Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Március végére kiírt kismamák,...

Március végére kiírt kismamák, hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Mennyit mozog a babátok? Vásároltatok már neki? Babaszobát elkezdtétek? Dolgoztok még?
2015. nov. 23. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én április elejére várom.

Nem dolgozom, mert kb. most kezdek jobban lenni, és már nem megyek vissza dolgozni több okból.

Elég sokat mozog, 16. hét óta érzem :)

Babaszobát csak januárban kezdjük, de aprósàgokat már vásároltunk+ruha van bőven.


Fizikailag mostanság: néha szédülés, ínyvérzés, mostanában érzelmi szélsőség.

Nàlad mi újsàg? :)

2015. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Még év végéig dolgozom, majd utána kezdünk neki a babakelengyének, szobának. Már alig várom, beindult nálam a fészekrakási ösztön.


A babával minden ok. De gondolom sokat alszik, mert elég keveset érzem. Kicsit aggaszt is. Naponta 4-5x pár percre beindul a picur, aztán semmi órákig. Néha ráfekszik a hólyagomra vagy box zsáknak használja.


A fizikai rész nem elviselhetetlen számomra. A páromnak annál inkább. Néha elég kibírhatatlan vagyok. De hálistennek nagyon türelmes. :) Ezenkívül csak a derékfájás. :)

2015. nov. 23. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 23-ra vagyok kiírva, de szerintem előbb jön majd. Nagyon édes a babóm, nagyon sokat mozog, UH-on is körbemutogatta magát, egyértelműen kislány. :D Nekünk egyelőre nem lesz babaszobánk, velünk alszik majd egy darabig. Az első rucijai már megvannak. Megvárjuk a karácsonyt, kitől mit kapunk aztán vásárolunk. Én január végéig szeretnék dolgozni, mert teljesen fel akarok készülni mire megérkezik. :) És te kérdező?
2015. nov. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 nünü87 ***** válasza:

Én április 1-re vagyok kiírva. Még dolgozok év végéig, de azt is úgy, hogy december közepétől már szabadságon leszek.

A picikém mozgása változó. 15 hetesen ereztem először utána hetekig semmi. Majd a 19 héttől már minden nap érzem, de szerintem kicsit lusti mert én sem folyamatosan érzem. Van amikor nagyon beindul van amikor nyugi van. Nekem is általában a hólyagomat szereti rugdosni, meg párnának használni, de előfordul, hogy a gyomromat is feltolja a torkomba :)

Én most kezdem érezni, hogy jön a hisztis korszak már vannak jelei, de mindenki fel van rá készülve :) Nekem sokat fáj a hátam mert a tartásom alapból rossz és gerincferdülésem is van.

Babaszobát nem rendezünk egyenlőre mert velünk lesz a kicsi. Vásárolni még nem vásároltam, de lassan neki kezdek, meg kaptam már néhány ruhát, játékot, egy-két hasznos holmit, és még fogok is mert sokan jelezték már hogy adnak.

Te, hogy vagy??? Cukorterhelés megvolt már??

2015. nov. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Március végére vagyok kiírva (de a véralvadási betegségem miatt programcsászárom lesz vélhetőleg febr. utolsó hetében).


Tegnap vettem hasfogót, ami nagyon klassz! tudok jó nagyokat sétálni benne.:) Most épp semmi vizsgálat nincs, de halogatok egy 2. trimeszteri vérképet, de csak mert 2 hete 3-szor vettek vért, és még friss az élmény:D


A magzatnak már megfigyeltem alvási ciklusát és ébrenlétit. Reggel arra szoktam kelni 6 felé, hogy rugdos, meg hogy a baloldalamhoz odahúzódik. Estefelé meg amikor az apja olvas neki egy-egy rövid mesét, akkor rugdos és a hang felé tendál.:) A színházról lemondtunk, mert a hangokra úgy reagál, hogy én 3-szor mentem ki pisilni, mert szétrugdosott, és egyszer hányni, mert a gyomromat is rúgta:D


Már vásároltunk, mert az amniocentézisem eredménye után (minden oké) vérszemet kaptunk az IKEA-ban:)) babaágy, pelenkázó, babakád megvan. Megvettük a babakocsit, mert használtan jól áron volt. A babaszoba kész (egy sima szoba, szekrény volt benne, meg franciaágy, mert eleinte nála szeretnénk aludni) és bekerültek a cuccai pluszban.


