Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szűk családi körnek bejelent...

A szűk családi körnek bejelentettétek a 12. hét előtt a babát?

Figyelt kérdés

Tehát a szüleiteknek, esetleg testvéreknek, aki hozzátok közel áll.

Esetükben is kivártátok a 12 hetet? Ha előbb, akkor hányadik hétben?


2015. nov. 27. 16:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi az esküvőnkön jelentettük be júliusban a pozitív tesztet :). Mivel régóta próbálkoztunk, mindenki nagyon örült :)
2015. nov. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szüleinknek elmondtuk, és a testvéreinknek is. Eleve tudták, hogy már régóta szeretnénk második babát, én meg szoktam beszélni az ilyesmit a szüleimmel, mert jó a viszonyunk, szóval azt is tudták, hogy hol tart a dolog. Már csak azért is, mert engem már előjegyeztek átjárhatósági vizsgálatra, és úgy volt megbeszélve, hogy amíg kórházban leszek, anyukám vigyáz a nagyobbik fiunkra (illetve akkor ő még nem a nagyobbik volt, hanem az egyetlen :D ), mert éppen nyári szünet volt. Szóval nyilván már csak ezért is szóltunk, mert közben kiderült, hogy nem kell kórházba mennem, így nem is kell rá vigyázni senkinek :) De a tesómnak is elmondtam, amúgy is mondtam volna neki, de azért is, mert korábban is több alkalommal mentem alkalmi jelleggel hétvégén besegíteni a munkahelyére (pultozni), amit egyébként nagyon szerettem csinálni, de amikor kiderült, hogy babát várok, már nem akartam menni, mert így már a hűtőtöltést, emelgetést nem vállaltam volna be. Na, és pont hívott volna, hogy mehetnék megint egy hétvégére, de mivel szóltam előre, hogy én már nem tudok menni, kerestek más beugró embert.

Szerintem a közeli családtagoknak az ilyen, mindennapi életben előforduló dolgok miatt is sok esetben el szokták mondani, hiszen oké, hogy még nem tuti semmi, de ha szoros a kapcsolat a családtagok között, akkor miért is ne? Kamuzni nem akartam volna, nem is éreztem úgy, hogy titkolnom kéne.

A barátainknak, munkatársainknak csak a 12. hét után mondtuk el.

2015. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

A 70 éves anyósomnak és a szüleimnek elmondtuk az első terhességemet a pozitív teszt után. Elvetéltem a 9. héten, amit az anyósom azóta se tudott feldolgozni, hiba volt.


Most megint terhes vagyok, a 12. hétig senki sem tudta.


24 hkm

2015. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)


Van esetleg olyan, akinél előbb tudta valaki más, mint a gyerek apja? Pl. egy kolléganőm lánya előbb tudatta a saját édesanyjával, mint az apukával.

2015. nov. 27. 18:23
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudtak, mert annyit hanytam, h nem is dolgoztam...

Mondjuk tesomeknak 11. heten mondtuk, addig nem talalkoztunk.

2015. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. A harmadik terhességemet anyukám előbb tudta, mint a férjem. Ugyanis éppen nála nyaraltunk a gyerekekkel, amikor váratlanul kimaradt a menzeszem. Az apuka meg éppen a munkája miatt külföldön volt, így őt csak az esti telefonbeszélgetéskor értesítettem.
2015. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%
Sziasztok! Anya és apa tudta meg először, mert hangosan sírtam a pozitív teszt láttán. :) Férjem csak később, mert délelőtt ért haza a munkából. Munkahelyen rá egy héttel tudták, ugyanis hánytam, legyengült a szervezetem, elkaptam valami vírust, nem tudtam menni. 9 hetesen missed ab lett a vége. Ez volt februárban.. azóta semmi :( A következőnél szívhangnál, az UH képpel a kezemben megyek a családhoz.
2015. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes vagyok, férjem tudja, meg két munkatársam (naponta 2-3 hányok a héten rájöttek). Szüleimnek később mondom el, bár nem tartom fontosnak a titkolozást :) Egyszerűen egyenlőre szeretném magam és párom közt megbeszélni, megtervezni mindent. Plusz ki tudja mi lesz a vége, főleg, hogy PCOS vagyok.
2015. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 hetesen mondtam el. De a barátok is tudták már, mert elég nehézkesen indult a terhességem, na nem testileg, hanem lelkileg. Hála az égnek azóta rendbe jöttek a dolgok. 24 hetes vagyok és kislányt várok! :)
2015. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Sajnálom mindazokat, akik vetélésen mentek keresztül. De örülök, hogy a többségüknek már van azóta baba, vagy legalábbis úton.

Akinek még nem, nekik mihamarabbi babásodást kívánok, és problémamentes terhességet!

2015. nov. 27. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!