Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bejelentés főnöknek, komplikál...

Bejelentés főnöknek, komplikált körülményekkel?

Figyelt kérdés
Tehát. a munkahelyemen dolgozom már egy éve viszont csak 3 hónapja jelentettek be rendesen, határozatlan idejű szerződéssel, eddig napi bejelentéssel, azaz kis könyvvel foglalkoztattak. Már lejárt a három hónapos próbaidő, és elakarom mondani a főnöknek, hogy babát várok. Viszont a támogatást csak februárig kapják rám, és nagyon zsugoriak. Valamilyen úton módon kijelenthet mégis februárban, annak ellenére, hogy határozatlan idejű szerződésem van? Vagy ne féljek, közöljem nyugodtan a hírt? És ha egyezkedni próbálnak? Akkor mit tegyek?

2015. nov. 20. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ha babát vársz, szerintem semmiképpen nem jelenthet ki. Szerződés ide vagy oda.
2015. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Már régóta nincs kiskönyv (de ez mellékes)

2. Milyen támogatást?

HA terhes vagy, védett vagy. Ha nem követsz el súlyos szabályszegést, akkor a feje tetejére állhat, akkor sem rúghat ki.

3. Csak annyi időt lehetsz táppénzen, amennyi ideje dolgozol. Ha nem tudsz végig táppénzen lenni, akkor fizetés nélkülin leszel, de ki nem rúghat akkor sem.

4. Ha egyezkedni próbálnak, hagyd rájuk. Semmire nem kötelezhet. Ergo, semmit ne fogadja el.

2015. nov. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
napi bejelentéssel dolgoztam eddig, akkor lehet már nem kis könyvnek hívják, nem tudom. A munkaügyi központnál megigényeltek rám 25 év alattiaknak járó adókedvezményt.
2015. nov. 20. 11:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Azzal próbálkozhat, hogy közös megegyezést megpróbál aláíratni veled. Ne írd alá. Ha felmond, akkor sikerrel megtámadhatod a munkaügyi bíróságon.
2015. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg nyugodtan. Nem rughat ki. Fontos hogy semmit ne irj ala. Nem irtad mi a munkad. Ha birod akkor dolgozz amig lehet. Mert a tappenz eleg keves es ha meg azt se kapod vegig akkor nem konnyu penz nelkul. Sot amig nem latszik es tenyleg birsz dolgozni addig nem is muszaj szolni. De erdemes a betoltott 91 nap utan szolni hiszen onnantol jar adokedvezmeny a picire.
2015. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Mindenképpen mond meg, ugyanis csak akkor nem rúghat ki, ha tud a dologról. Így amíg nem jelented be addig nyugodtan felmondhat.
2015. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Változott az MT.

Nem kell bejelentened, akkor is védett vagy, ha még te sem tudsz róla.

Pl ha csak akkor közlöd, amikor ő a felmondást, akkor semmis a felmondás, nem rúghat ki.

2015. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

5-ös vagyok. Én is úgy tudom, hogy egyáltalán nem kell elmondani, akkor is él a védettség. Nyilván a végtelenségig úgysem lehet tagadni. Én a bérszámfejtőnek szóltam az adókedvezmény miatt, de a munkáltatónak jóval később mondtam meg. Bár ez nálunk megoldható volt, mert a tényleges főnököm helyileg nem volt ott, és havonta 1x láttuk. Így tudtam még húzni egy kicsit. 19 héten mondtam meg. Én akkor nyugodtam meg amikor a 2. UHon is minden rendben volt. Előtte kevés ember tudott róla.

Ha határozatlan a szerződésed akkor elvileg neked mindegy, meddig van rád adókedvezmény. a te bruttó- nettó béredet ez nem befolyásolhatja. Ez a munkáltatónak kedvezmény. És amennyiben nem írsz alá közös megegyezéses felmondást, vagy te magad nem mondasz fel akkor nem rakhat ki.

Most néztem hogy egy éve ott dolgozol. Nem vagyok 100%ig biztos de én úgy tudom, hogy a napi bejelentéses munkánál ugyanúgy vonnak TB-t, illetve adót tehát azt is figyelembe kell venni táppénznél.

2015. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

8-as nagyon el vagy tévedve. A magzati adókedvezmény a dolgozónak jár, nem a munkáltatónak. Nettó 10.000 Ft-tal több a munkabér, ha érvényesíti.


És az egyszerűsített foglalkoztatás nem biztosítási jogviszony: magyarán a napi bejelentés nem számít bele se a táppénzbe, se a gyedbe, se a nyugdíjba.

2015. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es! Lehet félreérthetően írtam. De azért szerintem te sem olvastad el alaposan.

Az elején az anyukának járó(gyermekek után járó)adókedvezményről beszéltem, ami a 91. naptól jár az anyukának.

Utána pedig arra reagáltam, hogy a kérdező azt írta, hogy a főnöke utána vesz igénybe adókedvezményt(ami valójában járulékkedvezmény). És erre írtam, hogy az a munkáltató dolga, a kérdezőt nem érheti hátrány amiatt hogy februárig tudja ezt a főnöke igénybe venni és utána nem.

Azt tudtam hogy gyesbe, nyugdíjba nem számít bele, de mivel vonnak belőle TB t ezért gondoltam hogy táppénz idejébe is beleszámít. De mint írtam, ebbe nem voltam biztos.

8-as

2015. nov. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!