Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan állapítja meg a nőgyógy...

Hogyan állapítja meg a nőgyógyász a terhesség korát, ha az elmúlt 7 hónapban nem volt menstruáció?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló abbahagyása után már ez a hetedik hónap, hogy nem jött meg, közben valamikor teherbe estem. De semmiféle vérzésem nem volt, illetve később terhes tünetem sem (hányinger, émelygés, reggeli rosszullét..abszolút semmi!!) Így hát a terhességet már csak akkor vettem észre, mikor elkezdett gömbölyödni a pocak, csináltam több tesztet is, pozitívak lettek. Kértem már időpontot nőgyógyásztól, de addig is érdekelne, hogy ilyenkor mi alapján állapítják meg, hányadik hétnél járok. Az első ultrahangot is lekéstem gondolom...

(egyébként nem dohányzom, nem ittam alkoholt, és mindvégig egészségesen éltem/étkeztem, bízom benne hogy nem lesz semmi hátránya a babónak abból, hogy későn vettem észre :/)


2015. nov. 21. 11:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Majd az uh meretek alapjan fog terhessegi kort meghatarozni! Nyugi :) Gratulalok a jol "elbujt" pocilakohoz :))))
2015. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én júniusban menstrualtam utoljára, majd februárban teszteltem pozitívat. Nekem annyiban szerencsém volt,.hogy január elején is csináltam tesztet (addig mindig szabályosan védekeztünk ugyan, de az ördög soha nem alszik, ugyebár), ami negatív volt, illetve tudtuk, hogy január közepén történhetett a "baj", mert akkor volt nem védekezős szeretkezésünk. Az uh is azt támasztotta alá, napra pontosan akkora volt a fiunk, mint kellett lennie, ha valóban akkor fogant. Az első 12 hétben elég pontosan meg tudják határozni a magzat korát uh-val. Később már nehezebb, mert egyénileg fejlődnek, de kb-re meg tudják mondani.
2015. nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Nagyon vártuk már a babát, de nem akartam rágörcsölni a témára azzal, hogy állandóan tesztelek...sokan esnek abba a hibába, hogy folyamatosan várják a pozitív eredményt, de mindig csalódnak, és a végén már az idegességtől és stressztől nem jön össze. :/

2015. nov. 21. 11:18
 4/19 anonim ***** válasza:
UH alapján. Mondjuk a terhességi kor megállapítása a 12 hét környékén, ill. az előtt a legbiztosabb, de azért utána is ki lehet számolni, csak nem annyira pontosan.
2015. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha már gömbölyödik a pocakod, akkor már túllehetsz az első trimeszteren, ameddig kb. egy ütemben fejlődnek, utána már csak úgy körülbelülre fogják tudni belőni, de azért azt is meg lehet úgy nagyjából mondani 1-4 hét pontossággal.
2015. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

1 hete, hogy elkezdett látszani a pocim, előtte is éreztem már, hogy mintha kezdenének szűkek lenni a farmerek, mikor leülök, de még vicceltünk is vele, hogy teljesen laposra be tudom húzni a hasam, már pedig a babát nem lehet "behúzni", ha már ő kezd látszani.. :)

De 1 hete egyértelműen kezd gömbölyödni a hasam alja, és keményebb is..

2015. nov. 21. 12:05
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor még lehet, hogy sikerül bennelenni az első harmadban, és meg tudják pontosan mondani:) Mikor mész dokihoz?
2015. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
2 nap múlva, hétfőn :)
2015. nov. 21. 12:24
 9/19 anonim ***** válasza:

Az 12.héthez közel lehet a legpontosabban megsaccolni a baba korát uh-ál, de utána sem tévednek majd sokat szerintem (max.pár nap). Ahogy már írták előttem is.

Nekem is az alapján határozták meg, a 6 hetesnél egy héttel mellélőttek, de a 12 hetesnél már jól határozták meg. Nekem szoptatás miatt voltak érdekes ciklusaim.


Kíváncsi leszek mennyi idős a picid! Gyere majd a vizsgálat után mesélni! :)

2015. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
16-20. heten lehetsz. A genetikai szurest takan meg nem kested le.
2015. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!