Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keményedés hányszor normális?

Keményedés hányszor normális?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok, időnként érzek igen gyenge hasfeszülést. Ez lenne a keményedés? Olvastam többfélét, hogy mennyi ebből az okés, van, ahol azt írják, óránként max. 4, máshol napi 10-et írnak.


Van, hogy napokig nem érzem, van hogy naponta néhanyszor. Sajnos nagyon félek a koraszüléstől, ezért meg ezek a pici feszülések is megijesztenek...


32+4 hkm


2015. dec. 1. 18:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Magnézium-citrátot szedek, 2400 mg-ot, ezt elfelejtettem írni.
2015. dec. 1. 18:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Braxton hicks összehúzödások, már pár hetes korban vannak de semmit sem érzünk belőle. Mivel egyre erősebbek, általában (azt írják) félidő után gyakran érezhető, van aki azt se tudja mi az mert sose érezte és van aki korán. Ezeknek nem sok köze van az igazi fájásokhoz. Az óránkénti 4 azért van, mert mi nem tudjuk eldönteni, hogy éppen milyen összehúzódásunk van, ezért kell orvosra bízni. A napi 10 meg azért, mert olvastam azt, hogy ezek nem nyitják a méhszájat egyáltalán de olvastam azt is, hogy nem egészen tudják pontosan. Szerintem ezért akarják csökkenteni amennyire lehet, nehogy mégis baj legyen. Nekem nagyon nagyon sok volt 30 hetes korom után de enyhén valamit már 24 hetes korom körül kezdtem érezni, az inkább ilyen feszülés volt, nem nyílt a méhszáj. 30 hetes kor utáni nekem már görcsös volt. Mikor kórházban voltam 5-10 percenként jött egy görcs, ijesztő volt. De ártalmatlan. 31 hetes voltam.
2015. dec. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, várnék még tapasztalatokat! :)
2015. dec. 3. 10:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Az hogy mennyi keményedés normális az nem tapasztalat hanem ténykérdés.

[link]

[link]

[link]

2015. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!