Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen szabad hason aludni?...

Anneee25 kérdése:

Terhesen szabad hason aludni? Árthat a babának? 21 hetes vagyok

Figyelt kérdés

Ellentmondásos információkat olvastam és aggódom, hogy nem ártok e.

Az alvó pózt úgy kell elképzelni, hogy egyik térd felhúzva has mellé, másik láb kinyújtva, karok a párna alatt. Ebben a pozicióban a lábak, mellkas és egy kis részben a poci is viseli a terhet. Árthat?

Sokat-sokat forgok, egyik oldalon se bírom sokáig, így nem egyoldalú a terhelés.


Olykor ha óvatlanul fordulok az alhasamba nyilal, de a vesémnek érzem, rögtön el is múlik.

Kínzom magam más poziciókkal, de amíg nem fordulok hasra semmit se alszok (reggel 6ig próbáltam).

Viszont a kedvenc pózomban akár 10 órát is, élvezetes, mély alvással.

Szerintetek mit tegyek? Okozhatok bajt?



2015. nov. 26. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A baba vízzel van körülvéve, az meg nem összenyomható.

Ha majd nagyobb lesz, és "zavarja", azt jelezni fogja, hidd el.

Aludj, ahogy kényelmes.

2015. nov. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2015. nov. 26. 23:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a doktornő, hogy attól nem kell félni, hogy agyon lehet nyomni.

Én nem vagyok hason alvós, de mostanában előfordul, nagyon jól esik. Szóval hajrá!

20 hkm

2015. nov. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Te folyton aggódsz valamin?
2015. nov. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A felhúzott térdes verzió félig oldalfekvősnek számít, egy szülésfelkészítős videóban is láttam, hogy javasolták a kismamáknak. A teljesen hason és háton fekvés nem a legelőnyösebb, de hason egy idő után úgysem menne felhúzott láb nélkül. A legjobb a bal oldal, gyomorégés esetén főleg, és a baba vérellátása szempontjából is.


A hátonfekvés ilyen szempontból nem jó, de én pl. majdnem mindig így ébredek, és nem is kényelmes, nyomódik a farcsontom, de nem tudok már mit csinálni, hogy ne fordulhak át :/


Az a póz, amit leírtál szerintem teljesen jó, a felhúzott lábad miatt van elég hely a hasadnak. Amúgy teljesen hasonalvást is meg lehet oldani körbepárnázással.

27 hkm

2015. nov. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem 21 hetesen még bárhol kényelmes volt így nem válogattam a pózok közül, éppen ahogy kényelmes volt. Igaz pár hét múlva hason már csak félig tudtam feküdni felhúzott lábbal ahogy az előző írja félig oldalt fekve.. háton még egy jó pár hét múlva szintén nem volt kényelmes.

Ezzel csak azt akartam, hogy nem kell ezt túlbonyolítani. Amíg kényelmes, addig semmi gond nincs belőle. Ha meg nem lesz kényelmes hason, úgyse fogod már erőltetni.

2015. nov. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is 21 hetes vagyok, és már nem tudok hason aludni, akkora a hasam, pedig imádtam... De ha véletlen hasra fordulok, egyből elkezd rugdosni nagyon... Így én hanyagolom, de ha neked még kènyelmes, aludj úgy.

Mindent tegyél érzèseid szerint :) ami neked jó, a babànak is jó :)

2015. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Off: utolso, nekem is rugdosni kezd, csak nekem harantfekveses, igy barmelyik oldalamra fekszem, rugdos:D Lehet, emiatt ebredek mindig haton. Most mar lassan jo lenne, ha befordulna, legalabb ejszakara:)

5-ös

2015. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:) én azt vettem észre, hogy legtöbbször Ő is alszik èjjel, de néha érzem mocorogni, miután kinentem pisilni éjjel.

Na de én is hàton ébredek a legtöbbször...

2015. nov. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!