Néhány bodyt meg ilyesmit vettünk, most van egy projektem: ami akciós és kell a Rossmanóban vagy Bababónuszban, azt megvesszük.:) Így lett pl. orrszi-porszink:D


Még dolgozom, a CSED-et csak szülés után veszem ki, de januártól home office-ban vagyok, mert fizikailag csak sétálva lehet feljutni hegyre fel az irodába, és azt nem vállalom be.:)


24 hkm

2015. nov. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem március 31 v április 02 a kiírt időpont de több okból is program császárom lesz arról pedig még nincs időpont. Már van egy 5 éves leányzóm és most jön a hugi. Szinte mindenünk megvan a tesótól így egy babahordozót kell vennünk csak, egy új matracot már vettünk az ágyába. Előszedtem a ruhákat is megnézni miket kell majd venni de szinte semmit. Babaszoba nem lesz mert egy szobában fogunk lenni egy darabig de a rendezkedést, ruhák mosását majd januárban kezdem, most az ünnepekre koncentrálok. Veszélyeztetett terhes vagyok így nem dolgozom. Pár hete vagyok jól nagyon sokáig hánytam, epe problémáim is vannak, diétázom. Jelenleg csak az ínyvérzés zavar. A baba nagyon aktív jó nagyokat rúg:) éjszaka csak kétszer érzem mozogni jó lenne ha ez megmaradna akkor is ha kijön. A neve még kérdéses bár mindenki ezt kérdezi. Ti hogy álltok a nevekkel??
2015. nov. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert a lánynevünk annyira egyértelmű és magától értetődő, h mikor kiderult h velunk van, mar tudtuk. Pedig rengeteg van ami még legalább ennyire tetszik, de ő Boglárka és kész.

A fiú névvel bajban voltunk/vagyunk.. 😊

2015. nov. 24. 11:13
 8/11 A kérdező kommentje:

Terheléses cukor csak 2hét múlva lesz..eléggé félek tőle. Reggelente gyorsan rosszul leszek ha nem tudok enni..😐

Aki volt már, nagyon rossz?


Babamozira terveztek menni? Hanyadik héten? Mi megyunk kukucskálni a héten. Most járunk a 22.héten. Lehet, hogy kicsit korai, de már nagyon várjuk!

2015. nov. 24. 11:20
 9/11 anonim ***** válasza:

"Terheléses cukor csak 2hét múlva lesz..eléggé félek tőle. Aki volt már, nagyon rossz?"


Én is ettől féltem, de jól kibírtam (22. héten voltam, sok magzatvíz miatt hozták előre). 8.30-kor nyitott a klinika, ahol csináltattuk. Reggel sokat ittam, mert azt ajánlották a klinikán, hogy az a vérvételt is segíti, és éhes se vagy.


Érdemes előre tájékozódni, hogy tesznek-e bele citromlevelet, hogy lelkileg felkészülj rá, ha nem tesznek (nálunk az sztk-ban nem, így nem oda mentem). A vérvétel semmi se volt, utána nekem csak 120 perccel volt mérés, addig dolgoztam a laptopon.:)) Aztán újabb vérvétel. Ami szerintem fontos: a 120 perces vérvétel után (szóval mindennek a végén) legyen nálad azonnal kaja:)) Mi ezt elrontottuk, és izzadva és elsápadva értünk a Mekihez:D:D


"Babamozira terveztek menni? Hanyadik héten?"


28. héten megyünk, a 4d center, amit kinéztünk, onnantól tud biztosan jó élményt biztosítani. Még tud mozogni, de már szép is a teste.:) Igazából eddig minden uh-mon átváltott a doki 4d-re, így nem lesz meglepi és kicsit zavar, hogy ott nem vizsgálják meg a bébit, csak nézzük.

Azért megyünk, mert a szüleim be akarnak jönni, és ott be tud egyszerre 3 ember jönni velem (anya, apa, férj) az uh-ra:))


24 hkm

2015. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem megyünk babamozizni, mert ott kiderülne a neme, ami nekünk titok:)

A terheléses cukortól én is félek kicsit, annyian írják, hogy rosszul lesznek... Nekem reggelente (meg napközben is) hányingerem lesz, ha megvárom az éhsèget. Szóval nem lehetek sose éhes.

Remèlem azért ez megszűnik szülès után!

2015. nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!