Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valaki aki a terhesség...

Volt valaki aki a terhesség első 3 honapjában fizikai munkát végzett?

Figyelt kérdés

2015. nov. 20. 06:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Hogy ne lett volna.

Egészséges terhesség nem szakad meg a megszokott terheléstől.

2015. nov. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a munkám olyan emelgetek, 5-6 kg ,létrázok állo munka néha tudok elülni
2015. nov. 20. 06:40
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Még egyszer: egészséges terhességnek meg se kottyan.

Szerinted ahol a nagytesót emelgetni kell még 10 kiló felett, ott nem lesz gyerek?

A létrázás onnantól problémás, ha már nagy a hasad és zavar az egyensúlyozásban.

2015. nov. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen most megnyugodtam!!! :)Mindenki olyat irkál hogy semmit nem szabad emelni ,hajolgatni stb
2015. nov. 20. 07:01
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha nincs semmi problema a magzattal értem erre azt hogy rendesen megtapadt es nem a mehszaj közeleben akkor nem kell nagyon izgulni a megszokott munkavegzes miatt. En mind a ket babammal vegeztem fizikai munkat ugyan ugy mint terhesseg előtt. De ha nem tesz jot azt ugy is erezni fogod. Figyelj a pocidra hogy nem kemenyedik e fajdalommal kiserve. Ha ilyesmit erzel akkor inkabb pihi a 12. hetig.
2015. nov. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Darut kezeltem és néha darálót emeltem mert nem mindig lehet betolni a gép alá könnyen. Folyamatos műszak, ülni akkor ültem amikor ettem mindezt 8 hetes koromig mert 6 hetesen nem volt szivhang és nem akartam bejelenteni így a terhességet. Orvos után kaptam másik munkakört és 34 hetes koromig dolgoztam. A könnyített munkakör azt jelenti, hogy 5-10 kg közötti boxokat válogatni kellett és bizony nem állt ott plusz ember hogy az asztalra rakja őket nekünk. Mi tettük fel az asztalra magunknak. Semmi baj sem lett. Tudtommal senki sem vételt el amíg ott voltam. (Ennyi súlyhoz hozzá voltunk szokva de még többhöz is.)


5-6 kg nem sok. Gondolj bele mennyi kistestvér születik. És a "nagy" nem 5-6 kg hanem általában több és emelgetik persze. Az a súly amihez hozzá vagy szokva nem fog semmilyen gondot okozni.

2015. nov. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
En a 36.hetig dolgoztam.emelgettem,alltam egesz nap.akkor ultem le,amikor kajaszunetem volt.mind ezt 8-10 oraba.a faradtsagon kivul semmi bajunk nem volt...
2015. nov. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz fizikai munkát végül is nem, csak szőlőművelés, ilyesmik, de a nagyobbik fiam akkor volt 9hónapos és őt még egy ideig hordoztam magamra kötve. Kb. 11kg volt akkoriban (meg néha még ugyan ennyi a csomag, amit a boltból elhúztunk). A hasam picit begörcsölt, amikor elege lett, akkor visszavettem én is és onnantól esernyőkocsiba szokott a nagyobb. Semmi bajunk nem lett ennyitől, szól a szervezet, ha stop van.
2015. nov. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai munkát nem végeztem, de három gyerekem kis korkülönbséggel született. A második terhességemnél, amikor megemeltem a nagyot, rögtön megfájdult a hasam, így tudtam, hogy akkor ez sok, nem szabad csinálni. A harmadiknál simán emelgettem a kb. 8 és 15 kilós tesókat. Ha nem okoz kellemetlenséget az emelés, és nem veszélyeztetett a terhesség, akkor a megszokott terhelés megengedett.
2015. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
22.hétig dolgoztam kórházi osztályon,sokszor 80-100 kilós embereket húztam feljebb az ágyban,vagy ültettem fel,volt hogy egyedül.
2015. nov. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!