Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy ha valaki rendszere...

Igaz, hogy ha valaki rendszeresen sétál, túrázik, tornázik a terhesség alatt, akkor könnyebb lesz a szülése? Vagy ez is csak egy tévhit?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosan segít. Már csak azért is, mert fizikumban jobban bírod a szülést, ha fittebb vagy. Márpedig 9 hónap semmittevés után a szülés nem kicsit megterhelő.
2010. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Szia!Konkrétan nem tudom,de szerintem lehet benne valami!Én mikor nem akartam tágulni mondta az orvosom,hogy sétáljak,lépcsőzzek sokat!!Most a 2. babámnál már rendszeresen sétálok!Hátha segít majd valamit!:-)26 hetes kismama
2010. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyiban igaz, hogy ha valaki kevesebbet mozog, nehezebben tágulhat..., de ez nem minden esetben igaz. Én is sokat mozogtam, nem hagytam el magam, végig csináltam a házimunkát, dolgoztam a kertben stb. Minden szülésem könnyű és viszonylag gyors is volt. De lehet, hogy ez csupán adottság ...
2010. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi! amiatt gondolkodtam ezen, mert túrázáskor néha bejön 1 húzósabb szakasz, ahol jól kifáradok, és mindig aggódok, hogy ugye nem erőltettem túl magam, mert az nem tesz jót a babának. Viszont otthon ülni sem akarok végig, hiszen nem vagyok beteg, csak terhes. és gondoltam ha a mozgás tényleg segíthet a szülésnél, akkor legalább megnyugszom, hogy jót teszek vele :)
2010. márc. 22. 11:16
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem a dokim kifejezetten ajánlotta az úszást, és a szobabiciklit. mondtam neki egy hete hogy nem megerőltetően, de most szeretném elkezdeni a mozgást hogy ne tunyuljak el!!! azt mondta nagyon jó ötlet, járjak kismama tornára, meg a fenti mozgásokra. nekem asztmám is van, emiatt is ajánlja a mozgást....most szereztem be egy szobabiciklit kölcsönbe, aztán majd megyünk ki a szabadba, szerintem az úszás az elmarad, mindig is szégyenlős voltam,meghát sosem voltam egy csini alkat!
2010. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A könnyebb szülés titka, hogy mennyire vagy képes elengedni magad a tágulási szakaszban, valamint egyrészről adottság kérdése is. A második válaszon jót nevettem. A doki azért mondta a sétálást vajúdás alatt, mert a gravitáció elősegíti a tágulást, nem azért, hogy jobb legyen az erőnléte. :)))

Az első babámnál 6 órát vajúdtam, végig sokat sétáltunk, kirándultunk a terhesség alatt. A másodiknál veszélyeztetett lettem és az utolsó 4 hónapot ágyhoz kötve kellett átvészelnem. Szó szerint fel sem kellhettem csakis a fürdőszobába, gyógyszereken éltem, ne induljon meg hamarabb. Híztam 35 kilót, alig bírtam elvonszolni magam a WC-ig, annyira legyengültem. Az első fájáskor indultunk is a kórházba, nehogy baj legyen, mivel óriási baba lett. Kevesebb mint két órán belül már a kezünkben volt a fiunk. nagyon odafigyeltem vajúdás alatt, hogy minél jobban ellazuljak, sodródjak a fájdalommal. A harmadik? Hááát, nagyon nehezen engedtem el őt a pocakomból. Tudtam, utolsó baba és többé nem leszek terhes. Szerettem volna már látni nagyon, de tudat alatt szerettem volna még terhes lenni. 16 órát vajúdtam! Testmozgás terhesség alatt...csak amennyit el kell végezni két nagyobb gyerek mellett.

2010. márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!