Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Piros foltok jelentek meg a...

Piros foltok jelentek meg a hasamon, de kicsit duzzadtak, kidudorodnak, baj van, vagy természetes ilyenkor? (38 hetesek vagyunk) Tegnap már a lábamon is lett, de ott csak piros és nem duzzadt.

Figyelt kérdés
2008. szept. 14. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom,hogy a hormonváltozás miatt jönnek ki ezek a pattanásszerű foltok. Ha nagyon aggaszt,azért holnap kérdezd meg a dokidat.
2008. szept. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.Enyhe elváltozások szinte minden terhesnél megfigyelhetők, ezek legtöbbször ártalmatlanok, de néha mégis adnak okot aggodalomra. Időnként olyan állapotok is előfordulhatnak, amelyek már betegségnek tekinthetők.Terhességi kiütés

- pontosabb nevén �polimorf terhességi kiütés". A �polimorf' szó arra utal, hogy nem egy, hanem többféle kiütés látható. Vannak jól tapintható kis piros kiütések, és vannak inkább a csalánkiütéshez hasonlító vizenyős, halványrózsaszín elváltozások. Időnként a csalánkiütések annyira vizenyősek, hogy hólyagra emlékeztetnek. Jellegzetességük, hogy sűrűbben helyezkednek el a hason, különösen a terhességi csíkokban. Ártalmatlan elváltozások, de erősen viszketnek. Receptre kapható gyulladáscsökkentő kenőcsökkel a viszketés jelentősen mérsékelhető. Kezelésük titka, hogy a szokásosan naponta egy-kétszer alkalmazott kenőcsöket naponta 5-6-szor kell használni. A polimorf terhességi kiütés leggyakrabban a 36-39. héten kezdődik, és a szülés idejére általában teljesen vagy csaknem teljesen elmúlik.Remélem,hogy tudtam segíteni!Gyors és könnyű szülést kívánok!:-)

2008. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, pontosan ilyenek jelentek meg rajtam (a hasamon) is. Mára viszont már a lábamon is vannak, de csak kis pöttyök. Még ez is normális lehet?
2008. szept. 15. 08:06
 4/4 anonim válasza:

szia!

Sajna én is megjártam a magam útját ezekkel a "csalánkiütésesszerű" viszkető piros foltokkal. Nekem szülés után 6 héttel jelentkezett és 2 (!) hónapig tartott! Jártam orvosról orvosra, már adtak szteroidos krémeket, szájon át szteroidot, szoptatásról leállítottak, intravénás szteroidot és gyógyszereket, kenőcsöket de semmi sem használt. Nekem is először a hasamon kezdődött majd áttért a mellemre végül az egész testemen volt és viszkettem, sírtam sokat a viszketéstől és a legjobb az volt ha meztelenre vetkőztem, így nem irritálta a bőrömet semmi és talán jobb volt. Először azt hittem melegkiütés, hidegebb szobában aludva már nem viszketett annyira. 2 hónap szenvedés után eljutottam egy drága magán bőrgyógyászhoz, aki felírt nekem két antihisztamint és egy kikeverős patikai krémet és azok gyógyítottak meg, 3, azaz 3 nap alatt elmúlt mindent tünet!! A sebek persze nem gyógyultak be csak később amiket szétvakartam. A kikeverős krém nevére nem emlékszem, de az antihisztaminok: Aerius 5mg és Flexgen 120 mg. Ezeket írasd fel, ne szenvedj tovább! persze lehet hogy előbb szülni kéne és csak utána beszedni. Szoptatni lehet ezek mellett. Minden jót! :)

2014. szept. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!