Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is voltak kétségei,...

Másnak is voltak kétségei, félelmei?

Figyelt kérdés
Örülök a babának de ugyanakkor minden újtól félek. Hogy mi lesz ezután minden rendben legyen, megleszünk a bébivel, ösztönösen jön minden, jó és boldog anyuka leszek-e...

2015. dec. 8. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még most is pedig már lassan 3 hónapos baba :D
2015. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

persze. problémás terhességem van, minden héten egyszer rettegek, hogy vérezni fogok-e, úristen milyen lesz a császármetszés, hat majd az érzéstelenítő? és ha megszületik, milyen lesz vele? nyűgös lesz? tönkremegy az életünk, mert csak rá tudunk figyelni? el tudom látni majd? a férjem eleget lesz velünk, ahogy ígérte? mikor fogok visszajönni dolgozni?


stb stb stb. teljesen természetes.:)


26 hkm (igyekszem egyelőre a terhességen aggódni, azon is van mit:D)

2015. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még most is szintén pedig már lassan 2 éves. Mindig van ujabb dolog amitol fél/tart az ember. Ezeket az akadájokat nem mindig vesszuk könnyedén de megoldjuk. Hogy késobb milyen következménye lesz nem tudhatod. Minden gyerek más minden ember más. Ha a félelmek felől közelited meg a dolgokat az egész élet nem csak a gyereknevelél egy nagy lutri.

De ha mindig probalsz a leheto legjobban cselekedni ami Szerinted a legjobb,és nem más mondja meg, és megtanulsz bízni magadban és a döntéseidben,akkor minden ujdonságot változást boldogan tudsz megélni. És kiegyensulyozott boldog életed lesz a gondok ellenére..

Az első honapokban mig össze szoktok nagyon ijjesxtö, és stresszes az ember hogy mindent jol csinal e stb... De aztan eljon a pillanat mikor bizni kezdesz magadban, a baba személyiségét is megismered. És visszagondolva ezek az elefántnak tűnő gondok, félelmek bolháknak fognak tünni! Felnövünk a feladathoz ha ugytetszik! ;)

2015. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj! Az első kétség még a pozitív teszttel a kezemben merült fel, két percig vigyorogtam az örömtől, majd visszabújtam az ágyba, a fejemre húztam a takarót, és öt percig bőgtem, hogy én félek, nem tudom, menni fog-e.

Most 14 hónapos a gyerek, vannak napok, amikor megint magamra húznám a takarót, csak jön a gyerek és lerángatja :D


Komolyra fordítva, szerintem mindenkiben vannak kétségek, félelmek, és tartok tőle, hogy ez sosem fog teljesen elmúlni.

- Egyrészt hidd el, hogy nagyon sok minden tényleg jönni fog magától, sok mindenre rájön az ember néhány hiba után, van, amiről meg sose, vagy évek múltán derül ki, hogy jól csináltuk-e.

- Nekem sokat segített, hogy a félelmeimet nem akartam minden áron leküzdeni. Elfogadtam, hogy innentől az életem részét fogja képezni az aggódás, de (és ez egy nagyon fontos de) nem hagyom, hogy eluralkodjon rajtam!

- Egy adag humor csodákra képes!Van amitől az egyik nap félsz, másnap pedig már egy vicces sztori lesz belőle.

2015. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hajajj..Nekünk az első nem tervezett volt vagy egy hètig bőgtem,kèsőbb is voltak aggodalmaim,miutàn elfogadtam jò volt a terhessèg nem paràztam,aztàn a szülès utàni depi kemèny volt,az első 3 hònap szörnyű volt...de tùlèltük ès ahogy telt az idő egyre jobb lett...most 4,5èves,ràadàsul kiderült jön a kiderült jön a kistesò nagyon örültem ès 1 hete keztem el aggòni mrg gondolkodni bizzos ezt akarom...3 ève vàgyom babàra csak nrm volt itt az ideje,most itt vsn 6 hetes vagyok minden okè erre elbizonytalanodom..ilyen ez...olysn id ledz hogy arra vàgysz vègre s mamànàl aludjon egy fàrasztò hèt utàn ès ha elmegy..este hiànyzik :-)
2015. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibàkèrt telefonon ìrtam gyorsan
2015. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most várom a 2. gyerkőcöt, akit rendesen terveztük, ketten akartuk, de aztán mikor kiderült, hetekig azon rágódtam, hogy biztos jó ötlet, biztos ezt akarjuk? Persze nem akartam elvetetni, de szerintem teljesen normálisak ezek az érzések, hiszen ez egy komoly döntés, de a gyerkőcökért mindent :)
2015. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!