Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtátok el a babát a...

Mikor mondtátok el a babát a szüleiteknek/nagyszüleiteknek?

Figyelt kérdés

Nov 9-én jött meg, elvileg most vasnap-hétfőn kellene. Ovum 22-én volt. Ha babás lennék, elmondanátok helyünkben karácsonykor, vagy korai lenne még? Eddig mindig úgy éreztem, hogy nem sikerült, de most van valami fura érzés...

Megjövős érzésem van 1-2 napja, és rettentő fáradt vagyok folyamatosan, nem tudom, hogy ez számít-e/jelent-e valamit?!


(mindenkit nyomatékosan megkérnék, hogy NE mondja el másnak)


2015. dec. 2. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szülőknek 8 hetesen , mindenki másnak a 12. hét után.
2015. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mit ne mondjunk el másnak?:-))
2015. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Viccet félretéve én 12.héten terveztem a második gyereknél mert előtte vetéltem de 10.héten végül megtudták.
2015. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szülőknek 11 hetesen (Karácsonykor), illetve 2 közeli barátnak, majd a 12. heti UH után bejelentettem a munkahelyemen, ezt követően pedig folyamatosan megtudták az ismerősök is.
2015. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szüleimnek a pozitív teszt után pár nappal elmondtuk. Ők a szüleim, ha baj lett volna, a férjemen kívül ők lettek volna mellettem, nem volt kérdés, hogy elmondjuk.
2015. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az én lányom október végén fogant, tehát kb. 9-10. hetes voltam karácsonykor és a fa alatt mondtuk el mindenkinek...a főnökömnek pedig még azelőtt szóltam, hogy beállt a karácsonyi szünet. jól is tettem. Mert az egyik rokon gond nélkül begratulált a facebook üzenőfalon mindenféle előzmény nélkül (azt sem tudom kitől tudta meg de a főnököm ismerősöm tehát ha én nem mondom el 8 hetesen, akkor onnan tudja meg...). :)


egyébként én hétfőre nem várom, tesó projekten vagyunk...nekem semmi tünetem. ez az 5. próbálkozós hónap..

2015. dec. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát először is várd meg hogy tényleg babát vársz-e.


Szerintem annak érdemes elmondani, akitől kapsz támogatást, segítséget lelki és fizikai szinten, ha bármire szükséged van.


Az én szüleim pl. pont nem ez a kategória, szóval közeli barátoknak előbb elmondanám, mert ők együtt örülnének és támogatnának akkor is, ha pl. elveszíteném, míg a szüleim csak "jajonganának", pánikolnának feleslegesen.


Szóval aki segít és támogat, annak mondd el (az nyilván nem is fogja feleslegesen terjeszteni)

2015. dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Lina63 ***** válasza:
Pozitív teszt után, mikor találkoztam anyuval. 6+3 hetesen anyu jött el velem uh-ra, mert férjem dolgozott.
2015. dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem nov.1-jén volt meg utoljára, már teszteltem pozitívat, 2 hét múlva megyek dokihoz, DE ha jó hírt is mond, akkor is csak a 12. heti uh után fogjuk megmondani nekik. Az első 2 fiunkat is így tudták meg. Én egyrészt babonás is vagyok, másrészt akkora már én is kicsit megnyugszom, hogy tényleg minden oké és kevésbé történhet bármi. Ennek persze nálam előzménye van. Az első előtt még a 6. héten elment a baba, ill. a második gyerkőc után is volt egy 7. heti vetélésem. Tehát én tudom, hogy egy pozitív teszt és egy első "elvileg minden rendben" vizsgálat még nem garancia semmire. Így nálunk mindenképp megvárjuk, hogy mi lesz a 12. héten.
2015. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyunak és tesómnak rögtön a pozitív teszt után közös utazás lemondása miatt. Férjem kérésére mindenki másnak a 10. hetes uh után, illetve a 12. héten, mert akkor tudtunk személyesen találkozni.
2015. dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!