Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy epret nem jó enni...

Igaz, hogy epret nem jó enni a terhesség alatt? Vagy ez csak egy tévhit?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama
2008. máj. 13. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Csak akkor ha nem voltál még toxoplazmás...amúgy én annyira meg vagyok veszve érte,nagyjából egész télen ezt meg a kovászos uborkát emlegettem.:)
2008. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én 9 hetes vagyok, de talán ez az egyetlen ami jól esik, és meg is eszem. Nem tudom hogy voltam e toxoplazmás, de senki nem mondta,hogy neegyek epret. a védőnő se monta pedig beszélt a betegségről.
2008. máj. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden ehető, hogyha jó alaposan meg van mosva.
2008. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szoptatás alatt nem lehet enni epret.

2008. máj. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatás alatt kiütheti a babát, és kisbabának sem adható magos gyümi elég sokáig.

de terhesen szerintem is szabad enni:-)

2008. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
terhesen nyugodtan egyél epret! jól meg kell mosni! mindenféle gyümölcsöt szabad enni!
2008. máj. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hááááááááát ez egy nagy hülyeség ezt már más is kérdezte és kezd elterjedni de én az orvosomtól kérdeztem meg és azt mondta, hogy még véletlen sincs köze az epernek a toxoplazmához. Azt állatoktól, lehet elkapni de tőlük is csak akkor ha éppen vírusosak. Amúgy meg minden gyümölcsöt meg kell mosni, mert nem toxoplazmát kapsz tőle hanem bármiféle baktériumot, hasmenést stb. Szóval egyed az epret tisztán, mosottan én 6hónapja falom és semmi bajom nincs. 23hetes kismama
2008. máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. máj. 13. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!