Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki az egyik terhessége alatt...

Aki az egyik terhessége alatt diabéteszes lett, az a következő terhessége alatt is az lesz? Előbb is kell menni cukorvizsgálatra? Megelőzhető? Utána megmaradhat?

Figyelt kérdés

Akinek van tapasztalata írjon

Én az előző terhesség alatt cukros voltam. Utána elmúlt. A családban van időskori cukorbeteg. És persze szeretem a cukros dolgokat

Még csak gondolkodunk rajta, jó lenne tudni.


2015. dec. 7. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elsőnél volt, az azt követő 3 terhességnél nem. Nem figyeltek rá jobban. Ugyanazt ettem, amit addig.
2015. dec. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőnél cukros voltam. Nyáron elmemtem kontrollra a próbálkozós időszak előtt, minden rendben volt. Szeptemberben estem teherbe, 8 hetesen mentem terhelésesre, persze, h megint kijött, hetente járok a diabetológiára.
2015. dec. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is ettől rettegek :) én jövőhéttől diétázom, úgy gondolom, hogy jobb ha itthon már az elejétől figyelek és tartom, mint hogy megint hetente járjak vizsgálatokra... remélem így jó lesz, de tényleg nem merem megkockáztatni, hogy össze-vissza egyek
2015. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, az orvos ennyivel előbb küldött terhelésre?

Mondjuk nekem 2-3 hetente kellett mennem. Ha jól voltak az eredmények. A hetente járni az durva.

2015. dec. 9. 00:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor először mentem ultrahangra már mondtam az orvosnak, hogy terhességi cukrom volt az elsőnél, szóval a labor azt is nézze.

Hetente járok, ráadásul másik városba, igaz, most néha csak 2 hetente jutok el, mert a nagyobbat reggel 6kor nem fogom oviba vinni, hogy én is időbe beérjek a vérvételre. Itthon mérem, így az megnyugtat.

2. vtam

2015. dec. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!