Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha 20. hét után nem...

Baj, ha 20. hét után nem szedek terhesvitamint, csak ezeket?

Figyelt kérdés

Magnerot, Vas+Folsav, C vitamin, párnaponta D vitamin.

Azért nem akarok, mert a Vas tablettámban is van elég sok folsav, terhesvitaminnal együtt már sok lenne, meg amúgyis, csak nagyobb étvágyám volt tőle és annyira nem látom értelmét a többinek, csak költöm rá a pénzt. Szerintetek?


2015. nov. 24. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Magnerot helyett én a Magnosolvot ajánlom. de attól függ, milyen tünetre szeded, nekem orvosaim és a védőnő is a solvot ajánlotta, mert gyorsabban felszívódik és nagy adagot tartalmaz (méhfeszülésre).


folsavat miért szedsz? (a 2. trimeszterre már kialakult a szervezete, gerince stb. ami miatt kellett szedni)


a vasat azért szeded, mert rossz lett a vérképed vagy csak úgy? vigyázz ezzel, mert szorulást okozhat. persze ha indokolt, akkor nincs mit tenni.


terhesvitamint én nem szedtem a 12. hét után, mert tökéletes a vérképem a 2. trimeszterben, bnőmnek a vasa rossz volt és heti két szem Femibion 400-at ajánlott a dokija.


nekem túl sok a magzatvizem, a dokim azt mondta, hanyagoljam a gyümölcsöt (mert csokit, ilyesmit nem eszem, de valamivel taktikázni kell) és szedjek vitamint. Én heti két Supradynt szedek, és lecsökkentettem a gyümi mennyiségét.


24hkm

2015. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem baj. Mindenki másképp szedi, sokan csak a 12. hétig.
2015. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Benne van a vas tablettámban a folsav is, ilyet ajánlott a doki, nem tudom miért. De van benne 5 mg folsav, írja is rajta, hogy terheseknek csak napi 1 szem, a folsav miatt.

Vas a vérképem miatt kellett.

2015. nov. 24. 11:02
 4/11 anonim ***** válasza:
En 24 hetes korom után már csak magnéziumot szedtem, egészséges lett a fiam és a 36 hetes laborom is jo lett. Valtozatosan taplalkoztam.
2015. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak a vasat kellett és D vitamint,és a folsavat szedtem a 12ik hétig.
2015. nov. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok, tényleg, a d-vitamint elfelejtettem (a háziorvos mondta, hogy szedjek, mert ilyenkor már elbújik a nap).


"de van benne 5 mg folsav, írja is rajta, hogy terheseknek csak napi 1 szem, a folsav miatt."


az első trimeszterben kell a folsav.:) de szerintem, ha lecsúszik a vassal, hát lecsúszik!:) szükség épp nincs rá, de bajt sem okoz.

2015. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem azt mondta az orvos hogy szedjek Vas+Folsav tablettát... Így kértem a gyógyszerátban, ilyet kaptam, amiben 37 mg Vas van és 5 mg Folsav. Azt írja a tájékoztatón hogy terheseknek napi 1 szem ajánlott a magas folsav tartalma miatt. Ezért gondoltam, hogy már nem szednék mellé terhesvitamin is, mert abban is van folsav és együtt már sok lenne.
2015. nov. 24. 11:23
 8/11 Vilcsianyuja ***** válasza:

Neoferrofolgammát szedsz, gondolom. Én is azt szedtem. A folsav segíti a vas felszívódását, ennyi az oka, hogy a tabletta tartalmazza. De segíti a C-vitamin is.

A kisfiam vérszegény, Maltofer cseppet írt fel neki a doki, és Cebion cseppel illetve porított folsav tablettával javasolta beadni.

Én nem szedtem terhesvitamint, csak első harmadban folsavat. Az első vérvételem mindig egész jó lett, a második már némileg vérszegénységet mutatott, ezért aztán 20-24. héttől nekem is Neoferrofolgammát kellett szednem, és Vigantolt is napi 1 cseppet.

2015. nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Bocs, még nem láttam az előző hozzászólásodat, mikor írtam. Szóval nem Neoferrofolgamma, hanem valami recept nélkül kapható. Nem baj, de nyilván nem kell szedni mellé terhesvitamint.
2015. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem szedtem és se nekem ,se a lányomnak nincs bajunk.
2015. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!