknak mondják, olyan 10-12 az ideális.


47 kilóról indultál. Én meg 65 kilóról. Gondolom, hozzám hasonlóan nem vagy egy hízékony típus. Nagyon gyorsan le fogod adni, a baba most kapjon meg mindent, amire szüksége van, persze ez ne azt jelentse, hogy mértéktelenül eszel zsírban úszó, egészségtelen ételeket és agyoncukrozott, színezékes üdítőket iszol hozzá.


Nem igaz az sem, hogy kettő helyett kell enni...én az utolsó hetekben már alig ettem, egyszerűen nem kívántam az ételt. Gyermekem jó súllyal, nem óriásbébiként, egészségesen jött a világra, azóta szinte megduplázva a súlyát.

2015. nov. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

17-et szedtem fel, 55-ről 72-re híztam és soha senki egy rossz szót se mondott rá.

Szüléssel lement 12.


Egyébként:

bertengo.com/kalkulatorok/terhessegi-sulykalkulator/ én többet híztam a "megengedettnél", de víz volt

bertengo.com/36/sulygyarapodas-terhesseg-alatt-mennyi-normalis/

2015. nov. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazából a doki és a védőnő se szolt emiatt. Sőt az elején mind ketten azt mondták,hogy a végére leszek annyi mint amennyi normális lenne, és hogy igazán maradhatna majd rajtam szülés után. Oda figyelek arra mit eszem, nem is zabálok, jó azért többet eszem mint terhesség előtt de ez nem is olyan nagy szó mert nagyon nem voltam jó evő.Viszont mások azt mondják,hogy nem igazán látszik rajtam az a plusz 15kiló..mondjuk én látom,meg a barátom is bár ő szeretné ha rajtam maradna valamennyi a szülés után.

Köszönöm a válaszokat

2015. nov. 15. 16:27
 5/10 anonim ***** válasza:

A "normális" gyarapodás nagyban függ a kiindulási súlytól. Kiindulási BMI szerint:

- < 19,8 : 12-18 kg

- > 19,8-25,9 : 11,5-16 kg

- 26-29 : 7-11,5 kg

- > 29 : 6 kg az ideális.


Átlagosan olyan 9-12 kg hízás, ami jónak számít, hiszen a magzat kb. 3 kg, a méh kb. 1 kg, a méhlepény kb. 0.5 kg, a magzatvíz+burok kb. 1 kg, a vérmennyiség növekedése kb. 1 kg, a megnövekedett mellszövet kb. 0,5 kg, így már ott tartunk, hogy 7 kg, és akkor még egyáltalán nem rakódott le zsír...

2015. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem sok.. Én 48 kilóval kezdtem.. Most 68 vagyok.. Laza 20 kiló de nem érzem soknak. :)

36 hkm

2015. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50 kilóval kezdtem, 70 kilóval szültem. 10 kiló szüléssel lement, azóta még 3, szóval most 5 héttel szülés után még plusz 7 van rajtam. én jól éreztem magamat végig a terhessgem alatt, volt aki mondta hogy túl sok az a plusz 20 kiló, de nem törődtem vele, szerintem teljesen normális volt.
2015. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14 jott fel de a pici pocin kivul semmi nem latszott, szules utan lement rogton 9 kg
2015. nov. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13-at híztam, szülés után két héttel 15-el voltam kevesebb, de vékony vagyok, szóval ugyanúgy néztem ki, mint előtte. Most 37,5 hetes vagyok és eddig 11-et híztam, szerintem itt is 13 lesz a végére.
2015. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annak örülj a legjobban, hogy sem a védőnőd, sem a dokid nem cseszeget miatta. Nekem a dokim mindig szól(t), első terhességnél is és most a másodiknál is. Szénhidrátszegény, fehérjedús diétát kell tartanom, ami nagyon nehéz amikor még a vasat is megenném! 30 hetes vagyok és 14 kilónál járok, tudom lesz ez 20 is a végére, de nem tudok mit tenni, ez van!
2015. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!