Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen valóban nem lehet...

Terhesen valóban nem lehet allergia gyógyszert sem szedni?

Figyelt kérdés

2,5 éves korom óta vagyok nagyon nagyon allergiás sok fajta pollenre, jelenleg 20 éves vagy. Márciustól októberig csak úgy tudok megmaradni, ha szedem a gyógyszerem, különben egész nap könnyezek, tüsszögök, folyik az orrom. Sajnos így is - gyógyszerek mellett - elfújok napi 30-40 zsebkendőt. Ha véletlen kifelejtem néha, akkor pedig nem tudok napokig sehova sem menni, olyan rosszul leszek.


Most olvastam, hogy terhesen nem lehet allergia gyógyszert sem szedni. Akkor nekem nem lehet konkrétan gyerekem? Vagy a terhességem és a szoptatás alatt (ezek összesen 2-3 év) hogy fogok életben maradni?


2015. nov. 18. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

En ugyanigy voltam, 15 evig szedtem az allergiagyogyszert, nem csak tavasztol oszig ahogy te irtad, hanem egesz evben. Ha nem szedtem, fuldokoltam.

Ahogy terhes lettem azonnal abba kellett hagyjam, mert az antihisztamin karos a babara. Es egyszercsak eltunt az allergiam!

2 hetig szenvdtem, aztan semmi, mintha elvagtak volna. 15 ev kemeny allergia utan.

A szervezet tudja mi a fontos...

2015. nov. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Konzultálj az orvosoddal! Biztos különleges nő vagy, de annyira nem, hogy te legyél az egyetlen ilyen eset. Biztosan van megoldása ennek a kérdésnek is, csak személyre szabott választ nem a gyakorin találsz. Itt még az általános kérdésekre is rendre jönnek rossz válaszok. Kérdezz szakembert!
2015. nov. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Ha terhes leszel akkor a babadert mindent meg fogsz tenni. En - ha kellett volna elhasznalok 1 millio zsebkendot egy nap, csak ne artsak a babamnak.

Persze ha pl. asztmaba atmegy a dolog, akkor az orvos egyertelmuen merlegeli az elony- kockazat kerdest, es ugy tunt.

Tehat ha tobbet artasz a babansk ha nem szedsz gyogyszert ( pl asztmas rohamod kesz az allergiatol ) akkor ir fel.

2015. nov. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én poratka allergiás vagyok, egész évben szedek gyógyszert.

Terhesség és szoptatások alatt le kellett állnom.

Egy olyan orrsprayt használtam, ami alváshoz kidugította az orromat, egyébként meg tüneteim voltak.


Próbáld majd ki a Pollen Stop nevű szert, ez egy vékony filmréteget képez az orrnyálkahártyára, így csökkenti az irritációt és semmilyen káros hatása nincs a babára.


És persze kérdezd majd ki az orvost, de az a jellemző, hogy azok a kismamák kaphatnak "erősebb szereket", akik konkrétan fulladásos állapotba kerülhetnek 8asztma miatt pl.), ilyenkor az előny-kockázat kettőst mérlegelik mindig a dokik, próbálva a legkevesebb durva hatóanyagra szorítkozva.

2015. nov. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt csökkennek az allergiás tünetek.

Én is gyógyszeres vagyok, de szinte teljesen eltűnt.

Neked is azt javaslom, hogy főleg őszre-télre próbáld időzíteni a terhességed nagy részét :)

2015. nov. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez kicsit megnyugtatott. Bár még nagyon nem aktuális a gyermekvállalás, majd pár év múlva. Köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok! :)
2015. nov. 18. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!