Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő beszélhet a leleteimr...

A védőnő beszélhet a leleteimről a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Most "bukott" le. Bár egész eddig gyanakodtam, mert anyukám túl sokat tud.

Tegnap voltam nála mert a háziorvos elküldött vérvételre, mert nagyon sápadt voltam, kiderült hogy hiába szedem a vasat, nagyon alacsony.

A lányomnál is fennállt ez a gond, a szirup formában bevihető vas segített.

Erre ma reggel felpaprikázva hív a kedves édesanyám, hogy én biztos nem

jól szedem a vasat, meg egyek májat (fúj).

Jól összevesztem vele, mire kibökte, hogy mióta tudja hogy terhes vagyok, rendszeresen kikérdezi a védőnőt az állapotomról, aki még a leleteimet is megmutatta, elmagyarázta!

Pont az ilyen hülyeségei miatt nem tájékoztatom mindenről, nem egy otthonélő megesett kamaszlány vagyok, habem külön családban élek, lassan hat éve.


2014. szept. 25. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komolyan el kell beszélgetned a védőnőddel. Szemtől-szemben, félreérthetetlenül!
2014. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, senkinek nem beszelhet rola, kiveve, ha kiskoru vagy.
2014. szept. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem!!!
2014. szept. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én a helyedben azonnal felhívnám a védőnőt,majd meglátogatnám és elbeszélgetnék vele!
2014. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kérdőre vonnám a védőnőt és lehet panaszt is tennék ellene, ha most nem, a legközelebbi alkalommal biztosan.

Bár lehet ezúttal anyukád jobban fog tudni titkot tartani, nehogy baja legyen belőle.

AZ is lehet, hogy védőnőt váltanék.

2014. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Azonnal panaszt tennék, ugyanis személyiségi jogokat sért!

Nincs joga senkinek sem beszélni a te állapotodról, egészségügyi gondjaidról, ugyanúgy köti őt is a titoktartás, mint az orvosokat, nővéreket, e.ü. dolgozókat.

Felháborító!

Anyámat meg egész egyszerűen elintézném, ha kíváncsi valamire, kérdezzen, de ne kutakodjon a hátam mögött és ne szóljon bele a dolgaimba. Ha tanácsra lesz szükségem, kérek, de akkor a bagóleső alapállásba.

2014. szept. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Ha anyukád ennyit találkozik a védőnővel, gondolom, falun laktok, mindenki ismer mindenkit, és a védőnőben fel sem merült, hogy megsérti a jogaidat, hogy tájékoztatja az anyukádat is. Mindenképp kérd meg, hogy rázza le anyukádat, mert te nem szeretnéd, hogy belekotnyeleskedjen ebbe, de csak kulturáltan.

Nálunk pl. fél falu fellázadna, ha mondjuk a háziorvos asszisztensei nem adnák oda egy beteg leleteit, vagy akár egy receptet, egy beutalót vagy táppénzes papírt a hozzátartozónak, mondjuk mert a feleség pont be tud menni a férje papírjáért, míg az dolgozik, vagy egy idős ember gyereke beugrik, és nem kell elcipelni egy jogilag cselekvőképes, egyébként pedig mondjuk ágyban fekvő beteget a rendelőbe. Persze ez így nem feltétlenül szabályos, de az élet könnyebb tőle. Ezt csak azért írom, hogy ne neheztelj annyira a védőnőre. Remélhetőleg ha megkérted, utána már nem fog anyukádnak kikotyogni semmit.

Amúgy lehet, hogy tényleg vasfelszívódási zavaraid vannak, akkor hiába eszel májat (ha egyszer nem szereted, akkor nem szabad erőltetni). Legrosszabb esetben, infúzión is tudnak vasat pótolni, de ezt majd az orvos eldönti. Azt viszont tényleg érdemes lenne betartanod, hogyan kell bevenni a vastablettát, ha véletlenül nem néztél utána. Bár gondolom, utánanéztél, bocs a feltételezésért, de akkor már hadd zárjam ki ezt is :) A Neoferrofolgamma pl. tényleg semmit se ér, ha nem éhgyomorra veszi be az ember.

2014. szept. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

De szar neked, hogy anyád törődik veled! A védőnőd meg hülye. Ha anyud nem tud másképp infóhoz jutni veled kapcsolatban, akkor a védőnőhöz fordult, na bumm. És akkor mi van? Anyád előtt titkaid vannak? Mondom: a védőnő szempontjából gáz, mert valóban nem mutogathatná a leleteidet, de a "kedves édesanyáddal" pont nem kéne összeveszned ezen. Vagy kizárod az életedből lassan hat éve? Mert akkor bocs, de nincs min csodálkoznod.

A védőnőt küldd el melegebb égő alá, ne az anyádat!

2014. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Értelek, de okkal nem mondok el anyukámnak ilyesmiket. Igen, vannak titkaim előtte, mivel olyan a kapcsolatunk. Irigyellek, hogy neked más.

Ő is bevallja magának hogy elviselhetetlen a természete, nevetve mondta, hogy nem irigyli a férjemet anyósügyben.

Ha beszélgetünk, témánként ötször elhangzik, hogy "nem szólok bele, de...". Nem véleményt mond, utasít.

Valamilyen furcsa oknál fogva az összes felnőtt gyereke minimálisra fogta vele a kommunikációt.

2014. szept. 25. 12:18
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a vezető védőnőnek tennék panaszt, ilyet nem tehet, ráadásul elég undorító dolog is tőle. Elvileg a kettőtök kapcsolata bizalmi, nem játszhatja csak úgy el.

Egy leendő védőnő

2014. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!