Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ezek reális árak...

Szerintetek ezek reális árak a babakelengyére?

Figyelt kérdés

Magánorvos havonta: 12.000

Szülés: 120.000

Szülésznő: 45.000

Babakocsi travel system: 160.000

Kiságy+ágynemű+baldachin+matrac+lepedők: 52.000

Gyermek szobabútor pelenkázóasztallal ami később átalakítható: 65.000

Pelenkázólap, kiskád, törölköző, textilpelenkák: 15.000

Pléd(vastag, vékony): 4500

Légzésfigyelő+bébiőr: 38.000

Hordozókendő: 18.000

Pelenkatartó szemetes: 7000

Fürdető, koszmó elleni sampon, hintőpor, babaolaj: 5500

Cumi, cumisüveg, cumisüvegmosó kefe, cumisüveg sterilizáló, cumisüveg fertőtlenítőszer: 24.000

Körömvágó olló, fésű, vízhőmérő, lázmérő, orrszívó: 5500

Mellszívó+tejtároló poharak: 22.000

Babaruhák 56/62/68-as méretben, hálózsák stb: 68.000


Ezeket vettük meg, persze a szülés még hátra van :)

Van még esetleg valami ami kimaradt és pótolni kellene?



2015. nov. 25. 14:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
27%

Minek írsz árakat? :O És mióta babakelengye az orvos és a szülésznő? Mennek ők is haza és veletek laknak majd vagy mi???? :O

Csak dicsekedni akarsz, látszik!

Koszmó sampont minek vettél, ha egyszer nem is biztos, h koszmós lesz? Lányom nem volt az. Fürdetőt és hintőport , olajat az orvos ír fel, gyógyszertárit kell használni újszülöttnél. Cumi? :O MInek kell előre? :O

Baldachin is felesleges szerintem. CSak porfogónak jó.

Hordozókendő 18? :O És ha nem hajlandó hordozókendőben lenni? :D Mert ilyen is van. Először én a helyedben kölcsönkértem volna egyet, hogy a gyerek hogy viseli.


Textil pelus? Sapka? Fürdőlepedő?

2015. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Húúú micsoda válaszok fognak itt születni:)


Kérdésedre válaszolva szerintem nem reális árak. Én biztosan nem fogok ezekért a dolgokért ennyit fizetni pl: a babakocsiért.


Azt, hogy reálisak-e az adott árak nyilván a dolgok minősége dönti el. Ezt ebből a kérdésből nem lehet leszűrni, hiszen mi csak a termékek megnevezését látjuk, a minőségét, tulajdonságait nem. Így csak az árakat nézve: igen, drágák.


Véleményem, hogy nagyon rossz platformon tetted fel a kérdésed, ahol az anyukák közel nem élnek ilyen életszínvonalon, mint Te, hiszen a kérdések zöme is hamarosan a családi pótlék érkezéséről szól majd. Kérdésed kérkedőnek hat...nem mondom, hogy kérkedni jöttél, hiszen ahhoz kevés az infó. De maga a kérdésed igencsak kérkedő.

2015. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Mert érdekel, hogy mások mennyit költöttek, semmi dicsekedés nincs benne.

Elnézést a kérdésből lehagytam, hogy babakelengye és egyebek.

Textilpelenkát írtam ahogy a fürdőlepedő=törölközőt is. Sapka is van, babaruhák stb :)

2015. nov. 25. 14:59
 4/34 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is sokat költöttél egy kicsit. De ha telik rá, akkor semmi probléma. Gyakorlott anyukaként pár dolgot kihúznék a listáról, s lehetne olcsóbban is bevásárolni, de ha már megvannak, így mindegy. Szerintem dőlj hátra, és várd a babát. Nem hiszem, hogy bármi kimaradt.
2015. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Igyekeztünk mindenből minőségi dolgokat megvenni. Sok összehasonlítást végeztem.

4-es szerinted mi felesleges?

2015. nov. 25. 15:04
 6/34 anonim ***** válasza:

Orvos átlagos, szülés az általában 10-es szorzó, ez stimt.

szülésznőről fogalmam sincs.

Babakocsi sok. Mi a feléért vettük, újat.

Kiságy 10-ért megvehető, matrac is majdnem ennyiért nagyon jó, lepedő 2-3 ezer összesen, tehát az is feleannyiba kerül, mint amit számoltál. Baldachin meg paplanhuzat felesleges.

Bútort nem tudom, mi azt nem vettünk.

Textilpelenkás sor nem eldönthető, mivel nem írtad, hogy a textilpelenkát csak a feje alá, vagy a fenekére is használni akarod.

