Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem 8. hetében tegnap...

Terhességem 8. hetében tegnap este spontán elvetéltem. Előtte minden rendben volt, dobogott a szíve, növekedett. Mitől lehetett ez, hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés
a férjem és én is totál kivagyunk. mikor próbálkozhatunk újra?
2008. szept. 14. 13:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

...okozhatja.Minimum 3 hónapig ne próbálkozzatok.Szedj terhesvitamint már most+folsavat,Magne B6-ot.

Még mindig jobb,hogy spontán elvetéltél,mintha beteg baba született volna.Nekem a 21.héten kellett megszülnöm a kislányom,mert beteg lett és a születése után meghalt volna.Nehéz döntés volt és meg kellett szülnöm!

Utánna engem kapartak.Ez volt márciusban.Júliusban már tudtam,hogy terhes vagyok,most lehetek kb.11 hetes és hidd el nagyon félek.Csak akkor fogsz megnyugodni,ha ott lesz egy baba a kezedben.Ne keseredj el,készülj fel rá és próbálkozz!

2008. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom! Nagyon veled érzek , én múlt pénteken veszetettem el a kisfiamat 19 hetes terhesen. Túl élni én sem tudom hogy lehet, csak bízhatunk benne hogy minden okkal történt. Orvost azért mindenképpen keress fel, nehogy valami baj legyen.
2008. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon együtt érzek Veled! Nekem kb. 1 éve a 36 hetes babám halt meg, s nekem is meg kellett szülnöm! Teljesen egészséges volt, "csak" valószínű a köldökzsinórba keveredett bele.

Nekem hat hónapot mondtak, hogy várjunk. Utána rögtön terhes is lettem, most 22 hetes vagyok.

Lelkileg nagyon nehéz feldolgozni, mi még most is iszonyú fájdalmas.

Sajnos az ilyen korai vetélés sokszor előfordul, persze ez nem vigasztalja azt, akivel megtörtént.

Egyet tehetsz, csak pozitívan szabad állni a következő terhességhez! Kitartást kívánok Nektek!

2008. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig a válaszokat, valaki biztosan utalt rá.

Az ilyen spontán vetélések80%-a azért következik be, mert a baba valami rendellenességet hordozott, tehát atermészet nem engedta tovább fejlődni a beteg egyedet..csúnyán hangzik, de így van.

A kaparásra akkor van szükség, ha szövetdarabok maradtak vissza, mert az gyulladást , mérgezést okozhat..mostantól kb 2-3 hónapot érdemes várni, amig a kaparás után regenerálódik a nyálkahártya, méhizomzat stb.

Érdemeslenne megkérdezni, hogy kiderült -e a vetélés oka, volt-e rendellenességre utalás, mert a következő terhességnél fontoslehet, de nem mindig tudják a szövettanon megállapítani.

Sajnálom ami történt, ez mindig szomorú dolog, de valljuk be úgy tudjátok épp ésszel túlélni, ha tudjátok, hogy a baba nem lett volna egészséges.

Sok sikert és egészséget a továbbiakhoz!

2008. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem te tehetsz róla, a vetélések nagy százalékban genetikai okokra vezethető vissza.

Nagyon sajnálom, ami történt! engem is piszkosul megviselt volna, de fel a fejjel, hamarosan újra terhes lehetsz.

2008. szept. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, igyekszünk túlélni, de olyan nehéz!!!
2008. szept. 16. 12:49
 17/19 anonim ***** válasza:
A küret után a szövettani eredményből az orvos talán többet tud. Nem emeltél nehezet, stb.? Nekem is volt és csak tippelni tudok mitől./Gombás fertőzésem is volt,kezeltek is vele, a férjem reggel 6-tól este 6-ig odavolt és rám maradt minden.../ 6 hónap pihenőidőt javasoltak.Talán beteg lehetett, úgy fogd fel, ilyenkor talán jobb, hiszen utána egészséges babád lehet.Mostanában gyakori sajnos.Én is nehezen dolgoztam fel, a férjem és az anyukám sokat nyugtatgatott. Nagyon sajnálom, ami veled történt, de nem vagy vele egyedül, hidd el! Tudom ez nem sokat vigasztal, de ma 17 hónapos a kislányom, rendkívül erős, egészséges és gyönyörű! Te is fogsz még babázni!!!
2008. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Szia !

Én háromszor vetéltem el, most pedig 32 hetes terhes vagyok. Mind a három vetélésnél megkérdeztem, hogy mi lehetett az oka,de mindegyik orvos azt mondta hogy azt nem lehet tudni. Sőt, azt is mondták, hogy a természet bölcs és teszi a dolgát, ha beteg a baba, akkor jobb ha elmegy.

Nos , miután már szinte semmi esélyünk nem maradt, elmentük a Czeizel doktor úrhoz. Érdekes módon Ő egyből rá tudott keresni az okára. Egy alapos kivizsgálás igenis, utólag is fényt tud deríteni arra, hogy mi lehetett a vetélés oka. /Én Utrogestan nevű progeszteron tablettát és Clexan injekciót kaptam a teherbeesés után, ezek segítettek,hogy a baba megmaradjon./


Szerintem vizsgáltasd ki magad, mert ha bármi hibát találnak, azt könnyebb kezelni,mint esetleg ismételten ...

A baba elvesztése az embernek mindig fájni fog, de nyugodj meg, később csitul a fájdalom, csak ne add fel !

Szívből kívánom Neked, hogy legyen egy egészséges,szép babád !

2008. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!


általában genetika vagy kromoszóma rendellenesség az oka, de az is lehet, hogy nem tapadt erősen és leszakadt, de az első 12 hétben nem szabad terhelni a szervezetet, mert könnyen leszakadhat! Ne emelj nehezet! Max 3 hét és újra próbálkozhattok! Ja és igyál cickafark teát! Én a saját udvaomban szedem és forrázom! Vetélésre ajánlott gyógynövény!!!!!!! Én 10 hetesen jártam úgy, és én is kerestem a válaszokat!

2008. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!