Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ezek reális építési árak?

Ezek reális építési árak?

Figyelt kérdés

118m2 netto alapterületű, földszintes, oromfal nélküli, kontyolt tetős, E-gerendás, egyszerű formájú házat tervezünk építeni. Több helyről kértünk ajánlatot, szerkezetkész állapotra, ilyen tételek láttunk munkadíjra(ácsmunka nincs benne):

30cm főfal falazás 5.000Ft/m2

kéményrakás (2db lesz) 12.000Ft/m

zsalukő rakás 7.500Ft/m2

zsaluzás állványozás össz: 700.000Ft

stb

így a kőművesmunkák munkadíja (alapásás,betonozás,főfal,födém ) összesen a 4,5milliót közelítik.

Személy szerint én sokallom, de nem vagyok otthon az építőiparban, így gondoltam megkérdezem.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 29. 15:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Ez elég jó árnak tűnik. Soknak semmiképp.
2015. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nos azért sokallod mert sok, de amúgy reális árak.
2015. jan. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
miért nem készen veszed meg, aki nem ért hozzá átverik
2015. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Kedves utolsó! Esetleg kifejtenéd bővebben is?Persze nem vagyok profi a témában, de rengeteget utánaolvastam a dolgoknak és gondoltam kikérem a tisztelt fórumozók véleményét is, mert nem szeretném ha átvernek. "Készen" nem szeretném venni, mert a jelenlegi lakásunkat is egy kivitelező cég csinálta és minden sz@r benne...

2015. jan. 29. 19:58
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
Ha csináltatsz és nem generálkiveitelezővel, hanem mindenhez munkást hívsz és megveszed az anyagot, na az lesz az igazi szopás. Ott nincs gari, ha nem állsz a háta mögött akkora gány munka,amit még nem láttál. Olyan cég kell aki konkrét kialkudott árban épít, mindenre garancia van, és neked csak a folyamatokat kell átvenned. Így mindenhol át leszel verve.
2015. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
49%

Arról nem is beszélve, hogy sokkal drágább lesz, mert minden munkafázisra felelős műszaki vezető kell, meg aki az e-naplót is vezeti. Mindenről számla, semmi nem lehet "suttyomban".

Manapság eszméletlen nehéz házat építeni/átépíteni. Durva, milyen szigorúak a szabályok.

2015. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
35%
Nehogy azt higgye valaki, hogy egy házépítésnél mérnöki felügyelet van a munkavégzés alatt. Már az is kész szerencse, ha van ott egy tapasztalt kőműves. Aztán a tetőnén, hogy van ott valaki, aki mát a 20. tetőt rakta fel, de inkább ne legyen benne semmi rendhagyó, csak a szokványos feladatok. Burkolásnál, fürdőszoba építésnél, a fele kivitelezés láthatóan hibás, a másik fele, csak később ázik át. Az önhordő tető a födém részen a szigetelése, az olyan, hogy pár éves csinálják, valószínű, hogy 10 évente ki kéne cserélni. Lépcső és teraszok nincs is olyan, ami ne repedne meg az alaptól. Mind rossz. Villaszerelésnél, eleve háromszor annyi konnektor kéne, amit kiszámoltok. Glettelés olyan, hogy három helyett egyszer vagy kétszer húzzák ét. Klingertéglát csak építeni tudnak, de cemetfátyolos lesz örökre. stb stb
2015. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7!

Te el vagy tévedve! Én most szeretném átépíteni a házamat, engedélyek megvannak. Szerettük volna magunk csinálni, de ilyet már nem lehet. Rettenetesen megszigorították a szabályokat. Nagyon szigorúan ellenőrzik (és súlyosan büntetnek) az e-naplo vezetését.

Most beszéltem egy kivitelezővel, őket egy 6 hónapos munka alatt 8x ellenőrizte a hatóság.

Igenis kellenek szakemberek, számlák, műszaki vezető, műszaki ellenőr...

6# voltam

2015. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Én valahogy nem is bánom hogy így alakult. Házat akartunk venni, de olyan készházak vannak, amiket még feribá meg a szomszéd alapozott, falazott. Hát kösz nem kérem. Inkább építkezünk, és igen, minden fázist ellenőrizzenek le 8x, hatóság is, bárki. A beépíthető anyagok is 100szor jobbak mint 20-30 éve. (20! inkább 50 éves házak vannak.) Ma a legrosszabb tégla 100szor jobb, mint 40 éve a legjobb. Úgyhogy ezeknek a szabályoknak a szigorodását én pártolom. Ne építhesse senki a saját házát. Autót se építhetsz magadnak.
2015. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nekem a generálkivitelezővel az a bajom, hogy gyakran irreálisan magas árat szeretnének elkérni, mert ugye a Q7-est meg X6-ost is vmiből meg kell venni... Másrészt már jártunk párommal több generálkivitelező által épített ingatlanban. Repednek a a falak, villamosrendszer sz@r, járólapok felpattognak, garanciát pedig nem tudsz érvényesíteni, mert vagy csődöt jelentett, vagy nem adott vagy épp hónapokig, évekig húzódik egy garanciális per.

Én nem saját kezűleg akarom a falakat felhúzni, vagy a tetőt csinálni, mindenre megfelelő szakit szeretnék találni, a generálkivitelezők zsírós hasznát pedig az építkezésbe fektetném.

Az E-napló is egy érdekes dolog, +költségekkel jár, így is szétadóztatják a magyart, ezzel pedig még egyet rúgnak bele, de azt ne mondja nekem senki, hogy egy generálos nem számít fel költséget erre..

2015. jan. 30. 17:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!