Pléd 2 darabért kissé drága.

Légzésfigyelő, bébiőr alsóhangon ennyibe kerül kb.

Hordozókendő felesleges és drága is.

Hány heti koszos pelenkát akarsz abban a szemetesben tárolni? Sok.

Tisztálkodószerekre sokat számoltál, párszáz forintos tételek.

Cumisüveg készletet felesleges előre venni, mert nem biztos, hogy használni fogod. Kezdőcsomag 4-5 ezerért megvásárolható, és még az is lehet, hogy kidobott pénz lesz.

Fésű, vízhőmérő nem kell, de amúgy elég reális az ár.

Ruhák passz

2015. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
50%

OMG, a fele pénzkidobás volt...


- Baldachint saját kézzel fogod letépni, amikor már harmadszor veszed föl éjjel a gyereket, és folyton útban lesz.

- Bolti kozmetikumokat nem szabad újszülött bőrére használni, a védőnőtől kapsz receptcsomagot, abban benne lesz minden. A koszmósampon nem is biztos, hogy kell, az én gyerekem pl. nem koszmós, már dobhatnám is ki a kukába, ha vettem volna.

- Mellszívó az első két hétben kell, arra fölösleges volt venni, utána beáll a termelés, és nem is használod többet.

- Cumikészlet szintén, ha szoptatsz. 3 hónapos a gyerekem, tegnap kapott a szájába először cumit próbaképp, de utálta, egy ideig nem is adok neki újra. Ha kiderül, hogy mégse szoptatsz, akkor még mindig be lehet szerezni utólag is. Azt már meg se kérdezem, miért kell a sterilizáló eszköz mellé még fertőtlenítő is... :o

- Hordozókendőt nem biztos, hogy szeretni fogja.

- Travel system csak akkor éri meg, ha az autós hordozó része biztonságos, törésteszteken jól szerepel. A babakocsikkal együtt kapható hordozókról legtöbbször nincs ilyen adat, én ezért nem mertem megvenni ilyen szettet.

- 7000 forintos szemetes? :D


Na mindegy, mindenkinek máshogy jó, de érdemes olyat megkérdezni vásárlás előtt, akinek van már gyereke, mert sok szart megpróbálnak eladni az anyukáknak fölöslegesen. ;)


Amit vegyél, ha úgy alakul, hogy szoptatsz, az a tejgyűjtő kagyló. Szépen felfogja a másik mellből kicsorgó tejet, és nem leszel derékig csatakos, mire jóllakik a baba. :) Ha kevés a tejed, akkor arra is jó, hogy az összegyűlt tejet oda tudod később adni a babának. Nagyon hasznos cucc, nélküle öltözhetnék át minden szoptatás után, mert kb. 30-50 ml mindig kifolyik.

2015. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Nem a 4es vagyok, de 2 gyermekes anyuka, a kicsi 3 hós.

Nekem a babakocsival semmi bajom, gondolom minőségibb.

Szerintem felesleges a pelenkaszemetes, hordozókendő (írtak az okát), fürdető, koszmó elleni sampon, cumisúvegmosó kefe, és a fertőtlenítőszer. Úgyis szerilizálod. Illetve van még, aminek nagyon sokallom az árát.

Pelust, popsitörlőt vettél már?

2015. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%

szerintem nem sok, de sok gyűlölködő választ fogsz kapni azoktól, akik gyesre és családira szültek. Egyébként meg sok felesleges dolgot vettetek, és pár dolgot kihagytatok.

én feleslegesnek tartom a pelenkatartó szemetest, mi is vettünk, de szinte sosem használtuk, csakúgy mint a cumit, mert nem fogadta el.Hordozókendőt én se vennék míg nem próbáltam ki hogy a picinek tetszik-e, ezzel ráértetek volna, újszülöttként gondolom úgyse rakjátok bele. A babaruhákra sokallom ezt az összeget, mi is vehettünk volna újat, de minek, van olyan ruhája amit csak egyszer tudott felvenni és máris kinőtte, ez számomra csak felesleges pénzkidobás. Amire megéri beruházni szerintem: minőségi babakocsi, gyerekülés, kókuszmatrac és a légzésfigyelő.

2015. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Szeretném hordozni a babát, voltam hordozó klubban is, ott megnyugtattak, hogy a babák 90%-a szereti a hordozást.

Textilpelenkát csak a feje alá és a böfiztetésre terveztem, de egyre jobban foglalkoztat a mosható pelenkázás így pelenkákat és popsitörlőt még nem vettem.

2015. nov. 25. 15:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!