Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki 40 felett...

Van itt olyan, aki 40 felett szült először, de több gyereke is lett?

Figyelt kérdés

Hány, es hany éves korában? Én 40 vagyok, első babát várom (bár nem első terhesség), és szeretnék még.

De vannak mások is így barátnőimmel között.

(Nem a 40 fölötti szülés előnyei/hátrányai foglalkoztatnak...)


2015. nov. 24. 08:51
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
barátnőim kozott
2015. nov. 24. 08:52
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Édesanyám közel a 40-hez (38 évesen) szülte a húgomat (engem nyilván előbb - 27 éves korában). Összesen ketten vagyunk, a húgom volt az utolsó, nem volt utána több gyereke. Anyu mindig úgy mesélte, hogy velem nagyon könnyű terhessége és gyors, könnyű szülése volt, a húgommal viszont már megszenvedett, huszonvalahány órát vajúdott vele és nehezen is lett meg.


Sajnos Anyu tavaly 50 éves korában meghalt (melldaganat), így erről sajnos nem igazán tudok többet mesélni és már megkérdezni se tudom őt. :( Én most 24 éves vagyok, a húgom 13...

2015. nov. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Én 41 évesen szültem az első babámat. Akkor még én is többet szerettem volna, de a szülés után eldöntöttem, hogy nem lesz több gyerek. A terhességem se volt sétagalopp, de a szülést borzalmasan megszenvedtem, gyakorlatilag nálam szinte a létező összes komplikáció fellépett, és sürgősségi császár lett a vége. Nagyon lassan is épültem fel utána (sajnos én alkatilag is ilyen vagyok, de a doki szerint a koromnak is köszönhető, hogy lassabban regenerálódtam). Egészen biztos, hogy nem csinálnám végig még egyszer! A lányom a legjobb és legcsodásabb dolog az életemben, de a szülés maga egy katasztrófa volt. Több gyermekem biztosan nem lesz!
2015. nov. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Cukik vagytok és tényleg köszi, de egyik sem volt válasz a kérdésemre. 😊
2015. nov. 24. 09:49
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Én is pont 40 éves voltam, amikor az első babám született. :) Korábban szerettem volna szülni, de sajnos nem úgy jöttek össze a dolgok. Mi is többet terveztünk, de végül csak egy fiunk lett. Veszélyeztetett terhes voltam, ráadásul a terhességem alatt cukorbeteg is lettem, bár ez a szülés után szerencsére elmúlt. Maga a szülés is nehéz volt, bár azért nem kibírhatatlan. :)

Szeretném még babát, de nem biztos, hogy lehet. :( Sajnos a kései terhességem és szülésem miatt olyan szövődmények alakultak ki nálam, hogy nem biztos, hogy lehet még babám. Ettől függetlenül szeretnék és próbálkozunk is, hátha. :) Az orvos szerint kicsi az esélye, hogy összejön és minél későbbre marad, annál nagyobb a kockázat, de én nem adom fel a reményt. :) 42 éves vagyok, még éppen beleférne egy kistesó - már persze, ha sikerülne összehozni. :)

2015. nov. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Ismerősöm van, aki 41 évesen szülte az elsőt, és 42 évesen a másodikat. Úgy tudom nem volt problémás egyik terhessége sem, és egészségesek lettek a gyerekei.


(Tudom, ez már nem válasz a kérdésre, de én 38 évesen szültem a lányomat, 40 évesen volt egy "sikertelen" terhességem, de nem adom fel, még próbálkozunk egy tesóval. 41 éves leszek másfél hónap múlva. Nem szabad feladni, én 44 évesnél húztam meg a határt, addig küzdök, hogy testvért adhassak a lányomnak)

2015. nov. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

De, ez azért félig már ide tartozik. 😊

Egyik barátnőm szintén 40 évesen szülte az elsőt, most 42, idén volt egy sikertelen terhessége, de még probalkoznak. A másikuk 43 volt az elsonel, most 46 és még remel.

Ez mas téma, de egyikünk sem így tervezte, tehát az elterjedt közhiedelemmel ellentétben nem direkt toltuk ilyen kesore a szülést.

2015. nov. 24. 10:57
 8/17 anonim ***** válasza:
Én 40-hez nagyon közel, 39 évesen szültem először. A terhességem viszonylag simán ment, a szülés viszont pokoli nehéz volt. Ennek ellenére szeretnék még egy babát, de nem nagyon akar összejönni. Dolgozunk rajta, de eddig sajnos sikertelenül. Most 42 éves vagyok, és az első (szerencsére teljesen egészséges) babám óta sajnos eddig csak három vetélésem volt, sikeres terhességem nem. :( Tudom, hogy nem vagyok könnyű helyzetben, hiszen az óra egyre csak ketyeg és ketyeg, de nem adtuk fel még mi sem, és egyelőre nagyon próbálkozunk egy tesóval. Én 45 éves kort jelöltem meg határként, afelett már nem merném bevállalni. Viszont próbálok pozitívan hozzáállni, addig van még 3 évünk, hogy sikerüljön. :)
2015. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szurkolok nektek!

Nekem tavaly volt két veszteségem, a teherbeesés (a korom ellenére) nagyon gyorsan ment (azonnal, azonnal, 3. hónapban), csak a megmaradás ütközött nehézségbe. Remélem, továbbra sem lesz gond. Persze nem bízom el magam, nem tudhatom, később hogy lesz.

2015. nov. 24. 12:00
 10/17 A kérdező kommentje:
20. héten járok
2015. nov. 24. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!