Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ápolónőként terhesen meddig...

Ápolónőként terhesen meddig dolgoztatok?

Figyelt kérdés
Érdekelne nagyon meddig dolgoztatok terhesen ápolónőként osztályon.Még koránt sem biztos, hogy sikerült a dolog, de december elején kiderül a nem vártkor. Viszont sok műszakot be kellett vállalni, mert nagyon kevesen vagyunk. A decembert még jó lenne kihúzni. Az eleje nagyon pörgős van sok éjszakám is, de utána már kicsit lazább. Kb mire lemegy a pörgés akkor sikerülne lenne értelme ultrahangra menni, előtte korai.
2015. nov. 23. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem elég korai a nemvárt előtt egy héttel azon filózni, hogy HA esetleg terhes leszel, akkor meddig dolgozz. A terhesség nem betegség.
2015. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem betegség ez tény, de ahogy írtam a munkám ne egy irodában ücsörgés, hanem kemény fizikai munka!!Sok éjszakázással.
2015. nov. 23. 12:11
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Ejszakazni nem lehet terhesen az biztos. Egy műszakba hivatalosan lehetne ettől, nem tudom mekkora a fertőzésveszély és gondolom emelni is kell az embereket. Azt mondják az a súly amihez hozzá vagy szokva nem okoz gondot. De ha a munkakorod nem alkalmas terheseknek, akkor tavolleti dijra vagy jogosult.
2015. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Az éjszakázástól nem lesz nehéz fizikai munka a te munkád sem.

Én sörözőben dolgoztam, 9-9-ig, aztán kb 3 hónapos terhes voltam, amikor változott minden, és 8-22-ig lett a műszakom. Ezt is bevállaltam, 37. hétig dolgoztam.


Szóval a terhesség nem betegség.

Ha emelgetned kell, az más tészta, de a műszak miatt ne mondd, hogy nehéz fizikai munkád van...

2015. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Anyukám mikor megtudta, hogy terhes a tesómmal rá következő hétre már nem ment dolgozni.

Intenzív osztály, 10-12 betegre jutott 2-3 nővér.

A 12 óra munka alatt örültek ha napi 2* eljutottak pisilni, betegeket emelgetni.

Nem hinném, hogy be kell mutatni az ápolónők munkáját.

2015. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%
Nem nagyon láttál te még nehéz fizikai munkát. Gyárban például.
2015. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom a gyári munka mennyiben nehezebb, mint mondjuk 60-80 kilós betegeket mozgatni, ráadásul tényleg ott a fertőzésveszély, a kórházi szagok....

Szerintem ráérsz akkor gondolkodni, ha már összejött a baba, de ha megvan, akkor én nem sokáig maradnék.

Nekem mondjuk egyik terhességem sem indult simán, szóval ne mondja senki, hogy a terhesség nem betegség...

2015. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6 hetesen elmentem dokihoz, mindent rendben talált.

Másnap jeleztem az osztályos főnővérnek, hogy mi a helyzet, nem szeretnék többet jönni-fertőző osztály, betegek emelgetése.

Nagyon rendesek voltak, átraktak a betegfelvételre, ami nagyrészt irodai munka, így a 33. hétig dolgoztam.

2015. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
3 hónapig de abban benne volt két hét szabadság is. Intenzív osztalyon dolgoztam. Nem csak a fizikai resze megterhelő hanem a rengeteg fertőző beteg. En nem vallaltam be hogy barmi baja legyen a lányomnak. Sőt a főorvos hívta fel a figyelmemet hogy van am itt olyan fertőzés isbami magzat károsító. A főnökömnek termeszetes volt hogy táppénzre megyek. Minden kismama arra ment kiveve hármat. Mind a harom baba betegen született. Nem tudom milyen osztalyon vagy de én nem vállalnám be. Éjszakázni meg nem ejszakazhatsz. Torveny tiltja.
2015. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Én egyből eljöttem tp-re (én is fizikai munkát végeztem)), ha számítógép mellett ültem volna, nyilván nem jöttem volna el hamar!

Az ápolónői nem hiszem, hogy könnyebb szakma mint a gyári meló!

Amúgy is mindenkinek a maga munkája a legnehezebb!!!!

A te munkád kedves kérdező nem könnyű, éjszakázni nem éjszakázhatsz, és azt ne várja el senki, hogy a betegeket terhesen emelgesd, meg szagok, se kellemesek! No meg igen a fertőzésveszély se elhanyagolható!

De addig amíg nem vagy terhes, felesleges ezen gondolkodni szerintem ráérsz akkor, ha sikerült! :)

2015. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!