Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtátok el a babát a...

Mikor mondtátok el a babát a szüleiteknek/nagyszüleiteknek?

Figyelt kérdés

Nov 9-én jött meg, elvileg most vasnap-hétfőn kellene. Ovum 22-én volt. Ha babás lennék, elmondanátok helyünkben karácsonykor, vagy korai lenne még? Eddig mindig úgy éreztem, hogy nem sikerült, de most van valami fura érzés...

Megjövős érzésem van 1-2 napja, és rettentő fáradt vagyok folyamatosan, nem tudom, hogy ez számít-e/jelent-e valamit?!


(mindenkit nyomatékosan megkérnék, hogy NE mondja el másnak)


2015. dec. 2. 21:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szülőknek az első (azaz a nulladik) ultrahang után, amikor az orvos megállapította a terhességet. Igaz, akkor még nem volt szívhang, de muszáj volt pl. anyukámnak elmondani, mert tudta, hogy már régóta próbálkozunk, és már elő voltam jegyezve átjárhatósági vizsgálatra, és kérdezte, hogy hozzon-e nekem valamit a kórházba, meg hogy elvigyen-e kocsival. Hát muszáj volt elmondani, hogy nem lesz kórház :) Már csak azért is, mert ő vigyázott volna a nagyobbik gyerkőcre :) Ha ez nem lett volna, akkor csak azután mondtam volna, hogy már szívhang is volt (egy héttel később). De mivel anyuéknak elmondtuk, így anyóséknak is (hadd izguljanak ők is címszó alatt :D ), egy héttel később pedig a testvéreinknek és a nagyszülőknek is elmondtuk. Mondjuk az enyémnek sajnos hiába, szegény már mindent elfelejt, múltkor is szinte leszidott, hogy nem is mondtam, hogy babám lesz, pedig látja, hogy milyen nagy már a pocakom, és milyen már, hogy ilyen sokáig titkoltam előtte.


Távolabbi rokonoknak, munkatársaknak, barátoknak csak a 12. hét után mondtuk el (mondjuk a férjem iszonyú nehezen tudta magában tartani, be akarta zsebelni a vállveregetéseket :D ), bár volt olyan kolléganőm, aki 9 hetesen rám nézett, és mondta, hogy gratulál a babához :D

2015. dec. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!