Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek a jó hírt? Félek a reakciótól?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, párommal nagyon rég vagyunk együtt, nem régóta próbálkoztunk de összejött a babóka.

Voltam már orvosnál 7 hetes terhes vagyok.

Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Ők olyanok hogy szeretnének, de még korainak gondolnák az életkorom miatt! Szeretném ha nem csak hirtelen zúdítanám a nyakukba, hanem nagyon elragadóan, hogy örömet lássak rajtuk.



Páromnak karácsonykor fogom közölni, szerintem ultrahang fotó keretében, addig nem hiszem vagy talán egyszer ha találkozunk. Mivel külföldön dolgozik a drágám.


2015. nov. 21. 22:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

jól kezdődik... apa majd a 13. héten megtudhatja, szüleidre meg nem akarod rázúdítani. hol laksz? mármint a szüleidnél? és nem gondolod, hogy esetleg a párodnak is joga lenne elmenni veled a 12. heti UH-ra, vagy míg van beleszólása, esetleg tudatni vele?

bocs, de ez így nagyon rosszul hangzik, amiket leírtál :(

2015. nov. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnél laksz? Dolgozol?

A párodnak azért illene tudnia,nem párhét múlva.Miért nem akarod közölni vele hamarabb?

MI egyszerűen közöltük,nem kell ezt cifrázni!

2015. nov. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ez durva...
2015. nov. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha korainak tartják, akkor szerintem mindegy, hogyan közlöd. Esetleg egy pici zoknival, hátha az meglágyítja a szívüket.


Semmi közöm hozzá, és nem erről szólt a kérdés, de a párodnak szerintem is joga lenne tudni róla minél előbb.

2015. nov. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szüleim mellett lakok de külön :) párom pedig jobban szerette volna a babát mint én.
2015. nov. 22. 08:49
 6/17 anonim ***** válasza:

Sajnos nem a közlés módján függ, hogy örülni fognak a szüleid ennek a hírnek. Valami aranyos módon, kis zokni, képeslap, mintha a baba írná a nagyszüleinek. De ebben a helyzetben inkább leülnék velük beszélgetni, hogy el tudják mondani a véleményüket, nemcsak odarakni valami babára utalót az orruk elé aztán hagyni hogy kiforrja magát a helyzet.

Nem szívesen írok ilyet, de attól függően miit gondolnak a szüleid az abortuszról, ha rosszul nézik a kapcsolatotok, még azt is tanácsolhatják.

A párodnak meg már csak azért is érdemes hamarabb elmondani, hogy meg tudjátok tervezni a hogyan továbbot. Ki akarsz majd költözni hozzá? Vagy ő jön addigra haza lemondva a külföldi melóról? Esetleg ő ott, te itt? És utóbbi esetben Meddig?

2015. nov. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

...na neeee...

A párom volt a legelső akinek elmondtam és AZONNAL, mert Ő is NAGYON várta!


Az én férjemnek nagyon rosszul esett volna, ha 4-5 hétig magamban tartom (csak csendben megjegyzem, nem is tudtam volna)


Itt a nagyszülőkkel való közlés már azt hiszem másodrendű probléma....

2015. nov. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A páromnak aznap elmondtam amikor a tesztet csináltam , igaz nem terveztük de nagyon örültünk. Ekkor voltam 5 hetes. A szüleimnek 10 hetesen mondtam el, nagyon görcsöltem hogy mit szólnak majd fiatal korom miatt 22 , de nagyon örünek neki.
2015. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

En nagyon feltem a bejelentestol. Ugy akartam, hogy ultrahang fotot adok at es lesz ami lesz. Valamiert biztos voltam benne, hogy nem fognak orulni, pedig nagyon jo szuleim vannak.


Az lett a vege, hogy atadtam a fotot, de ugy elkezdtem sirni, hogy egy szot sem tudtam szolni es a szuleim kezdtek vigasztalni, hogy emiatt ne sirjak, aldas a gyerek es minden rendben lesz. Azt hittek, hogy csak becsuszott a baba es en megijedtem. Utana alig tudtam kimagyarazni, hogy ez nem igaz.


Szoval bar nem igy terveztem, de ez a bejelentes vegul tokeletes lett, egybol kiderult, hogy orulnek az unokanak. :)


Egyebkent en 25 eves voltam, 7 eve kulon eltem, lediplomaztam es kozben dolgoztam, addigra 5 eve volt munkam. Egyutt eltunk a parommal egy eve, de akkor meg csak a volegenyem volt, eskuvo elott voltunk egy fel evvel. A baba tervezett volt.


En meg attol feltem, hogy kiborulnak, amiert az eskuvo elott gyereket vallaltunk. Annyira ragorcsoltem erre, hogy komolyan feltem toluk, kozben meg nagyon jo szuleim vannak, akik mindig mindenben tamogattak es megbiztak bennem.


Szoval en azt mondom, hogy ne felj ennyire, mondd el nekik, ha latjak, hogy stabil labakon all az eletetek es tudod, hogy mit csinalsz, akkor orulni fognak a babanak.


Azt a reszet a tobbiekhez hasonloan en sem ertem, hogy a paroddal milyen kapcsolatban vagytok. Nem is eltek egyutt? Miert nem, ha szabad kerdezni? Es miert nem mondod el neki korabban?

Irigyellek a higgadtsagodert. En mar azt sem tudtam egyik gyerek elott sem magamban tartani, hogy mikorra varom a mensim. Mondjuk nalam a ferjem talan jobban ismerte a ciklusomat, mint en, mindig szamolta vissza a napolat es ha nem jott meg, akkor egyutt teszteltunk.

2015. nov. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Huh..tenyleg azert a parodnak mond el hisz nagyon szeretne ahogy irtad! Nem fosztanam meg az oromtol hisz te mar tudod o meg nem! Kepzeld el forditva mit szolnal ha megtudnad 12-13 hetes a baratnod :// Tuti nem orulne annyira mint ha most elmondod! Mondjuk en ki se birnam ne tudja az apa is!
2015. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!